Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - HAVA FİLİTRESİ KONUSUNDA

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

HAVA FİLİTRESİ KONUSUNDA
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
delimengi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 07, 2005 11:29 pm    Mesaj konusu: HAVA FİLİTRESİ KONUSUNDA Alıntıyla Cevap Ver

kullandığım honda cg 125 titan es marka model motorsikletin hava filitresi 54 ytl dir ve bence çok yüksek olan bu parayı ödememek için kendimce böyle bir yol uygulamayı uygun gördüm Surprised
başkalarına da örnek olur belki işe yarar diye paylaşmak istedim
yerinden söküp eve getirdiğim hava filitresini pilastik perçinlarinden kurtardıktan sonra

dışarı bir maket bıçağı yardımıyla çıkarıp içini güzelce temizleyip yapıştırılmaya hazır hale getirdim

sırada aldığım filitreyi küçültme işemi işlemi

burda zımpara ve incesini almak için fiber bir sünger kullandım evde vardı eksoz ve metal aksamlar için sürekli de bulunur zaten yapıştırma için se 2 ytl ye şefaf silikon filitre ye de 2 ytl verdim yani =51 ytl tasarruf Very Happy
ve filitrenin kasaya uygun hale getirildikten sonra kesilen parçalarla beraber hali Surprised

yerine oturmuş ve yapıştırılmayı bekleyen filitre Wink

kenarlara sürdüğüm silikon

filitre yapıştırdıktan sonra 30 dk için kurumaya bıraktım

ve önceden aldığım 4 tene civatayla işide iyice sağlama alıp filitreyi motora montaja uygun hale getirdim Surprised

bitmiş filitrenin önden son görünüşü

istanbulda filitreyi bostancı sanayide AY-SAN filitre ve oto yedek parça satan firmadan temin edebilirsiniz
TELEFON 0216 574 89 42 ABDULLAH AY
eğer filitrenizi götürüp bırakırsanız kendileride montaj yapıyor ama benim filitreden daha önce hiç yapmamışlar hatta yapılmayabilirde dediler ama bırakırsanız kanaatimce yapamayacakları iş yok
montaj dahil 10 ila 15 ytl arasında bir rakkam talep ediyorlar
ellerinde honda cbk yada cbf 250 tiwester filitresi hazırda bulunuyor eskiyi verip yanında 10 ytl verdinizmi yenisini hemen alabiliyorsunuz
bu konuda sorusu olan olursa yardımcı olurum Surprised
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tibet
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Nis 08, 2005 8:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba trakonya,
Gerçekten pratik bir çözüm bulmuşsun,fakat sağlıklımıdır acaba ?
Benim motor'un ( nx 4 Falcon ) hava filtre değişim zamanı 6.000 km'de ( kullanım kitapçığında yazıyor ).Biraz erken gibi geldiyor bana.
Zaten periodik bakımları da her 3.000 km'de.Hava soğutmalı motorlar böyle diyorlar.Bu da çok erken değil mi ?
Sevgiler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 08, 2005 8:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Budur işte ,valla helal olsun Wink
1.) Yaptiğın işlemden dolayı
2.) Bunu belge haline getirdiğin için
3.) Bunu paylaştığın için

bir anda yurtdışındaki sitelerde hiss ettim kendimi ,bence bu tarz şeyleri devamlı buraya aktarmamız lazım , diğer arkadaşlarda bence Motorlarında yaptıkları tamirat veya değişiklikleri belge haline getirip buralara aktarısa bence cok faydalı olacak !!( bende dahil )çünkü bence bu tarz teknik konular ,Motor, Giyim ,Koruma ,Gezi konuları kadar önemli bir konu !!
Tekrar Tşk .

Gerçi bu tarz Konular bizim Hamam ekibinine belki pek ilginç gelmiyebilir ama neyseeeeeeee Twisted Evil Twisted Evil

AYLA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 08, 2005 8:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

[quote="NTT"]
Gerçi bu tarz Konular bizim Hamam ekibinine belki pek ilginç gelmiyebilir ama neyseeeeeeee Twisted Evil Twisted Evil

Hamam takımına ilginç gelmeyecek mi??? Evil or Very Mad Twisted Evil Allah Allah
sen görürsün o hamam takımı yüzünden başına gelecekleri ama neyseeeee Twisted Evil

Yusuf, sağol yaaa. son zamanlarda makinenin mekaniğine merak salmıştım gerçekten iyi oldu. Yakında usta tulumuyla dolaşacağım da..
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 08, 2005 8:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tibet demiş ki:
Merhaba trakonya,
Gerçekten pratik bir çözüm bulmuşsun,fakat sağlıklımıdır acaba ?
Benim motor'un ( nx 4 Falcon ) hava filtre değişim zamanı 6.000 km'de ( kullanım kitapçığında yazıyor ).Biraz erken gibi geldiyor bana.
Zaten periodik bakımları da her 3.000 km'de.Hava soğutmalı motorlar böyle diyorlar.Bu da çok erken değil mi ?
Sevgiler...

Hocam erken demekle neyi kast edin bilmiyorum ,ancak bu bir maliyet konusu ,yani para problem değilse istersen günlük değiştir bu Motora zarar değil hatta fayda bile getirir Twisted Evil Twisted Evil
yani kısacası bence hava filitresini mümkünce sık sık kontrol et ,değiştirme olmasa bile bence arada bir hava tut ki temzilensin ,ki araziye ,toprağa giriyorsan bence kullanım kitapçığına hiç bakma daha erken kontrol et Wink
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar