Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - MARKA MODEL SEÇİMİ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

MARKA MODEL SEÇİMİ?
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
RedKid
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 14, 2005 7:36 pm    Mesaj konusu: MARKA MODEL SEÇİMİ? Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar, artık kendime gerçek bir motor alacağım. Motor çok spesifik, kişiye özel bir makina olması sebebi ile seçimde zorlanıyorum. Umarım bana yardımcı olursunuz.
Boy 183 cm Kilo 85-95 arası değişiyor. Nüfüs Yaşım 44, biyolojik yaşım 35 Wink
Tecrübem az sayılır; eski tecrübeleri unuttuk sayalım 1-2 yıl diyelim ; ybr 125 ve benzerleri ile 4-5 bin km tecrübem var diyebiliriz.

Ama Teorik bilgime güveniyorum.

otomobil dahil 20 yıldır trafikdeyim ,Hiç bir ciddi kaza yapmadım...
Maaşallah deyin (w_Praying_closed_eyes)

Fiat sınırlaması yok , ancak evdekilerin bir motora 10 000 ytl den fazla para verdiğimi bilmemeleri lazım , yoksa hanım kuyumcudan çıkmaz Evil or Very Mad
Yani "ben bu motoru 8-10 ytl ye aldım" dediğimde inanmaları lazım
Bu sebepten 2,ci el olmalı

Aklım da olan model KLE 500. titreşim olmaması özelliği ile nazik yerlerim uyuşmadan yorulmadan 300-500 km lik mesafeleri alabileceğim bir yol endurosu olduğunu sanıyorum.
Ama tabi şüphelerim olmasa sizlere danışma ihtiyacı duymazdım. Aklımda Transalp , F650 gibi modellerde var.
Hatta bazen titreşim ve yoruculuğu göze alıp teksilindirli xt 660 lar klr650 yada Diver yeni satışa çıkardığı KTM de olabilir. Bilmem KTM nin hakkını verebilirmiyim. (Titreşim konusundaki endişelerim 125 lik makinalarıdan kalmamı acaba)
Bu KTM li son soruya Diver ve kankaları cevap vermesin lütfen Twisted Evil

Offfff alın bu kararsızı naaaparsanız yapın işte Crying or Very sad Confused Question (yardim)
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Prş Nis 14, 2005 8:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

redkid, maaşallah yani boy pos yerinde Allah nazardan saklasın..
Hocam evdekilere benim takdiği uygula önce "emanet" dersin bir süre sonra alışırlar zaten Mr. Green hangi model konusuna gelince;

Valla sen uzun yolu seven birisin galiba. Birde "0" km orta sınıf Dual-sports enduro düşünüyorsun sanırım, yada benmi yalnış anladım. O zaman KLE yerine daha konforlu olan TA almanı öneririm ama fiyatları 14.000 YTL civarında sanırım. Seni aşarmı bilemiyorum yoksa tek korkun yengemi?! Bunu yazmasan iyi olcaktı korkarım milletin diline sakız olacaksın Twisted Evil

Senin yerinde olsam az daha fazla para verir TA alırım hocam.. (seçeneklerin içinde TA olduğu için yazıyorum) Yada bir DL650 V-storm da olabilir. Suzuki neden düşünmüyorsun anlamadım. TA dan daha üstün bir makine bence. Ama hepsini bir kenara koy dersen KLE500 de yabana atılacak makine diildir. Sadece ileride değiştirip alım satım zararı etmeyesin diye yazıyorum. Almışken iyi bişey al ve uzun süre tadını çıkar. Tabii bu benim şahsi fikrim, karar sana kalmış Wink

Suzuki DL650 V-Strom ile ilgili şu linke bakmanı öneririm;
http://www.endurocu.com/modules.php?name=News&file=article&sid=34

En son TA6B tarafından Prş Nis 14, 2005 8:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
RedKid
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 14, 2005 8:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

0 düşünmüyorum ama TA olursa 0 almak daha mantıklı
Alıntı:

yoksa tek korkun yengemi

kormayan var mı? , sadece bekarlarlar
Alıntı:

Bunu yazmasan iyi olcaktı korkarım milletin diline sakız olacaksın

Daha iyi yaa maksat muhabbet olsun

Alıntı:

DL650 V-storm da olabilir

çok alçak ,motor koruması yok;"salon endurosu"
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Prş Nis 14, 2005 8:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hocam DL650 "salon endurosu" fikrine hiç katılmıyorum. Motor koruma aparatını opsiyonel olarak alıp takabilirsin.. Sele senin boyuna göre alçak olabilir ama TA ile kıyaslarsan arada pek fark olmadığını görürsün. İkisinin de sele yüksekliği hemen hemen aynıdır. Sonuçta KLE500 de aynı sele kategorisinde. Ama dediğim gibi son kararı sen vereceksin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 15, 2005 7:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vayyyy Hocam şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim (yeni kararın için Wink )
yenge olayı demek ,hmmmmm bu kötü işte Twisted Evil Twisted Evil
önce 1. problemi çözelim : hocam 0 km evet bu bozar seni ,yenge hemen anlar olayı , dolaysıyla iş yüksek model bir enduro bulmak ,yani ikinci el olayında mutabık kaldık o halde Wink valla eğer yengenin kuyumcu takıntısı varsa iş sakat Twisted Evil sonra kuyumcu efendi dükkanın önüne 950 KTM çekerse bunun tek nedeni sen olmuş olursun Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
neyse şimdi ikinci sorun : ne amaçla kulanmak istiyorsun enduromuzu ?? yol ,toprak ? bence bu soruyu biraz acarsan iş kolaylaşacak !
tabiki üçüncü sorun : umarım yenge baklava açmasını bilir ,yoksa kuyumcunun alamadığı 950 KTM 'i Güllüoğlu alacak Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
mağlum yeni Motor alacakların siteye olan baklava borcu 20 kg çıktı Twisted Evil Twisted Evil

Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar