Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - HAVA FİLİTRESİ KONUSUNDA

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

HAVA FİLİTRESİ KONUSUNDA
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
delimengi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 08, 2005 6:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tibet,
Alıntı:

Gerçekten pratik bir çözüm bulmuşsun,fakat sağlıklımıdır acaba ?

abicim şimdi sağlıksız desem Question YAPTIĞIM İŞLEMİN doğasına aykırı olur olur Mr. Green Mr. Green
ama gerçekten sağlıklıdır EMİN OLABİLİRSİN yeteki ufak ayrıntıları atlama 1 orjinalinde kaç tane yaprak varsa Question say ve aynı adette yaprak koy ki bence bu en doğrusudur ve filitreyi alırken orjinalindeki yüksekliğin ve yaprak eninde aynı zamanda aynı olmasına dikkat et Arrow YADA BENİM GİBİ ÇOK KILSAN Mr. Green al filitreyi tart derim en iyi sonucuda böyle alırsın bence tartmak idealdir Wink
Alıntı:

Benim motor'un ( nx 4 Falcon ) hava filtre değişim zamanı 6.000 km'de ( kullanım kitapçığında yazıyor ).Biraz erken gibi geldiyor bana

abicim şehir içi kullanmında 6000 km gazoz kapağı olur benim filitre 35.000 km de bitti ama 20.000 kmde de değiştirebilirdim Question ama her 1.000 km de değiştirsen kimse motora zararlı demez bence buna kullandığın yol ve iklim koşulları karar verir tabi senin denetimiinde Mr. Green
Alıntı:

Zaten periodik bakımları da her 3.000 km'de.Hava soğutmalı motorlar böyle diyorlar.Bu da çok erken değil mi ?
Sevgiler

BENCE ÇOK ERKENDİR ama işte bu bence varya bence olurken ben belli evrelerden geçmişimdir
02 07 2004 tarihlidir motorumun tırafiğe çıkışı ve şu an 37.270 km dir kendisi Wink ama ben servise bakım için 3 kere gitmişim ama zincirimi ayarlamışım yağımı değiştirmişim vesaire
bakımda ne yapılıyor buna bakmak lazım ve bu yapılanlar ne kadar gerçekçi Question ne kadar gerekli bunları değerlendirmek lazım ÖLÇÜ ALIRKEN
yarın kefkende ön arka zincir dişlimi değiştireceğim mesela servise bunun için gitmeyi düşünmüyorum Wink ama kimseye gitme diyemem tabiki
fakat açıkcası servislerin garanti dayatması ile fabrikalar tarafından desteklendiğini düşünüyorum benim motorumda periyodik bakımları 3.000 km de ama gitmiyorum Idea zira ihtiyacı yok ki motorun niye götüreyim
3 kere servise periyodik bakıma gittim oda sırf muhabet olsun diye
ama bu zaman zarfında 2 kere salıncak burçlarını dağıttım birini serviste değiştirdim birini vaktim vardı kendim değiştirdim bir kerede kadro burcum bozuldu bence motorla biraz haşır neşir olmak lazım bu yaptığım işde basit bir şey
kimseye illada yap demem ama bence yapmak mantıklı
tibet, sen hele filitrenin fiyatını bir öğren sanada mantılı gelecek Mr. Green
NTT,
Alıntı:

Budur işte ,valla helal olsun
1.) Yaptiğın işlemden dolayı
2.) Bunu belge haline getirdiğin için
3.) Bunu paylaştığın için

bir anda yurtdışındaki sitelerde hiss ettim kendimi ,bence bu tarz şeyleri devamlı buraya aktarmamız lazım , diğer arkadaşlarda bence Motorlarında yaptıkları tamirat veya değişiklikleri belge haline getirip buralara aktarısa bence cok faydalı olacak !!( bende dahil )çünkü bence bu tarz teknik konular ,Motor, Giyim ,Koruma ,Gezi konuları kadar önemli bir konu !!
Tekrar Tşk .

nuri anam babam yaptığım çok basit bir şey bu işlemi yapmak 30 dk ksadar zamanımı aldı Idea
ama istedimki böyle bir şey yapılıyor haberiniz olsun
BELKİDE BUNU ÇOK ÖNCELERİ KEŞFETMİŞ BİRİLERİ VARDIR BURDA Question AYLA,
Alıntı:

Yusuf, sağol yaaa. son zamanlarda makinenin mekaniğine merak salmıştım gerçekten iyi oldu. Yakında usta tulumuyla dolaşacağım da..

gel bende honda tulumu var bir tane Wink
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
AYLA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Nis 11, 2005 8:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tamamdır Yusuf tulumu hazırla En Junıor Usta endurocu geliyorrrr.... Very Happy Very Happy
delimengi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Nis 11, 2005 8:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AYLA,
Alıntı:

tamamdır Yusuf tulumu hazırla En Junıor Usta endurocu geliyorrrr....

GEL GEL BENDE ENDURUCU ARIYORDUM Smile Very Happy Cool
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Nis 12, 2005 11:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu yararlı başlık ve anlatışın için bende çok teşekkür ederim.
Benim motorun filtresi sünger olduğundan aynı işlem mümkün değil ancak temizleme spreyi ve yağı olduğunu yeni öğrendim. Bu gibi ürünler filtrenin ömrünü artırıyormuş. Denemek gerekir.

Saygılar

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Hzr 21, 2005 10:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet,Kaan haklısın.
KLE,transalp ve diğer su soğutmalı enduro ların birçoğunda hava filtresi yağlıdır.
Yağın amacı filtrenin ömrünü uzatmak ve pisliğin zaman içinde sertleşip taşlaşmasını önlemektir.Önce ılık suyla filtre bir güzel yıkanır.Eğer temizleme spreyi
varsa daha iyi olur.Daha sonra kompresör,saç kurutma makinası veya açık bir yerde filtre kurutulup filtre hava filtresi için kullanılan sprey yağla yağlanır ve
yerine takılır.Her yağ değişiminde bu işlemin tekrarlanması önerilir. Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar