Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Avrupa/Alpler turu için yol arkadaşı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Avrupa/Alpler turu için yol arkadaşı

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
keselioglu
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2007 12:47 pm    Mesaj konusu: Avrupa/Alpler turu için yol arkadaşı Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar;
25 haziran aksami Cesme'den feribotla baslayacak olan 14 gunluk Avrupa gezisi planliyorum. Abimle gidecektik ancak bazi sebeplerden abim gelemiyor. Ben de en az 2 (veya 3,4..) motor gitmek istiyorum. Ama yalniz da kalsam geziyi iptal etmeyecegim. Burada turu ve kendimi kisaca anlatayim, ilgilenen arkadaslarla detayli konusabiliriz;

Motor: F650 GS
Motor tecrubesi: 7 yil
Yas: 25
Sehir: İstanbul
Rota(kucuk degisiklikler olabilir):
http://upload7.postimage.org/456832/photo_hosting.html
Cesmeden kalkan feribot Carsamba gunleri Brindisi limanina yanasiyor. Oradan Roma,Floransa,Verona, Insburg(Avusturya), Munich, Prag, Bratislava(Slovakya), Viyana, Budapeste, Belgrad, Sofya,Edirne, Istanbul.
14 gun surecek tur sehir ici gezilerle birlikte 4500-5000 km civarinda olacak.
Surus:
Gunluk toplam yol, 800km'yi gecmemek sartiyla ortalama 300-400km'dir. Molalar haric ortalama hiz 100-120 km/s. Bos otobanlarda surati yukseltebiliriz.Ama tur bir yere yetisme havasinda olmayacak, asil amac yol yapmak degil, farkli kulturler ve sehirler gorup yeni insanlarla tanismak ve motosiklet kullanmanin tadina bir de alplerde varmaktir.
Konaklama:
Turun amaci geregi, pahali oteller yerine insanlarin daha samimi oldugu kucuk, uygun fiyatli pansiyonlarda kalmayi dusunuyorum. (Tabi isteyen istedigi yerde kalabilir, sabah bulusup yola devam edilir).
Ekipman:
Katilacak motor 600cc den az olmamalidir. Korumalar tam olmalidir. Bende gerekli haritalarin buyuk bolumu ve GPS var. Acil durumlarda motosiklete mudahale edebilecek kadar motosiklet bakimindan anliyorum.
Vize/Evrak:
Shengen vizesi(60Euro+araci masraflari) ve Cek Vizesi(ucretsiz) gerekli olacak. En gec 1,5 ay kala basvuru yapmak gerekmektedir.
Triptik 30 ytl, yurtdisi trafik sigortasi (green Card) 100 euro almak gerekli. Bu belgeler 1-2 saat icinde 4 Leventten alinabiliyor.

Ilgilenen arkadaslarla detayli konusabiliriz.

Gorusmek Uzere;
Tugberk Keselioglu
tugberkk@yahoo.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2007 12:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Tuğberk, Ankarada ikamet ediyorum. Evliyim. Ankara kızılcahamam ilçesinde acil servis hekimliği yapıyorum. 29 yaşındayım. Son yıllarda biraz daha geniş çaplı düşündüğüm bir rota çıkarmışsın. İki motor dört kişi düşündüğüm turun, seninkinden farkı biraz daha batıyı kapsaması. Ancak seninde mutlaka göz önünde bulundurduğunu düşündüğüm zaman sıkıntısı buna engel oldu. İsviçre,fransa, Hollanda,Belçika sanki buralara kadar gidilmişken görülmesi tanınması gereken yerler diye düşünüyorum. Teklifin için teşekkür ederim kendi adıma. Saygılar.
jason_anderson
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2007 7:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

1995'te benzer bir rota yapmıştım ve özellikle Bulgaristan ve Romanya'da çok zorlanmıştım ve bu ülkelerden bir daha geçmemeye karar vermiştim.
Umarım değişmiştir ama bence aynı yolla geri dönmende fayda var. Geçen yaz 3 motorla ve eşleriyle bazı dostlarım Yugoslavya-Bulgaristan hariç aynı rotayı yaptılar, ben ne yazıkki katılamadım, yine aynı yolla (feribotla) döndüler. İsviçre'ye girmişken Constans gölü civarında hoş köyler var tavsiye derim. Milano'ya uğrayıp Coma gölü civarı da güzeldir. Soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım. Umarım hayallerini gerçekleştirirsin. Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
alpabi
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2007 11:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm dostum benim adım aydın bende uzun zamandır motorla yurt dışına gitme hayalleri kuruyorum ve rotan çok hoşuma gitti bende bmw f650 gs var. gerçi tecrübem 7 yıllık değil ama kendime güveniyorum. 24 yaşındayım ve manisada oturuyorum. senle biraz daha detaylı konuşursak çok iyi olur xxotto_1@hotmail.com msn adresim bu genelde akşamları girerim offline gözükürüm sen genede msj at. bekliyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar