Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - İlk büyük motor tavsiyesi! bmw,kawa?enduro,touring?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

İlk büyük motor tavsiyesi! bmw,kawa?enduro,touring?
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
canekin
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2011 11:12 pm    Mesaj konusu: İlk büyük motor tavsiyesi! bmw,kawa?enduro,touring? Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle herkese iyi akşamlar,

Tanışma kısmında da yazarken gelecek motor düşüncemle ilgili biraz değinmiştim ama şimdi tam olarak sormam ve fikirlerinizi almam gerekiyor.

öncelikle tavsiyelerinizi yaparken, aşağıda yazacağım kullanım şartlarımı göz önünde bulundurarak ve olumlu,olumsuz yorumlarınızda açıklama yaparak yazarsanız çok sevinirim.

Şuan CBF150 kullanıyorum, aslında ekonomik olarak hiç yükü yok, o açıdan çok ama çok memnunum. tüketim,bakım maliyetleri problem yaratmıyor benim için. netice de daha işimi değiştiremediğim için, hergün işe gitmek için kesinlikle kullanıyorum ve böylece ayda en az 300-350km yol kesinlikle yapmış oluyorum, o yüzden cbf150 nin tüketimi şahane geliyor.

AMA, işe gidip geldiğim zamanlar dışında da (haftasonu 2 gün kesinlikle ve hafta içide en az 2 akşamla beraber) eşimle biniyorum. Başka artçı taşımıyorum, karı koca hafif bir çift olduğumuz dan ( yaklaşık 118-120 kg) şehir içi kullanımda 2 kişi motosikletin gücü genelde sıkıntı yaratmıyor diyebilirim. Ama şehir içinde kimi zaman olduğu gibi e-5 vb. çevreyollarında yada ş.dışına gezmek istediğimizde işte güç eksikliği, sadece sıkıcılıktan öte Türkiye nin hızlı yol şartlarına kısa süreliğine bile olsa ayak uyduracak güç olmadığından tehlikeli hale gelebiliyor belli bir hızın üstüne kısa süreliğine de olsa çabucak çıkamamak, hatta hiç çıkamamak.

Motosikletle ilk yazımızı geçirdik, tatile motorla gitmek istesek te son anda motorun küçüklüğünden babam şirket arabasını vererek motorla gitmemizi istemedi, aslında haklıydı da.

şimdi ileride biz motorumuzla tatile gitmek istiyoruz aslında, rahatça çanakkale, edremit, kuşadası vs. taraflarına gitmek için kullanmak istiyoruz(istanbuldan).

dolayısıyla çadırımızı vs. taşıyacaksakta belkide forumda endurosunu tek başına dağda çamurda sıkı bir şekilde kullanan arkadaşlarımız gibi asla kullanmayacağımız kesin ama şile ye gittim mi yada bilmediğim bir yerde köy yolu olsun , yani asfalt olmayan ama cross olmadanda girilebilen yerlere girmek isteyebiliriz. Smile ama boş zamanlarda yada tatil zamanlarında, her hafta sonu değil tabi Smile

bu nedenle nakit param olsa suzuki dl650 bu isteklerime kesin karşılık verecek gibi geliyor, yol konforu bol hafif bozuk yola(toprak, mıcır vs. ) gelir ama gelip görelim ki bütçe şuan için 8500TL.
hee birde boyum 183, her hangi bir boy problemim yok enduro için.

dolayısıyla güvenlik sevdamdan dolayı ve konfor vs. beklentisinden ötürü, 2000-2004 arasında BMW F650 GS, ancak bu makinaları bu yaşta temiz bulmak galiba çok zor. O yüzden alternatif olarak makyajlı yada makyajsız kasa 2003-2005 Kawasaki KLE500 de 2.aklıma gelen motor.

gelelim diğer alternatiflere ki bu herkesin söyleyeceği Honda TA650 olacak ama onun malum tüketimine karşılık alacağım paraya zorlar arar, kesinlikle F650GS alırım. ama yukarıdaki şartlarıma rağmen TA650 için mantıklı nedenlerle tavsiyeleriniz varsa kesinlikle paylaşmanızı dilerim.

işin diğer boyutuna yani sürekli araziyle işim olmadığı halde ENDURO istemem öncelikle tip olarak seviyorum, yüksek konum trafikte görünürlüğü arttırıyor cüsseli geliyor diğer araç sürücülerinin gözüne. tabi bozuk asfalttın bol olduğu ülkemiz yollarında çoğu zzaman büyük rahatlık olduğunu düşünüyorum tabi şehiriçinde kullanımımda olduğundan endurolar genelde kıvraklar.

AMA, acaba benim bu şartlarıma uygun tabi en etkili şart NAKİT :/, aklınıza gelen touring bir makinada olup olmadığı?

Evet yine uzun ve sıkıcı yazdım mı emin değilim, eğer bu şekilde zor cevap alırsın derseniz moderatörler, daha öz, basit yazamaya çalışırım Smile böyle konuşur gibi yazayım istedim umarım sıkıcı olmamışımdır..

birde aklımdaki bazı ilanları paylaşayım aşağıda :

F650GS (illa bir pazarlık olacaktır diye düşünüyorum)
- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-sahibinden-az-kullanilmis-bir-bakima-fabrika-cikisli-full-full-62877826/detay/

(aslında bu fiyat kriterimizi baya aşıyor ancak ne çanta ne birşey var ve çift buji 2004 lerdense belki pazarlık ve biraz da kendimi zorlayarak olabilir diye düşünüyorum (tabi tüm yorumları temiz olduklarını düşünerek yapıyorum)
- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-bmw-f-650-49491852/detay/

Kawasaki KLE500
(bir tek orjinal elcik korumaları yok sanırım)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2004-bakimli-kle-500-54559019/detay/

açıkcası üstteki mavi daha aklıma yattı ama yine de buda bir seçenek :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-bakimli-kle-500-57768020/detay/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 9:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İlk ilan güzel gibi ama gidip görmek, kontrol ettirmek vs. lazım.
Enduromann
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 1:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

emrello demiş ki:
İlk ilan güzel gibi ama gidip görmek, kontrol ettirmek vs. lazım.

Emrello ya katiliyorum.
3 adet Cantalarida beraberinde veriyor. Inaniyorumki 8.888,-TL ye anlasirsiniz. Mr. Green

Selamlar

Ercan

ENDUROCUNUN KALP ATISI
http://img30.imageshack.us/my.php?image=motorsevdasi.mp4
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
aerdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 6:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kardeş Selamlar;
Eğer düşünürsen ilandaki motorumu satıyorum. Gönül rahatlığıyla binebilirsin. Normalda eşim motosikleti sevmez iknalarım üzerine benimle Trabzon'a geldi. İlk motor deneyimi olmasına rağmen şikayetçi olmadı. Rahat, titreşimi olmayan, torku yüksek, yüksek sürate çıkabilen bir makine. Ben kendi motorumu satıyorum ama genel olarak TDM 'yi tavsiye ederim. Kesinlikle pişman olmazsın.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yol-dostu-tork-delisi-54186128/detay/
Başa dön
anaximandros
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 16, 2011 6:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

canekin selamlr,
yazdıklarını ve yazılan cevapları sıkılmadan okudum. Motor almak ılk etapta mesele degıl. Burada onemlı olan kendı tuketıcı davranıslarına ve ekonomık durumuna karara vermek. Oncelıkle soyleyeyım, tdm harıka bır motordur ancak sana uymaz. Ilk etapta lınkını verdıgın ılanlarda sana en uyacak motor f650 gs dır. kle de guzel motordur ancak 2. elı f650 lara gore daha dar oldugu ıcın dıkkat edersen fıyatları uygundur. f650 de harıka motordur, ben 99 unu kullanıyorum eskı kasadan olan. Internette bu motorla ılgılı yapılan olumsu yorumlara takılma, kesınlıkle harıkadır. Mıllet motorun bakmaz, yedek parcada ucuz olsun dıye olmayacak parcaları kullanırlar sonra motoru begenmezler. Son soylemek ıstedıgım su;ne motor alırsan al, fıyatına takılma. ucu dıye alacagın motor mutlaka ve mutlaka masraf cıkaracaktır.
Umarım yardımcı olabılmısımdır, kolay gelsın
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar