Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - r1 kullanıcısı enduro almak isterse ne tavsiye edersiniz?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

r1 kullanıcısı enduro almak isterse ne tavsiye edersiniz?
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
zoombydr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 08, 2011 9:24 pm    Mesaj konusu: r1 kullanıcısı enduro almak isterse ne tavsiye edersiniz? Alıntıyla Cevap Ver

merhaba

ilk önce kendimi tanıtayım. 6 senedir motor kullanıyorum. motorlarımın çoğu racing ve benzer tarzda idi. 184 boyda, 80 kiloyum. son olarak ta şu an yamaha r1 kullanıyorum. aslında racing tarzını ve sanat eseri gibi duran renkli güzel racingleri çok seviyorum. oldukça sert kullanıma alışkınım.

peki ne oldu da size bu soruyu soruyorum?

işe giderken bile çok hızlı kullanıyorum motoru, artık bu olayın pek sağlıklı bi durum olmadığını farkediyorum, aslında yeni çocuk sahibi olmamın da etkisi çok, sürekli 220-230 + hızlarda seyretmek çok tehlikeli.

herhalde artık durmam gerekiyor diye düşündüm

şimdi size sorduğum soruyu açayım

motoru sıkça şehir içinde kullanacağım. endurolar içinde asfalt kullanımına daha yatkın, gs 1200 den daha sert (gs, varadero, f650 kullanmışlığım var) ve tabii ki ivmelenmesi daha iyi olan motorlar hakkında geniş açıdan bakabilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

bütçem 20.000 civarı diyebiliriz.

teşekkürler..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 08, 2011 9:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KTM 990 ADV yi bi inceleyin derim ...
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cmt Ekm 08, 2011 9:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

zoombydr, Sevgili Dostum öncelikle aramıza hoş geldin...

Her şeyden önce bir hatırlatma yapmak isterim:
Kendini Forumlar bölümünde Tanışma kısmında tanıtsan sitece sana hoş geldin desek çok güzel olacak... Anlayışın için şimdiden teşekkür ederim... Wink

Öncelikle Evladımızı Allah bağışlasın, sağlıkla, analı babalı büyümesini nasip etsin...
Enduro tercihi cidden iyi olmuş Dostum, tittytwister'inde dediği gibi 950 veya 990 tavsiye edeceğim sana bende cidden torku ciddi iyi olan, ivmelenmesi tatmin eden bir makinedir; ama R1'in gücü ve ivmelenmesini karşılayacak çok az makine vardır, bende bir ara baya bir sürdüm... Beklentilerin hiçbir zaman R1 kadar olmasın hüsran olacaktır bu, sende bunu iyi biliyorsundur... Ama Ktm nin bahsi geçen makineleri cidden sınıfının en sıkı makinelerindendir....

Şimdi sıra sende: acık kendine sınır koyacaksın ve kanaat edeceksin sanırım Wink
Başarılar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
zoombydr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 08, 2011 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkür ederim, tanışma forumuna da yazdım bu arada.

ktm nin sıkı olduğunu duymuştum. hatta tecrübe de etmiştim.. şehir içinde bir ktm neredeyse trafik içinde bana yetişecekti, bende cbr 600f vardı o zaman, çok şaşırmıştım.

ancak, satılamayan elde kalan araçlardan bıktım doğrusu. yani daha satılabilir önerileriniz olabilirse onları da almak isterim.

teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cmt Ekm 08, 2011 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

zoombydr, İşte sıkıntı da o zaten şöyle ki: Enduro kullanıcıları son sürat ile ve racing gibi ivmelenmeden ziyade, yolda rahatlık, arazide sağlamlık ve düşük devirde güç üretme ile ilgilendiğinden sizi tatmin edecek ivmelenmede olan maxi endurolar aslında endurocular arasında çok tutmaz ve cidden dediğin gibi satışı ağırdır buna Vara 'da dahil... Çok para vermeyeyim elimde kalsa da önemli değil demek istersen ben sana çok güçlü 2 zamanlı endurolara da bir bak derim mesela 500cc 2 zamanlı endurolar cidden çok ciddi güçlüdürler... Kawasaki'nin bu tarz makineleri var örneğin...

Dikkat edersen enduro makinelerin eski olması önemsizdir, sağlam ve yolda olması önemlidir, bu km sorununu da arkana atman demektir; küçük bir örnek benim F650 lim ver 98 model ve 100.000km ye gelmek üzere... Wink

bir enduro elde kalmaz, sürekli binersin, yaşatmak içinde yağını değiştirmen yetecektir...

Çok mu dallandı konu?
Shocked Confused

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar