Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Hayatta Olmak , Yaşamdan Zevk Almak Değildir...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Hayatta Olmak , Yaşamdan Zevk Almak Değildir...
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
celiloglu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 30, 2012 5:15 pm    Mesaj konusu: Hayatta Olmak , Yaşamdan Zevk Almak Değildir... Alıntıyla Cevap Ver

Yaşamak Gezisinin Rotası

Evet gezide sohbet ettiğim bir delinin (halk dilinde ) bana söyledigi '' Hayatta Olmak , Yaşamdan Zevk Almak Değildir'' Evlat demesi isim verdi bu geziye ...

Can dost ilkerle aylar öncesinden konuştugumuz ve planladıgımız bir geziydi aslında bu ama diğerlerin farklı olmasını istiyorduk evet planladığımız bir geziydi ama plansız olsun istiyorduk ileride çocuklarımıza hatta torunlarımıza anlatacagımız kendi masalımız olsun istiyorduk aslında...

Bizim Masalımızda " bir varmış, bir yokmuş" ya da " evvel zaman içinde, kalbur saman içinde" gibi ifadelerle başlayıp ,tekerlemelerle süsleyip, klasik Türk masallarındaki "Onlar ermiş muradına .. " ya da " gökten üç elma düştü." biçiminde devam ederek anlatmaktı belkide

Masallardaki kahramanlar cinler, periler, devler vb.rol alır ve biz iki melek ve iki dev .

Bu düşünceyle ben ve kardeşim Müze Kent Safranbolu'dan ve İlker ve Eşi İstanbuldan Ankara'da buluşmak üzere kalbur zamanda düşüyoruz yollara Smile
Ama kardeşim son anda ana okulu ögretmenliği işi olunca ben tek devam ediyorum yoluma hayatımdaki en kıymetli meleğimi geride bırakarak ve üzülerek SadSadSadSad

Kalbur zmanın behlinde benimde masalım başlıyordu belkide ben bilmeden

Bundan 3 yıl önce tüm sevgilerin ve aşkların cenaze namazını kılıp , benden aldıklarının acısını çıkartma kararı almış biri olmuştım

Ankaraya geldiğimde bu Akbank gişe görevlisiyle güzel sohbetten sonra ilk durağım atamı ziyaret oluyor

Burada işte ilkerin masalı başlıyor : yolda benzinleri bitiyor sebebini denizlide anlayacagız ancak sonra bır kamyoncu benzin satıyor ama benzin diye mazot veriyor gerisini siz canlandırın aklınızda beni gülme tutuyor yazamıyorum bile bir gün boşuna gidiyor

ilker geç gelecek yollarda sürünüyor bende aç karnımı doyuruyorum bu arada

Ve Masal kahramanlarının 2 si daha geliyor sonunda ilker tiger ı doldurmuş dilek daha birşey almadım ben diyor Smile gardolabı getirecekmiş utanmasa Smile

ilker musa ve ben yne 3 ayrılmaz silahsör dünya ne kadar yuvarlak olursa olsun buluşuyoruz

eve yerlesme hazırlıkları

musanın yeni evine ondan önce yerlesiyoruz :=)

evde ne kadar arızalı alet varsa emine önüme koyuyor

elektrik arızalarınıda yapıyoruz birde çarpılma şakası yapıyorum evdekilerin gözü açılıyor SmileSmileSmile

ve bizim için dünyanın en degerli şeyi browni buyuk paket musa alıp gelmiş biz ıptaliz üniversite yıllarımızdaki en büyük keyfimizdi browni ve süt

Dostum, yollar yürümek içindir.
Fakat, şu gerçeği de hiç unutma:
Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.

Khalil Gibran

birde 80 lerden bir fotograf çektirelim diyoruz .hepinizin vardır böyle bir fotografı yada ailesinin bir fotografı Smile

Ve yolumuza devam etmek için musayı geride bırakarak devam ediyoruz...

Ankara Trafigi yan çantalı hiç çelilmiyor

Ve bundan sonra benim masalımmm başlıyor işte . demiştimya tüm aşkların sevgilerin cenaze namazını kıldım diye . gecen 3 yılda 30 a yakın kız arkadaşım olmustu ama hıc bırı yada hepsi hiç birsey degiştirememişti bende

taki 11 aydır içimde sakladıgım yada alt yapısını yaptığım ımkansızı karşımda göreseye kadar...

Hani 3 dost dedikya işte biz cidden dostuz... ilker ve dilekti benim masalımı yazanlar aslında

Dostum,
güneşe bak, toprağa bak, suya bak, buluta bak; fakat, arkana bakma....
kimin geldiği önemli değil, kimin gelmediği de...
unutma, yolcu değişir, yol değişir, ama menzil değişmez.
yolcuya bakıp, yolunu tanıma.
yola bak, yolcuyu tanı, vahim olan, yolun yolcusuz olması değil;
asıl vahim olan yolcunun yolsuz olmasıdır;
yolsuz, hedefsiz, amaçsız, şaşkın, hercai ve seyyal.....
"en doğru yol: en dikensiz yoldur" diyenler seni aldatıyorlar.
onlar, karanlık evlerinde kaybettiklerini sokak lambasının altında arayan şaşkınlardır.
aldırma....
ayağına batan dikenler, aradığın gülün habercisidir.

Ve artık yola ayağıma batan 27dikenden sonra içimde yeşeren bir sevgi cicegi ve arkamda bir artçıyla devam etmenin mutluluğunu yaşıyordum...

Bugün bana bir şeyler anlat. Susup dinleyeyim uzun bir masal olsun anlattıkların. İçine seni ve beni koy. Mavi satırlarla süslensin yazdıkların. Çocuklar gibi mutlu et anlattıklarınla.

[b]

Tut ellerimden gezintiye çıkar bir parka götür bir deniz kenarına düşsün yolumuz. Martılara simit kırıntıları atalım vapurlardan. Zamanı durdur akmasın mesafeler ayrılıklar girmesin araya.

Sen anlat ben dinleyeyim

Bendeki seni anlat.
Uzun cümleler kur bir daha aşık olayım sana bir daha aşık ol bana. Götür bilinmezliklere en derinlerinde göreyim en kuytularına sakla. Kendimi sana emanet ettim. Şekillendir ellerinle istediğin gibi.

Bir resim çiz istediğin bir yere koy ikimizi. Kahramanın olayım bileyim ki orda ki benim senin kahramanın. Hayallerini süsle ki hayallerim süslensin.

(konyaya dogru yol alıyoruz yavaş yavaş 2 dev 2 melek ve 2 demir uçan süpürgeyle )

İmkânsızmış gibi görünen imkânsızlıklarımızı imkânlandır...

Konuşmaya başlayınca sen umut doluyor içime. Kıpır kıpır oluyorum ayrı bir canlanıyor etrafım. Her sözcüğünün ayrı bir ahenkgi ayrı bir buğusu oluyor. Sen konuştukça benim hep suspus olup saatlerce dinleyesim geliyor

Bana bir şeyler anlat ne olursa işte anlat ki anlamlansın dünyam. Sarayım geçmişte kalmışların yaralarını. Sensiz geçen günlerin acısını çıkarayım zaman inat.

Susuzluğum dinsin sana kana kana sende olayım.
Nispet edeyim susturayım etrafımdakileri görsünler bizi. Bilsinler artık İMKANSIZ diye bir şey olmadığını.

Bana bir masal anlat bugün. Figüranları olup savrulmayalım oradan oraya. Saat on ikide bal kabağına dönüşmesin elimizdekiler. Hain planlar kurulmasın etrafımızda. Başrolde biz olalım. Bizi anlatsın harf harf hece hece . Biz olalım bütün ögeleri. Bize çıksın bütün yollar.

Biz bir masal olalım bizi okusun zaman.

Ankara Konya arasında bizi kazıklamaya çalısan lokantacı sayesinde tüm gezide pek lokantaya ugramadık Smile

sonra havanın sogumasıyla giyinmek için bir benzinlige girdiğimize ankaranın 21 lik delikanlısı has adam gibi adam gibi adam olan ankara endurocularından uzun aykut görüp geliyor onlarda nevsehır kampına gitmişlerdi biz ilkerin mazot olayından yetişemedik onlara Smile

herkes robokop oluyor bir anda hava soguk

Yoldaki molalar aşırı keyifli ve eglenceli herkesin keyfi yerinde

O Kadarki motordan inmeden abur cuburları mideye indirip eglenip dişlerimi fırçalayıp yola devam edebiliyorum Smile

Konyaaa....

Konyadaki topragım ve motorsiklet dostu veysel hocamla hasret gideriyoruz . baba ogul gönlü geniş insanlar bayramda görüşmek üzere

KONYA Alaaddin TEPESİ zamanında padişahın konya oyasını izlemek için yaptırdıgı yıgma bir tepe ve aynı zmanda konyanın merkezi ve dünyanın en buyuk kavsagını olusturan bir tepe

SÜKÜRLERRRRR OLSUNNNNNN SmileSmile

abdest alma yeri seyyar yakaladın yakaladın yoksa abdestsiz kılacan SmileSmile

Mevlanayı anlatmıyorum bile herkesin kendine has bir düsüncesi ve yorumu vardır ama gidilip görülmeli heleki müzedeki sakalı serif koklanmalı

bizim müzisyen çalgılardan hırsını alamamış vermiş tektekeri

Konyadan Ayrılma Vakti... oguza veyssel hocama ve sercana gulen yüzleri için teşekkürler

Hayatın en güzel anı her şeyden vazgeçtiğiniz zaman sizi hayata bağlayan biri olduğunu düşündüğünüz andır.

En uzun yolculuklar bir adımla başlar. Gerçek sevgiler ise küçük bir tebessümle başlar.

Hedef Manavgat...

Dostlar ırmak gibidir; kiminin suyu az kiminin çok...kiminde ellerin ıslanır yalnızca kiminde ruhun yıkanır boydan boya.

HEDEF manavgat iken yolda tanıştıgımız ali baba bizi sideye çay içmeye götürüyor ama en son ögreniyoruzki götürdügü yer kendi restorantıymış

yiyoruz içiyoruz sohbet ediyoruz ali baba ne kadar ısrar etsekte para almıyor

Karamsar olmak zor değil. Asıl ve zor olan fırtınadan sonra bile gökkuşağı gibi gülümseyebilmektir.

Sidedeki Otelimizin Lobisi Smile

Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağac bir tohumla başlar.

Bir insanın yaşamından değerli bir şeyi yoksa, o insanın yaşamının da değeri yoktur. - Tagore

MUZ ÇİCEGİ

Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar kötüdür. – Eflatun

Manavgattan sonra veriyoruz gazı Alanyaya

deamı gelecek...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pzr Eyl 30, 2012 6:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Keyifle okuduğum gezi raporlarından biriydi celiloğlu,
Teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
celiloglu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 01, 2012 9:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Manavgattan çıktıktan sonra eski antrönörüm ve çok sevdiğim bir abim olan muhsin hocamın solonuna ugruyoruz

ve tiger çalışmıyor ... komple bir elden geçiriyoruz ama sorun yerinden çıkan karburatör SmileSmileSmile

motoru tamir ettikten sonra benzinlikteki tatlı ve sevgiye muhtaç bu kaplan yavrusunu seviyoruz biraz çok hoşuna gidiyor ,kimin gitmezki hoşuna zaten sevilmek ....

İlle de görmek için mi beklenir güzel günler, beklemek de güzel...

alanyada parkta çocukla çocuk olmak

akşam alanyada bir oylama yapıyoruz otel mi çadır mı diye 4 oy çadır çıkıyor o zman bakım var bu akşam deyip aklımıza ne gelirse yiyoruz ben :
kofte sonra iskender sonra kuzu incik musakka ve 2 sıcak pide yiyorum degerlerini saymıyorum bile garson abi her akşam gelin siz diyor ortak çalışıyor heralde patronla

"Kalbinizde yeşil bir ağaç bulundurun, belki şarkı söyleyen bir kuş gelir konar…"

sahilde buldugum gözlükle biraz egleniyoruz:)

Hayattaki en güzel şeyin çocuk olmak olduğunu bile bile, neden sorarlar ki "Büyüyünce ne olacaksın" diye...

hedef antalya ... Birde ben ilkere bunca yük ne edecen diyordum ilkerden fazlasını yapanlar varmış...

masal ile iddaya girmiştik ama çetin çıktı , AKLIMDA ....

Antalyada aşırı sıcak var , klımalı bir yer bulmak lazım Smile yol üstünde Honda bayisini görünce birazcık nc 700 pazarlıgı yapıyorum serinlemek için Smile

Unutmayın ki ; Her seven isimsiz birer kahramandır...

antalyadan sonra hedef Pamukkale

Ve aşk.. O omzuna yattığında, Rahatsız olmasın diye kılını bile kıpırdatmamaktı..

Aşk da önemli olan aynı elleri tutmak değil,

Bir ömür hiç bırakmamaktır...

milletin dayanacak gücü kalmayınca baktım otele yetişemeyecegiz bu gidişle ...
Denizliye 45 km kala bir benzinlige kuruyorum çadırı

gece burada yaşadıgım diyoloğ çok komikti pek temkin olmayan pompacı ile

pompacı : abi ne iş yapıyorsun
ben : askerim
pompacı : rutbe ne abi
ben : üsteğmen
pompacı : ben bildim bakın diyor yanındaki apaçi kılıklı 2 gence
ben : nereden bildin
pompacı : komutanım pantolon kamuflaj belinde tabanca saçlar kısa birde artist artis geziyon
ben : hadi ya o kadar çok mu belli oluyor diyerekten gülerek kaçıyorum

asıl meslek : eletrik elektronik gariban işçi

"Kalbi Kırıkların Hatırını Sor, Onları Sevindir. Bir gün Senin de Gönlün İncinir.."

denizli merkezde kahvaltı Smile

Sen Benim Aşk Ararken Bulduğum Değil;
Hiç Aklımda Yokken Aşık Olduğumsun...

Dokunamadığın birini özlüyorsan,
Özlediğin kalbine dokunmuştur çoktan!..

- Küçük İskender

Pamukkaleden sonra Afyon

Özlemek elbette kavuşma ihtimali varsa güzel,
ancak ayrılıkları bile özel kılan tek şey
O'nun da bir yerlerde seni özlediğini hissedebilmek!... (C.Dündar)....
Başa dön
aadem34
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 02, 2012 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

güneşe bak, toprağa bak, suya bak, buluta bak; fakat, arkana bakma....
kimin geldiği önemli değil, kimin gelmediği de...
unutma, yolcu değişir, yol değişir, ama menzil değişmez.
yolcuya bakıp, yolunu tanıma.
yola bak, yolcuyu tanı, vahim olan, yolun yolcusuz olması değil;
asıl vahim olan yolcunun yolsuz olmasıdır;
yolsuz, hedefsiz, amaçsız, şaşkın, hercai ve seyyal.....
"en doğru yol: en dikensiz yoldur" diyenler seni aldatıyorlar.
onlar, karanlık evlerinde kaybettiklerini sokak lambasının altında arayan şaşkınlardır.
aldırma....
ayağına batan dikenler, aradığın gülün habercisidir...................................GEZİNİZ MÜKEMMELDİ...GEZİNİZDEN DAHA GÜZEL OLAN İSE ,YUKARDAKİ DEĞERLİ SÖZLERDİ....TEBRİKLER.. Surprised Surprised
grotesk
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ekm 02, 2012 10:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dostum eline sağlık. fotoğraflar çok güzel. içim gitti bakarken.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar