Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - +10 yaşında motosiklet almak

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

+10 yaşında motosiklet almak
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 27, 2012 8:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Türkiyede şahsım adına söylüyorum 5 yaşından büyük motor almam.Öncelikle insanımızda bir yalancılık var.bmw gsler transalpler 20 yaşında ama kmler komedi gibi.35 000 e 45 000 de.Benim daha 6 aylık motorum 18 000 de.2005 yılında sıfır er-5 almıştım kawasakiden 2007 de motoru 36 000 de sattım.Geçen sahibinden komda nostalji yapim dedim baktım er-5lere.Ne görüm benim motor orda km 22 000 de.Ben Türk insanına zerre güvenmem.Şimdi arkadaşlar yazmışlar piston segman sibaplar değiştyse diye.Canım ülkemde yaşadıklarına eminlermi Smile Türkiyedeki en kral kral kral kral ustada tork anahtarı bile yok bunu geçtm o motorun tamir kitapçıgı sibapların hangi açıda gireceği yataga.Ateşleme zamanı ayarlaması egzantirik ayarlamasını bilen yapabilicek kaç tane usta var en kralından bahsediyorum bakın.1 tanemi 2 tanemi Smile
Canım Türkiyemde şaseye bakmayı temizlemeyi geretiğinde yeni dişli açmasını bilen kaç tane adam var?bana şimdi dicek bazı arkadaşlar tornacı kazım var otosanayinde Smile
Bu ülkede ben sıfır motor alır ağır bakımınıda götürürüm yurt dışı gezimde yaptırırım.jant ayarını bile bisiklet tezgahında yapıyorlar.Ulan o jant telerinin hepsinin ayrı torku var ölçülmesi gereken.
Bana lütfen usta var argümanı ile geleyin.Usta musta yok ustanını ilk önce garajında alet edavatı tam olur.Ha bu arada harleyin servisi ve bmwnin servisi on numara tabi motorunuz harley veya bmw ise Smile gerisi allaha emanat.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 27, 2012 9:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motofire, ben de buna benzer şeylerden endişe ediyorum biraz da. yıl sonuna gelmeden moturumu almayı hedefliyorum. karar vermek çok zor. örnek olarak 2000 model xl650 mi alayım, aynı paraya 2006 model kle500 mü, yoksa 2009 model pegaso mu? bu iki motor arasında sadece yaş dolayısıyla karar mecburiyetinde kalmak hoşuma gitmiyor. buna benzer kırk tane motor çifti yazılabilir. km lerin orjinal olmaması meselesini herkes söylüyor. bu durumda yapılacak en mantıklı şey sıfır alamadıktan sonra parayı cebime koyup o paraya alınabilecek herhangi bir motoru almak, ne denk gelirse artık xl650, kle yada pegaso. gerisi kısmet
Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 27, 2012 9:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nerde kullanıcaksın ne amaçla kullanıcaksın kaç paran var syle biz sana motor buluruz.Ama beni dinle sakın aprilla maprilla alma Smile sonra satabilmek için 35 yıl ugraşırsın.aman ha aklına kim soktu bilmiyorum ama sakın sakın sakın.İtalyan alıcaksan ducati al.
İKi kişimi kullanıcaksın yük alıcakmısın turamı çıkıcaksın ortalama hızın nedir ekonomikmi olsun bunların hepsinidüşün taşın yaz buraya sana ona göre optimum motor söylüyelim.Daha bir kaç ay evel kle 500 almştı bir arkadaş öve öve bitremiyordu 10 yıllık motoru şimdi satış ilanlarında motoru satmaya çalışıyor.
Herkezin malı kendine iyi Smile
Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 27, 2012 11:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bana başlangıç motoru lazım. yaş 36, boy 1.86, kilo 100. bir süre eğitimlerde ve sancaktepe-şile-alemdağ-polenezköy taraflarında kullanacağım. offroad az yaparım ve yapsamda çok kırıcı yerlere girmem. ağırlıklı asfalt. yeterli tecrübe sonrasında kısa geziler ve işe git-gel için kullanılacak. gerekli tecrübe edinilince uzun turlara ve artçılı sürüşlere gideceğim. bütce 5-6 bin düşünüyorum. 2000 den eski model istemiyorum. tercihen ekonomik yakıtlı olmalı, hız yada ivmelenme kabul edilebilir sınırlarda olduktan sonra önemli değil. kısacası kle500 makul görünüyor. pegaso ise 2002 - 2003 model bu rakamlara rahat bulunabiliyor ve tek silindirli olduğundan basit sistemli. para bekliyorum, sanırım önümüzdeki ay içinde gelecek. o zaman aramaya başlayacağım. ama ihtiyacım bu işte Smile
Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 27, 2012 12:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bak sakın dalga geçtiğimi falan sanma tamammı tamamen senin iyiliğin için söylüyorum.sıfır kuba str 250 yada yamaha ybr 125 tarzı bir motor al.Bu motorlar herşeyi yaparlar acemiliğini üstünden atarsın.Sonra zaten insansın Smile gözün aç büyük alet istiyeceksin.Bu aldıgın yamahayı anında 200 tl zararla satarsın üstünede para koyup adam gibi motora geçersin.Ama bak eğer kle 500 gibi yada pegaso gibi ölüleri alırsan hem büyük zarar edersin hemde boşu boşuna 6000 kagıdı yatırırsın motora.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar