Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 16 Nisan 2005 Marmaris'te yeni parkur arayışları.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

16 Nisan 2005 Marmaris'te yeni parkur arayışları.
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Diver
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Nis 16, 2005 11:36 pm    Mesaj konusu: 16 Nisan 2005 Marmaris'te yeni parkur arayışları. Alıntıyla Cevap Ver

Cumartesi 13.00 de Ünsal - XL 200, Niyazi - NX Falcon, Nafiz - XT 600 ve ben KTM 640 buluştuk.Bu kez niyetimiz aldığımız tarife göre Marmaris barajı civarındaki orman yolundan Gökova'ya inmek.(Bu arada digital haritaları inceledim.Dolaştığımız etapların çoğu maalesef haritalarda yer almıyor).Yola koyuluyoruz.Muğla yolu üzerindeyken Baraj sapağını geçtikten sonra sağa girerek anayolla vedalaşıyoruz.Toprak yola girmemizle doğru lastik hangisi olmalı sorusu aklımıza geliyor.Bir önceki günkü yağmurdan dolayı hamyol yer yer kıpkırmızı, çamur içinde bata çıka ilerliyoruz.

Artık sık sık barajı besleyen dereler önümüze çıkıyor.

Nafiz bu kez ilk defa bir XT 600 ile geliyor.Motosikletini değiştireceğinden markaları deniyor.

Niyazi NX falcon'dan oldukça memnun.

Bazan rehber olarak önde bulunmak hoşuma gidiyor.Dereyatağında önümde birden 2 karaca belirdi ! Durup bekleyip arkadaşlarıma anlatıyorum.Doğal ortamda ilk defa rastlıyorum.Gazlamamıza rağmen tekrar ulaşıp sizler için görüntülemek maalesef mümkün olmadı Rolling Eyes İnşaatı biten içme suyu barajı su toplamaya başlamış.Aaa sağ en arkadaki sivri tepenin üzerinde zig zag şeklinde yol görüyoruz.Halbuki bir kaç ay öncesine kadar yoktu.Vay canına nasıl gözümüzden kaçmış ?

Hemen az ilerde mola vererek bir durum değerlendirmesi yapıyoruz.Karar verildi o tepe fethedilecek !

Aşağıya indikten sonraki durağımız olacak olan Gökova Körfezi'ni izliyoruz.Körfezi kıyıdan izleyerek karşı taraftaki dağların eteğine ulaşacağız.

Diğer tarafta yemyeşil örtüsüyle Çamlı Köyü yeralıyor.

İnişe geçiyoruz.Yer yer dere geçişleri devam ediyor.Kış yağmurlarına tabiat cevap vermeye başlamış.Etrafta yeşilin her tonunu görmek mümkün.Sadece bu yöreye özgü olan Sığla ağaçları arasından geçiyoruz.

Yine bir gelincik tarlasının yanından geçiş.

Muğla Yolu üzerinden Akyaka'ya ulaşıyoruz.Daha sonra deniz boyunca toprak yolu takip ederek Turnalı Köyü'ne ulaşıyoruz.Bu yol Akbük daha sonra Ören üzerinden Bodrum'a bağlanıyor.Gelecekte Marmaris - Bodrum arasını 55 - 60 km kısaltacak olan yol şimdilik araç trafiğine uygun değil.Sit alanı içerisinde olması nedeniyle de uzun süre uygun olamayacak.Neyse biz Çardak Restaurant'ta molamızı veriyoruz.

Nafiz yanıma gelerek Motoru başka bir motorla değiştiğini söylüyor.

Neden ? Ama o senin değildi ki ? Nası yani ya ? Hangisi derken Nafiz yeni motorunun resmini çekiyor.

Nafiz alem adam yahu Laughing

Çektiğimiz resimleri inceliyoruz.

Nafiz yukardayken XT 600 ile yaşadığı kaçırdığımız düşüşünü anlatıyor.

Böyle doyumsuz Gökova manzarasına sırtımızı dönmenin doğru olmadığını düşündük.

Buradan geriye dönerek tekrar Akyaka'ya ve yemek molası için İsmail Usta'nın mekanına geçiyoruz.

Bu balık lokantaları azmak boyunca sıralanıyor.Çocuklu aileler içinde uygun ve keyifli bir yer.

Sevgili BaSuT'u daha fazla üzmemek için yemek menümüzü buradan veremiyorum. Wink Geri dönerek çıkış yapacağımız dağın eteklerine ulaşıyoruz.

Ulaşmamızla da gördüğümüz şeyin yol olmadığını anlıyoruz.

Zig zaglar devam ediyor.Herbir dönüşte bizi ağaçların arasıdan sızan minik dereler bekliyor.

Ha gayret yolun üçte biri bitti.

Zirveye gazlıyoruz.Çıktıkça eğim dikleşip, virajlar daha da keskinleşiyor.Artık fazla birşey kalmadı.

Sonunda Ünsal'la tepeye ulaşıyoruz !

Eee Nafiz'le Niyazi nerde ?Muhtemelen son yol ayrımı kaçırdılar.Bu resmi çekerken çok korktum.Olur ya tam o anda emanet duran kaya kopup motosikletimin üstüne düşerse ?

Yemekten önce karşıda gördüğünüz baraj havzasının arkasındaki dağların üzerindeydik.Burdan da manzara fena değilmiş yahu.

Sonunda arkadaşlar ulaşıyor.Dönüş vakti geldi.

En kısa zamanda buraya Halil ve Timur'u da getirmeliyim.Ve artık yeni zirveleri keşfetmek gerek Wink Hoşçakalın.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
dj
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Nis 17, 2005 3:11 am    Mesaj konusu: maşallah maşallah Alıntıyla Cevap Ver

yeni yerler harika, eline ve gözüne sağlık ender abi Cool
Başa dön
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Nis 17, 2005 5:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Elinize ayağınıza motorunuza ve fotograf makinenize sağlık.Bizi de biryerlere uçurduğunuzun bilmem farkındamısınız.Çok teşekkürler.Sevgiler.
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ssaygl
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Nis 17, 2005 6:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Diver, Offf offff kömür gibi yanıyorum offff offff,manyak gibi çatlıyorum.ne güzel böyle ya her yer ,sevgili türkiyemiz bir doğa harikası doğrusu,ellerinize sağlık arkadaşlar,bu güzellikler karşısında çatladım.çok güzel yerler keşfetmişsiniz.banada ön fikir oluyorsunuz.yazın gideceğim yerler şu anda gözümde belirdi.ahh ahh birde resimlerin hepsi açılsa.kimbilir daha neler görecektim.devamını bekleriz arkadaşlar.çok teşekkürederim kendiadıma.sevgilerimle ; Smile
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Nis 17, 2005 8:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Her zamanki gibi süpersiniz.
Sevgiler...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar