Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 800 km lik bir seyehat ve 30 km bir off road sonucunda...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

800 km lik bir seyehat ve 30 km bir off road sonucunda...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
semihyontem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Eyl 06, 2011 11:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sanırım durumda bundan ibaret. Zira motorun eski sahibi ile konuştuğumda da onunda bir defa böyle bir problem ile karşılaştığını ve bu parçayı temizleterek bu problemi çözdüğünü öğrendim. Tabi bu durumda bu parça bir defa taşlama yöntemi ile temizlenmiş oluyor sanırım. Değiştirmek daha mantıklı geliyor bana.

Kullandığınız temizleme kimyasallarını öğrenebilirmiyim acaba. İlerde tekrar yaşanmaması için en azından erken önlem olarak kullanmak isterim.

Çok teşekkürler tekrar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
aadem34
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 15, 2012 1:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Rize deki Şefik ustaya götürmeniz daha iyi olu EVET AYNI ŞEYİ BENDE YAŞADIM..BUOLAY SADECE SANA ÖZGÜ DEĞİL..F 650 LERDE VAROLAN BİŞEYDİR..SERT FRENDE UZUN SÜRELİ İNİŞLERDE OLUYOR...İİCE SOĞUTMADAN OLMAZ..SLM
Apn
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Şub 16, 2012 12:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam Dostum;
Dakar ile ilgili bir şey sormak istiyorum.
Benim motorum da 2004 model Dakar. Son zamanlarda bir şey fark ettim belkide ben yanılıyorumdur diye sana danışmak istedim.
Motosikletin arka süspansiyonu bana verimli çalışmıyor gibi geldi.
Acaba senin motorda süspansiyon konumu sert konumda iken oturunca arka taraf çok çöküyor mu? yani arka alt çamurluk plaka çamurluğuna kadar yaklaşıyor mu?
Birde oturup biraz zıplayınca sanki dibine kadar dayanıyor gibi bir his uyandırıyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
semihyontem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Şub 24, 2012 11:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar,

Arka süspansiyon özellikle asfalt yolda giderkenn serte alınıyor ve bu durumda motorun arkasında bir alçalma oluyor ama bir kaç cm civarında. Gözle görülür bir alçalma aslında.
Açıkçası sizin tarif ettiğiniz kadar bir alçalma farketemedim. Bahsettiğiniz alçalmayı yaklaşık olarak tarif etmişsiniz, mutlaka bir alçalma var o kesin, ama bende bu tür bir düşünce uyandıracak bir alçalma değildi açıkçası.
Tabi bence burada tek ölçüt bu alçalma değilde, sürüş esnasında hissettiklerinizde önemli.
Ben şahsen sert süspansiyonda sürüş esnasında pek bir nrmal dışı durumla karşılaşmadım.

Motorum şu anda yanımda olmadığından kontrol edip söyleyemiyorum. Kusuruma bakmayın lütfen.

Yardımcı olabilmişimdir umarım.
Başa dön
semihyontem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Şub 24, 2012 11:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu arada ben yinede içim rahat etsindiye tüm fren bakımlarını serviste yaptırmaya karar verdim. Bütün herşeyin servis tarafından yapılmasından sonra böyle bir sorun tekrar yaşarsam diye bakacağım artık. Smile)
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar