Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - TA XL600 DEBRİYAJ BALATA DEĞİŞİMİ DENEME 1

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

TA XL600 DEBRİYAJ BALATA DEĞİŞİMİ DENEME 1
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cmt Eyl 24, 2011 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir, Dostum Üzerinden ADIGE çıkıyor biliyorsun ve üzerindekiler fiber balata... Sen fiber olmayan yani mantar yada ağaç balata bulduysan önemi yok, en ucuzunu al... Fiber varsa çok iyi olur...

Lucas iyidir, ama bana biraz fiyatlı geldi... Confused

fishbone_bir, Olacak olmaması için bir sebep var mı?

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cmt Eyl 24, 2011 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir, Bak sana bir link Dostum:
http://www.vesrah.com/new_page_33.htm

Burada Fiber yok gerçi...

Ama VESRAH cidden iyidir...

Orjinali yani ADIGE:
http://www.adige.eu/public/ENG/catalog/result_prod.asp?C=BMW&M=F%20650&Ci=650&A=93-00

Bu da Dünya Markası NEWFREN:
http://www.newfren.it/index2.htm
Bunda da hiç sıkıntı olmaz...

fishbone_bir, Bak gözüme çarptıkça paylaşıyorum; sana yardımı olabilir...
http://www.foryoufrm.com/debriyaj-balata-degisimi-t120280.html?s=4fa139acda06e79da56fa37691200af0&

bak: ortadaki senin dediğin somunu sökmüyor oda, benim dediğim gibi... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2011 1:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar bu pazar tekrar açtık debriyaj kapağını arkadaştan 27 lik lokma bulduk,
ama malesef kıpardatamıyoruz somunu yayların takıldığı bacakların arasına kalın tornavida koup sabitlemeye çalıştık tası bu arada arkadaşım lokma ile somuna yüklendi ve olan oldu Crying or Very sad çat bir diye ses 4 bacaktan birini kırmışız ve cıvatanın biride eğilmiş
Shocked

Arkadaşımız Ahmet ustayı aradık havalı anahtar ile sökebiliriz dedi, pazar günü gezideyim,Pazartesi sabah alırsınız dedi.Pazartesi yi bekledik mecburen sabah 09:00 dükanındaydım komprasörü ve anahtarı ufuk'un arabaya atıp ufuklara gittik .Havalı anahtar ile somunu kolayca söktük ve debriyaj tasını çıkardık yayların geçtiği kapağıda aldık bu dört bacaklı ve in içte duran parça kırık şekilde bize bakıyor .
[/img]

XL600 TA Yayları sökünce balataların çıkmadığını ve ortadaki somunun el ile sökülmeyeceğini öğrenmiş olduk arkadaşlar ,debriyaj tasınının orta merkezinde bulunan somun havalı anahtar ile sökülecek bu önemli buna dikkat yoksa benim gibi kırarsınız bir yerleri.Ahmet ustanın bağlantılarını kullanarak parçayı aramaya başladık İzmir de 150 tl bulduk orjinal çıkma parça bu arada bende Feyzhanı arayıp daha uygun fiyata bulabilrmiyiz diye sordum.Saolsun Feyzhan hemen ilgilendi o da İzmitte buldu aynı fiyata ama benim motorun bir yeni kasasının parçası bizde yeni kasanın iç kısmını bilmiyoruz , gözle göremediğimiz için olurmu olmazmı emin olamadık, fiyatıda 125 TL yaptılar.
Emin olamadığımız için elemek zorunda kaldık ve İzmirdeki Parçayı sipariş verdik.
Parça Salı günü akşam 17:30 gelmiş hemen Ahmet usta beni aradı bende işten biraz erken çıkıp parçayı almaya gittim ,Ufuk'u arayıp Ahmet ustanın orda buluşalım dedim.Arabaya tekrar komprasörü ,havalı Anahtarı atıp vede parçayı alıp parçayı takmaya gittik.

bizim kırılan parça ,ayakların üzerine yaylar geçiyor
[/img]
[IMG]http://i163.photobucket.com/albums/t298/fishbone_08
/Fotoraf0180.jpg[/IMG][/img]
kırılan parça alta üsteki yeni gelen parça
[/img]
[/img]

Hava karardığı için fotolar pek iyi değil cep telofonu ile çekilen görüntüler.
Eski balatalar iyice bitmiş üstünde hiç çıkıntı yok .
Balataları dizmeye başlıyorum en içe sac gelicek sonra bir balata bir sac.
[/img]
bu sekilde son balataya kadar geliyoruz 7 balata 6 sac sıraladık en sonuncu diğerlerinden ince ve farklı onun sacı da bommeli bir yapısı var.
[/img]

[/img]

[/img]

Balataları dizdik kırılan parçayıda (ayaklı parça)yerine oturtup balataları balata tasına oturtuyoruz ayaklı parça içeri geliyor balataların çıkıntılı kısımlarını tasın boşluklarına gelecek şekilde ayarlıyoruz ve şık diye oturuyor.
Başıma dert olan somunu takıyorum

ve havalı anahtar ile sıkıyorum
[/img]

somunu sıkdıktan sonra somunu üzerinde emniyet çentiği var onu çekiç ve tornavida yardımı ile eziyorum.
Sırada yaylar var[img]
[/img]
vakit iyice ilerlediği için fotoğraf çekmeden gerisini topluyoruz.debriyaj ve yağ karterinin kapağını kapatıp vidalarını sıkıyoruz burada dikkat edilecek nokta hangi vidayı nerden çıkardıysanız oraya takmak bazı yerlerdeki vidalar diğerlerin den kısa ,vidalar takınca tam oturmuyor uzun kalıyor
tekrardan iki iş yapmış oluyor vede teker teker kontrol etmek zorunda kalıyorsunuz.
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2011 1:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__,
tekrar teşkkürler link için saol ,seyrettiğim bütün debriyaj sökme linklerinde yaylar çıknca balatalar çıkıveriyor.

akşam saat 23:00 işimiz bitmişti motoru çalıştırdım olduğu yerde 1 attım vitesi normal bir şey yok ,debriyaj tel ayarı yaptık manetin ordan fena olmadı ,bende eve gitmek ve de deneme yapmak için yola çıktım 2-3 km gittim 1-2-3-4 debriyaj normal Antalyada duacı köyünden eve doğru Güzeloba yola devam ettim kestirme yolvar Masa dağından gidiliyor yokuş aşağı inerken debriyaj teli boşladı 1. viteste düz bir yer bulana kadar gittim benzin istasyonu gördüm motoru stop ettim.Tel debriyaj bağlantı noktasından yaylı gergiden çıkmış teli yerine taktım bu sefer hem altan hem üsten ayar yaparak debriyaz manetini ayarladım bir iki denemeden sonra ayarı tam oldu kavrama istediğim gibi,eve giderken 22 km yol yaptım bir sorun çıkmadı sabahta işe giderken denedim 24 km sorun yok ve vitesler rahat ve düzgün işliyor.
Mutlu son .

Forumlarda TA balatasını kendi değiştiren kimse yoktu, değiştirmek isteyenlere yardımımız dokunur ve rehber olur.
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cum Eyl 30, 2011 4:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fishbone_bir, Geçmiş olsun biladerim... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar