Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - kawasaki kle 500

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

kawasaki kle 500
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Tem 05, 2012 2:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

100 km mesafede 4 litre yakan motorsiklet 17,00 lira
100 km mesafede 4,5 litre yakan motor 18.90 lira
100 km mesafede 5 litre yakan motor 21,00 lira
100 km mesafede 5,5 litre yakan motor 23,10 lira
100 km mesafede 6 litre yakan motor 25,20 lira cebinizden para harcatır.
Yani 4 litre yakanla 6 litre yakan arasında 8 lira fark vardır. Ben bir tek şunu anlamakta zorlanıyorum, ne yaktığını hesap ederek mi motora biniyor genelde insanlar, yoksa felsefesi özgürlüğü dünyayı gezip görmesi hiçbir taşıtta bu kadar keyif vermediği için mi?
23 yıldır duyuyorum ve bitmedi şu litre km hesabı...
sahibinden.com'da bir ilan görmüştüm adama teşekkür mesajı atmıştım...
""paran varsa bin xxx'e; yoksa BİNMEYİVEEEEE""
En uzağa otobüsle gitmek daha ucuz Very Happy o halde...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 05, 2012 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence yanlış düşünüyorsun,insanlar zar zor para kazanıyor ve bunu hesaplı harcamaları lazım.motosiklet gibi hafif bir aracın 6 litre yakması bana garip gelmiştir hep.Şİmdi nc700x le bu olayda değişti demekki mühendisler 3.5 litre yakan 700cc motor yapabiliyorlarmış biraz daha kassalar dahada altına inerler arabalar 1 ton ve 5 litre yakan arabaya çok yakıyor diyor artık millet.Motosiklet camiası sizin gibi düşünmeye devam ederse mühendislerde çok kafa yormazlar.Ama Dünya türkiyeden ibaret değil avrupalı asyalı ve amerikalı bizim gibi düşünmediği için mevcut ekonomik krizde artık daha ekonomik motorlar piyasaya hakim olmaya başladı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
dufet19
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Tem 05, 2012 11:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Genel bilgi olmasi bakimindan asagida linki mevcut gezide, Sakarya Karasudan yakit alip 272 km gittim. Akabinde Bartın cikisinda 13,75lt benzin aldim. Ortalamasi 100km de tam 5lt yapiyor. Bu gezideki en ekonomik ayak bu oldu. Toplam 1742 km de 93 lt harcadim.Ortalamasi 5,3 lt yapar. Hiz ortalamam ozellikle cift serit ve otoban olan bolgelerde ki bu yolun neredeyse 3/4 yapiyor biraz fazlaydi (100-170 arasi). Ancak bu degerin hiz, yuk, karsi ruzgar, bakim, kullanim ozelliklerine gore farkli olacagini biliyorum. Ayrica 2005 model ve sonrasi KLE lerde motorunda yapilan ufak modifikasyondan dolayi daha az yaktigini biliyorum.
http://www.youtube.com/​watch?v=RASJ1diu4ic
Selamlar,

Fethi
http://www.youtube.com/watch?v=RASJ1diu4ic
Başa dön
Youthanasia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 18, 2012 12:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fiyat: Son 2 yıl içerisinde fiyatı şuan en yüksek seviyelerinde de olsa muadili yaşlardaki diğer motorlara göre 3bin-5bin tl daha ucuz.
sele:TA ve DL 650nin rahatlığıyla kıyaslanamaz ama alışınca daha az rahatsız oluyorsunuz.
Ön cam: küçük olduğundan fazla rüzgar almanıza sebep oluyor. uzun yolda rüzgar sörfü yapmanıza sebep olabilir (tekstil değilde dar ve deri mont öneririm)
yakıt: hiç hesaplamadım.
sürüş keyfi: ta ve dl düz yolda v motor oldukları için daha az vibrasyona ve dolayısıyla kontrole sahip. kle sıralı motor kullanıyor vibrasyon elbette var ama 120 max seyyahat hızı ise zevkli ve kontrrollü bir sürüşü var. 120 km nin üzerinde sürekli seyahat çok yorucudur. kle sürüş zevkini en güzel virajlı yollarda verdiğini düşünüyorum.
yedek parça: tabiki ta ve dl diyebilirim. daha ucuzlar ve temini kısa sürüyor. z moto eger ellerinde yok ise istediğiniz parça sipariş verirler ve 2 hafta içerisinde alırsınız. büyükşehirde yaşamıyorsanız parçanın biraz daha geç geleceğini söyleyebilirim.

genel düşünce: fiyat ve keyfi göz önüne alırsak alınası bir motor. 20 yıla yakın süredir aynı motoru 3 farklı motorsiklette kullanmışlar ve bu yükün hakkından başarıyla gelmiş. kısa mesafeler için başka motor kullanmama rağmen 20bin km yol yaptım ve daha çok yol yapacağım muhtemelen:)

Eksiklerimi düzeltirseniz sevinirim. karışıklıkta açıklayamadığım ve merak ettiğiniz sorular varsa cevaplayabilirim.
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2012 9:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şimdi yukarda yazılanlar ıokudum okudum döndüm bir daha okudum. ekranı küçültüp hepsini bir ekranda görecek şekilde baktımmmm baktımmm baktımmmm...
ben şimdi buraya şu A modelini al desem , altına bir dünya negatif şey yazılacak kanısına vrdım, B modeli yazsam onada bir dünya şey yazılacak kanısına vardım. Sonra biraz daha düşündüm ve şunu söylemeye karar verdim ""koltuğu rahat olanı, boyuna uygun olanı, keseni yormayanı, az malzeme tüketeni, servisinden ziyade kendin bakımlarını rahatlıkla yapacağını seç"" demeye karar verdim Smile
Şimdiden hayırlı olsun alacağın makina, kazasız belasız sürüşler dilerim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar