Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - kawasaki kle 500

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

kawasaki kle 500
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Retired
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 25, 2012 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Polemiğe girmeden tespitlerimi aktarmak istiyorum. Mayıs/2009 tarihinden beri 2005 model Kle 500 kullanıyorum. 19000 km. aldığım motorum şu anda 51000 km.de, seyahatlarımın büyük çoğunluğu uzun mesafeli ve artçımla beraber yapmaktayım. Şehirler arası yolculuklarda topcase ve yan çantalar tam yüklü vaziyette ve 90-120 km. sürat aralığında yakıt sarfiyatım 4.3-4.5 lt./100 km. şeklindedir. Motorun zincir, zincir dişlisi, balata, yağ filtresi gibi rutin sarf malzemelerinin temininde bugüne kadar sıkıntı yaşamadım. En son Eğirdir festivali yolculuğunda zarar gören "side stand switch" talebim üzerine hiç beklemediğim halde İzmir'de yetkili servis olan Burak 21 sayesinde parça 3. gün elime ulaştı. Sürüşle ilgili izlenimlerim ise şu şekildedir. Sürücü selesinin darlığı dışında çok rahat ve konforlu sürüşü olan, yolda yormayan ve her türlü yol koşulunda beni mahcup etmeyen zevkli bir sürüşü var. Motorun yüksek ve dar yapısı nedeniyle sürekli yön değiştiren yan rüzgarlardan fazla etkileniyor. Ön fren kapasitesi yeterli ancak arka fren biraz zayıf kalıyor, motora alışınca ona göre tedbirli olmanız gerekiyor. Görüntü olarak özellikle 2005 sonrası için söylüyorum, daha yüksek hacimli birçok motordan daha gösterişli ve daha dolu bir motor olarak izlenim veriyor. Atalay kardeşimin bilgilerine sunulur.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
dufet19
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 27, 2012 10:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba, asagıdaki linkte mevcut videonun son bolumunu okumani isterim, selamlar..

http://www.youtube.com/watch?v=0pI_Og2VNNI
http://www.youtube.com/watch?v=RASJ1diu4ic
Başa dön
motofire
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 27, 2012 11:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostum kle 500 ün rahat oldugunu düşünüyorsan gerçekten ya popon demirden yapılmış yada hiç rahat motora binmemişsin Smile Transalp in selesine sadece 15 dakika binmeni öneririm.Ve kle 500 e ben 90 la gitmeme ramen 5 litre yaktıramadım motor 80 lerin teknolojisiyle üretildiği için ve karbüratörlü oldugundan zaten 5 litre yakması imkansıza yakın.Yanlıl ölçüm yapılmış gibi geldi bana.
Başa dön
ibrahim35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 28, 2012 12:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kle 500 ve ER-5 4 yıl kullandığım motorlar arasındaydı. Ve motorsiklet teorik-pratik teknik ve teknolojisinde bilgime güvenirim. Özellikle selesinde uzun seneler yolculuk yaptığım motosikletler hakkında.

Öncelikle Retired, yorumlarına katılmamak elde değil. Oyüzden üstüne pek bişey demiyeceğim. Parça konusunda hiçbir zaman sıkıntı çekmedim,olmayan parça bile 25 gün içerisinde tedarik ediliyor. Kawasakının satış sonrasında evet sıkıntılar mvcuttu ama şimdi ne hallerdedir bilemem.Eminimki birşeyler değişmiştir şu rekabet ortamında.

motofire, hocam kle 500 koltuk açısından ve dik ve yüksekliğinden ötürü sıkıntısı vardır kesinlikle.Bir TA ile karşılaşmaz bile. Ancak şöyledirki o 80li teknoloji 2006 ya kadar kullanılmış emisyon standrtları yüzünden 650 enjeksiyonlu versiyonu geliştirilmiştir.Yoksa daha senelerce kullanacağı motor olurdu.

Yakıt konusunda ise er-5 ile 2 kişi ve full yük ile 100km de 4,7lt yakıt yaktım. Hadi yanlış diyelim Kle 500 ilede 4,8 yaktım, o yüzden başka bir arkadaşında yanlışlık yapacağımı düşünmüyorum sizin makinanızda sıkıntı olabilirdi.

Satın almak isteyen Sayın Atalay hocam, Kle ile fiyat politikasını ve sağlamlığını düşündüğünüzde kesinlikle alınabilecek makinadır. Sanırım yeterli kadar bilgi blabilmişsinizdir.Zaten birçok forumlarda arama ilede daha farklı bilgilerde bulabilirsiniz.

Saygılar

Ktm 450 EXC
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
anaximandros
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 28, 2012 2:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motofire amma sıkmıssın!!! süratine diyecek yok. Ben buradan herkese sunu soylemek ısterım. forumlara bakarak asla ve asla motor almayın. Bılen de konusyor, bılmeyende. O motora bındım deyıp de hıc bır bılgı edınemıste, bınmeyende. Bunun ıcındır kı motor secımınde gonlunuz sızlerı nereye goturuyorsa onu tercıh edın.
hepınıze saygılar sunuyorum
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar