Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Africa Twin Karbüratör Ayarı Neden Bozulur?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Africa Twin Karbüratör Ayarı Neden Bozulur?
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 03, 2010 7:33 pm    Mesaj konusu: Africa Twin Karbüratör Ayarı Neden Bozulur? Alıntıyla Cevap Ver

----Hava filtresi yeni, benzini her zaman aldığım yerden aldım, senkron ve hava ayarları yaklaşık 2 hafta önce yapıldı bu sürede 1000 km den fazla sorunsuz sürüş yaptım, Fakat geçtiğimiz pazar günü fuara giderken 100-120 kmh gibi hızda giderken dahada hızlanmak istediğimde gaz açtığımda öksürüp tıksırdı daha sonra düzeldi pazartesi günü şehir içinde kalkışlarda tekrar teklemeye başladı tesadüf bu ya kızıltoprak civarındaydım soluğu serviste aldım servise götürünce müdahaleye bile gerek kalmadan düzeliyor ne hikmetse Smile , servisten çıktım bir süre sonra yine başladı karbüratörde pislik olabileceğini düşünüp köprü yolunda bir süre kullandım düzelir gibi oldu otoparka girerken yine aynı...

----Otoparkta deponun musluğunu kapattım karbüratörün içindeki benzini bitirene kadar çalıştırdım, içerideki benzinin bitmesine yakın tek silindire düştü 20-30 metre gittim son benzinde bitti ve doğal olarak motor stop etti.
Daha sonra vana'yı açtım yakıt pompam çalışıyor motorda normal çalışıyor ama çiğ benzin atıyor.

Hava filtresini yeni taktım,bujiler yeni, benzin deposu çıkışında filitre var ve temiz gibi, depo ağzına kadar dolu, hava filtresi kanallarını kontrol ettim ıslaklık veya toz vs. yok.
Bu sorun neden olabilir?
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Mar 03, 2010 10:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tittytwister, Dostum bana "solvent"li benzin gibi geldi o sorun...
aynı sorun 4 motorda da oldu bizim arkadaşlar arasında..
en son aldığın yakotı yoksa OPET ten mi aldın...

gerçi marka farketmeyecektir... yakıt filtreni temizle yada değiştir, depodaki benzini çalkalayarak boşalt, karbratör altındaki çanakların vidalarını aç benzini komple akıt, hatta çalıştır ve daha önce yaptığın gibi stop edinceye kadar çalıştır, taze benzin al mümkünse Opet harici Wink bir dene.. bence sorun bitecek...

Solvent çiğ yakıt kokusu ve duman yapar hatta...

bütün bu işlemlerden sonra, taze yakıtı koyduğunda birde karbratör, yada enjektör temizleyici at bence (BP de satılanlar gayet iyi...)

bizim 4 makine de böyle sağlığına kavuştu... Wink

Kolay gelsin... Mr. Green

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 04, 2010 1:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Akşam 15-20 dk mesafede bir yerlere gittim 2-3 saat sonra kalktım jikle ile çalıştırmayı denedim çalışmadı, jikleyi kapatıp çalıştırdım hafif gazı açtım tek silindir susmuş otoparka geldim elimde 1 tane yedek buji vardı motorun ön tarafındaki 2 bujiden kolay ulaşabildiğimi birini söktüm ıslaktı değiştirdim, çalıştırdıktan sonra normale döndü ama çiğ benzin atmaya devam ediyor. Bu arızayı aynı sıralamada 4 hafta öncede yapmıştı acaba sorun benzin değil karbüratör ayarlarındamı diye ciddi ciddi düşünmeye başladım benzin aldığımda zaten 13 litre benzinim vardı topu topu 10 litre benzin aldım, her zaman aldığım shell'den bozuk bile olsa depodaki 13 litre ile karışınca normale döner diye düşünüyorum. Birde motor 8-9 ay yatmıştı acaba depoda tortu varsa böyle bir etki yaparmı acaba?
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Prş Mar 04, 2010 2:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tittytwister, buji ıslak ve koyu renk miydi? bujiyi çıkarıp bir kenara koy, bir süre sonra ypışık bir hal alacakmı acaba?
bu arada karbratör durduk yere neden ayarını bozsun ki? sanmam ayar olacağını.. ben 50.000km dir ayar yapmadım... oynanmayan kaliteli bi karbratör ayarını kolay kolay kaybetmez ki...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 04, 2010 2:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Buji siyah çıktı, ayar bozulması banada garip geldi ama yağ değildi, bunca yıldır karbüratörlü motor kullanıyorum ilk defa böyle bi olay başıma geldi benimde, ama 8-9 ay hiç çalışmaması karbüratörde sorun yaratmış olabilir belki.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar