Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp bakım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp bakım
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Mar 30, 2010 1:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nejgun demiş ki:
motoruma 12000 bakımını geçtiğimiz hafta arkadaşımla beraber yaptık.. Sağolsun çok uğraştık. Motorum 11250 km de.

Yağ, Yağ Filtresi, Bujiler ve Hava Filtresi değişimini yaptık.

Maliyet:
4 Lt. Castrol Yağ 65TL
4 Adet NGK Buji 20TL
K&N Hava Filtresi 135TL
K&N Yağ Filtresi 35TL
iŞÇİLİK = Elinin Kiri. SmileSmile):

Toplam : 255 TL oldu..

İyi günlerde kullan! Nice bakımlara... Smile

Bu arada, arkadaşlar bu bakım tek başına yapılabilir mi? Benim TA da 12.000'e yaklaşıyor. Yukarıdakilerin aynısını yapmam gerekecek.

Yağ filtresi değişimi için zincirli anahtar şart mı? Ya da hiç uğraşmayıp yağ değişimini bir usataya mı yaptırmak lazım?
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Mar 30, 2010 1:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet Feyzhanım dediğin gibi biraz uğraşla yapılıyor çok ta keyifli ancak yine de parça temini ve tecrübe açısından avantajlı olduğu(malum 2 teker üstünde gidiyoruz biraz evhamlıyım bu konuda) için Bornova'daki tamircime götürüyorum. Kendileri de zaten motorcu ve de ESNAF oldukları için gayet memnunum. Ufak tefek şeyler için de "abi birşey yapmadık" deyip para istemiyorlar. Reklam yapmayı sevmem isteyen olursa özelden mesaj atarım İzmir'deki arkadaşlar gönül rahatlığıyla gidebilirler.
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 31, 2010 8:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

emrello demiş ki:
nejgun demiş ki:
motoruma 12000 bakımını geçtiğimiz hafta arkadaşımla beraber yaptık.. Sağolsun çok uğraştık. Motorum 11250 km de.

Yağ, Yağ Filtresi, Bujiler ve Hava Filtresi değişimini yaptık.

Maliyet:
4 Lt. Castrol Yağ 65TL
4 Adet NGK Buji 20TL
K&N Hava Filtresi 135TL
K&N Yağ Filtresi 35TL
iŞÇİLİK = Elinin Kiri. SmileSmile):

Toplam : 255 TL oldu..

İyi günlerde kullan! Nice bakımlara... Smile

Bu arada, arkadaşlar bu bakım tek başına yapılabilir mi? Benim TA da 12.000'e yaklaşıyor. Yukarıdakilerin aynısını yapmam gerekecek.

Yağ filtresi değişimi için zincirli anahtar şart mı? Ya da hiç uğraşmayıp yağ değişimini bir usataya mı yaptırmak lazım?

EMRELLO tamamen herşeyini söküp takacaksan sorun olmaz. Tek başına yapabilirsin. Ancak biz arkadaşımla ilk defa Transalp te böyle bakım yapınca biraz tecrübesizlikten olsa gerek zorlandık. Zorlandığımız noktada hava filtresi değişimi oldu. Biliyorsun hava filtresi deponun altında. Depoyu sökmek gerekti. Arkadaşım daha tecrübeli olduğundan tüm kontrol ondaydı. kendi motoru Honda Shadow VT600 tüm bakımlarını yine kendisi yapıyor. Depoyu söküp kenara koyuyor ve bakımını yapıyor. Ama transalpte bu çok zor. Zira deponun benzin göstergesi havalandırma borusu derken bir sürü ekipmanı sökmek gerektiğinden çok zaman aldı. Bizde gerekli ekipmanları söküp havalandırma ve gösterge kablolarını sökmeden depoyu biraz kaldırıp hava filtre değişimini öyle yaptık. Depoda dolu olunca biraz zorlandık bu aşamada.

Yağ filtresine gelince dediğim gibi arlkadaşım tecrübeli olduğundan doğrusu ben düşünemezdim. Yağ filtresi zinciri bizim elimizdeki işe yaramadı. Arkadaşım filtreyi kalın tornavida ile delip, anahtarla döndürür gibi çıkardı. Yeni taktığım K&N Filtre ise anahtarlıydı Yanılmıyorsam 17 .. O kolay takıldı.

Usta olayına gelince keyfe keder bir durum ama ben keyif aldım doğrusu.

Sonradan farkettim arka fren balatasının bitmek üzere olduğunu. Başka başlık altında sordum tavsiyeleriniz nedir diye. Şimdi bir arka balata alıp kendim değiştirmeyi düşünüyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
aykut54
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal May 25, 2010 11:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

honda servisi işçilik ucreti saat fiyatı olarak alıyor diye biliyorum

1 saat 36 tl diye biliyorum ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
trekkermeister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 26, 2010 2:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Makul sayılır Pazarbaşı'ndada öyle.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar