Endurocu.Com

         
 

 

 
         
  |  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu

Endurocu


 
Site Girişi
Üye Adı:
Şifre:

Şifremi unuttum!
   Hemen Üye Ol

Members List Üyelik
Son Üye:Dakarist
Bugün:0
Dün:0
Toplam:8715

Sitede şu anda toplam 2244 aktif kullanıcı
ve ziyaretçi gezmektedir.
 


 
APRILIA BMW HONDA KAWASAKI KTM MOTOGUZZI SUZUKI YAMAHA
 

 
  Geleceğin motosikleti: Harley-Davidson LiveWire
Tarih: 20.03.2019 Saat: 23:18 Gönderen: admin
 
 
  İnceleme

Harley-Davidson LiveWire, geleceğin en önemli motosiklet modelleri arasında yer almaya aday. Efsane markanın elektrik dünyasındaki ilk modeli olan LiveWire, kanatlı ve dökme alüminyumdan bir muhafazayla çevrelenmiş lityum iyon hücrelerden oluşan yüksek gerilimli bir bataryaya (RESS: Yeniden Şarj Edilebilir Enerji Depolama Sistemine) sahip. Yüksek gerilimli batarya şehir dışında 225 km veya şehir içinde dur-kalk kullanımlarda 142 km’lik bir menzil sunuyor.Motosikleti şarj etmek için iki kolay yöntem mevcut; Herhangi bir standart prize bağlayarak geceden sabaha tam şarj için tümleşik seviye 1 şarj cihazı ve güç kablosunu kullanıyorsunuz. Daha hızlı şarj isteniyorsa 40 dakikada %80 veya bir saatte %100 şarj için halka açık herhangi bir seviye 3 DC Hızlı Şarj istasyonuna gidiyorsunuz.

Advanced Riding Technology System

Harley-Davidson LiveWire modeli bir Elektronik Şasi Kontrol (ECC) sistemi ile donatılmış. ECC’nin bağımsız işlevleri bir arada çalışarak ideal olmayan durumlarda sürücüye daha fazla kontrol ve güven sağlıyor. Elektronik Şasi Kontrol (ECC) sistemi; viraj performansı geliştirilmiş Kilitleme Önleyici Fren Sistemini (ABS), Çekiş Kontrol Sistemini (TCS) ve Drag Torku Kayma Kontrolünü (DTSC) yönetiyor ve bazı durumlarda arka tekere uygulanan torku düzenleyerek stabilite kontrolü sağlıyor. Gerektiğinde en yeni altı eksenli atalet ölçüm birimi (IMU) ve ABS sensör teknolojisini kullanarak elektronik kontroller ve hidrolikleri birleştiriyor.

Bakışları üzerinde toplayacak bir görüntü

Motorun kaslı şeklinden agresif duruşuna LiveWire, bir Harley‑Davidson motosikletinden bekleyeceğiniz ikonik görüntüyü sunuyor.


LiveWire motosiklet nerede üretilecek?

Mevcut planlar, LiveWire motosikletin 2019’da Kuzey Amerika’da ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde belirli bayilerde sunulması yönünde. Ayrıca başka pazarlar da eklenecek.

LiveWire motosikletin bakımı zor mu?

Hayır. LiveWire motosiklet, içten yanmalı motorların gerektirdiği rutin bakım kalemlerinden pek çoğunu ortadan kaldırdığı için son derece kullanışlıdır: yağ değişimi yok, buji, hava filtresi bakımı gibi bakımlar yok. Elektrikli motor, etanollü benzin ve sezon dışı beklemeyle ilgili sorunları ve bakım ihtiyacını da ortadan kaldırır. LiveWire motosiklet kullanım öncesinde ve tavsiye edilen aralıklarla tahrik kayışının gerginliği, fren sıvısı, fren balataları ve lastikler gibi mekanik ve sarf malzemeleriyle ilgili muayene ve bakım gerektirir.

Copyright © Endurocu.Com
 
 
  İlgili Bağlantılar


 

  Haber Puanlama

Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 Bu Haberi Arkadaşına Gönder Bu Haberi Arkadaşına Gönder

 


 
 
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.
 
 


 
 
Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
 
 

Bilgi & Servisler

Foto GaleriEtiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar