Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Meraklısına....Karpuz kabuğu suya düştü !

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Meraklısına....Karpuz kabuğu suya düştü !
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Diver
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Nis 10, 2005 10:13 pm    Mesaj konusu: Meraklısına....Karpuz kabuğu suya düştü ! Alıntıyla Cevap Ver

Dün 09 Nisan 2005 Cumartesi Nafiz'le 14.00 de buluştuk.Güzergahımız : Marmaris - Datça Yolu'ndan Amazon kampı - Yedi Adalar - Löngöz - İngiliz Limanı - Okluk - Karacasöğüt, dönüşte Gökova'ya geçip yemeği müteakip Marmaris'e dönüş.(Söz harita sorununu en kısa zamanda çözecem)

Datça Yoluna girdiğimizde 8. km den itibaren yol genişletme çalışmalarından dolayı araçlar toz duman içinde gitmeye çalışıyorlar.Bize göre hava hoş :

Fotoğraf için ilk durağımız İnbükü Koyu ( Namı diğer Emel Sayın Koyu )

Gerideki diğer koy ise Çökertme Koyu olarak geçiyor.Tepeden baktığımız koylara anayoldan içeriye girdiğinizde 2 km sonra ulaşıyorsunuz.Çadır ve günübirlik kamp yapmak için harika bir seçim.

Daha sonra sağa dönerek Datça Yolu'ndan ayrılıyoruz.

Bundan sonra enfes koylar önümüzde sıralanıyor.

Gezgin olmanın verdiği sorumlulukla bu koya isim bulmaya çalışıyoruz.Ne zormuş yahu.B, M hatta W koyunu da düşünmedik değil.En sonunda oy çokluğu ile kalbe benzediğinde karar kıldık.

Nafiz nerde kaybettim gene derken bir baktım sahile dalmış.

Eh sen girersin de ben durur muyum ? Yettim ..

Yaklaşık 2 - 2.5 km uzunluğundaki kumsal, sapsarı kumlarıyla ıssız.Karşılıklı gidip geliyoruz bir süre :

Bu kadar oyun yeter.Sahilden ayrılıyoruz.Önümüzde Amazon Kampı, Yedi Adalar, Löngöz, İngiliz Limanı sıralanacak.İngiliz Limanı'nın diğer adı : Bördübet Koyu.Bördübet'in isminin nerden geldiği de çok komik.İngilizler ilk buraya geldiğinde kuş yatağı anlamına gelen"Bird Bed" demişler.Ancak benim köylüm gel zaman git zaman bunu Bördübet'e çevirmiş.(Görüyorsunuz isim bulmak hiç de sandığınız kadar zor değilmiş).Neyse Amazon Kampı'na ulaştıktan sonra etrafı keşfe devam ediyoruz.

Amazon Kampı'ndaki tesis bu yarımadaya da bir restaurant kurarak konuklarını tekneyle taşımayı tercih etmiş.Koya son kez göz atarak devam ediyoruz.

Epey zahmetli toprak yoldan sonra çamura saplanmış bir kamyonete rastlıyorum.Neyseki yardım geliyormuş.En sonunda Yedi Adalar'a geliyoruz.

Hemen etraftan dolaşıp sahile inmek gerek.

Nitekim iniyorum da.Lakin arkadaşımı gene kaybettim gün içinde bu ikinci oldu.Bekliyorum.

Bugün de zaten hava çok sıcak.Isı 29 derece civarı.Hayret daha bu sıcakta kaskın içinde kafam terliyor.Yoksa yoksa ? Tabi ya .Nasılda düşünemedim ?
BaSuT demiş ki:
En gıcık olduğum şey de ısının 28 derece oluşu Evil or Very Mad Yazın kaskınızın için beyniniz erir inşallah Twisted Evil

Eh ben bunun acısını gün sonunda çıkartmazsam....Neyse tam bu anda Nafiz de sudan geçip geldi.

Gelmekle de içecek şeyler kesmedi.Pantolonu çıkarıp suya atladı.

Tabi işin bu kısmında sansür kurulu devreye girdiğinden iç çamaşırıyla sudan çıkan arkadaşımı ancak böyle görüntüleyebiliyorum :

Suya bakıp yutkunuyorum.Valla atlanmıycak gibi de değil.Zaten Superman gibi heryerde telefon kulübesi lüksümüz olmadığından, gelirken şortumu içime giymiştim.Nafiz kızıyor "neden bana da hatırlatmadın denize gireceğimizi diye ..Heheh.

Giyinip toparlanıyoruz.Löngöz'ü geçtikten sonra Defneli Koyu :

Dağ yolundan Okluk Koyu'na geçeceğiz.Ancak yollar kumlu ve kuru olduğu için vites küçülttüğümüzde teker sürükleniyor.Keskin, kapalı dönüşlerde zorlanıyoruz.Derken haydaa Nafiz gene kayıp.Bekleyip geri dönüyorum.Arkadaşım meğer ciddi bir kaza atlatmış.Olayı anlatıyor, motosikleti kaydırıp XL 200'ü yolun kenarındaki çalılara çarpmasıyla ;

Kendisi takla atarak karşıdaki çalıların üstüne düşmüş.

Korumalı montu, dizliğine ilaveten düştüğü yerin çalı olması da kazayı sıyrıksız atlatmasını sağlamış.Büyük geçmiş olsun temennisiyle, motosikletini toparlayıp yola devam ediyoruz.Okluk Koyu'na ulaştık.Ortalık son derecede sessiz ve huzurlu.Misafir birkaç leyleğe rastlıyoruz.

Karacasöğüt'te çilek molası.

Tekrar yola devam ederek Muğla - Marmaris karayoluna çıkacağız.BU kısımda da yol çalışması devam ediyor.Motosiklet avantajımızı sonuna kadar kullanıyoruz.Nafiz'in de XL 200'den KTM'e terfi zamanı gelmiş Twisted Evil

Sonunda Gökova'ya ulaşıyoruz.18 yıllık dostumuz İsmail Usta bizleri kapıda bekliyor.

Biz birşey söylemeden sırasıyla: Borani, Sızma yağ ile salata, kalamar ve tereyağda karides.(Evet arkadaşlar tahmin ettiğiniz gibi bu resim gene Sevgili BaSuT için)

Bugünü de böyle bitirerek, kazanılmış günler hanesine ekliyoruz.Sevgiler.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pzr Nis 10, 2005 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Oh oh oh Allah muhabbetinizi artırsın gözümüz yok ama süper bir gezi olmuş Diver Wink Bu mevsimde denize girmek de yürek ister ayrıca su nasıldı diye sormuyorum heralde çıkınca dişleriniz birbirine vurmuştur..

Burada şapada şupada boğulan kim Question

Şaka bir yana fotolar süper arkadaşlar, bu yazın deniz açılışını ilk siz yaptınız sanırım. Birde kaza olmasaymış daha da iyi olacakmış. Sıyrıksız ve hafif atlatması sevindirici tabii, Nafiz'a tekrar geçmiş olsun. Selamlar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Nis 10, 2005 10:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Diver,
Demek geçen seneden kuruttuğunuz karpuz kabuklarını götürüp suya atınca kabul oluyor öylemi.? Yani üşünmüyor değil mi.? Hayır biz de Karadeniz de deneyeceğizde... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Harika bir gezi,mükemmel fotoğraflar.Teşekkürler.Sevgiler.
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ssaygl
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Nis 11, 2005 3:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

okuryazar, TA6B, Diver, Abowwwwww bu ne harika bir gezi olmuş ya arkadaşlar.Sizler ne kadar şanlısınız yaaa.ama yaaa ben niye görmedim denize girdiğiniz anı.bize sansürmü kondu? Açılmayan o kadar çok foto oldu ki kudurdum valla.
Ellerineze motorunuza,sağlık.bizleride hafta sonu yerlerinde pinekleyenlere gözlere şenlik yerler gösterdiniz.teşekkürederiz arkadaş.....bu yaz uzun geçeceğe benzer.bunların devamını bekleriz.sabah kalkıp difrizedeki karpuzu çıkarttıp atacağım vallada karadenize.... Mr. Green
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 11, 2005 3:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

diver birader gezi muhteşem süper resimler . Ellerinize sağlık ve tabi motorlarınıza da sağlık. Harika valla of of....
İnşallah bize de nasip olur Smile

Sevgiler Saygılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar