Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - GPS TUTUCU - en universalinden : )

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

GPS TUTUCU - en universalinden : )
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
candash
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Nis 02, 2009 12:03 am    Mesaj konusu: GPS TUTUCU - en universalinden : ) Alıntıyla Cevap Ver

merhaba arkadaslar....

motorda yan cantadan once gelen en buyuk sorunumdu gps tutucu..

cıldırıyodum.. ne yontemler ne yontemler.. ama hepsi kendine gore ozel tutucu falan filan..

en sonunda aklıma baska bi fikir geldi.. ben cbf 250 me tripod yapmıstm.. aynısından gps tucu yapmaya karar werdim...

alet edevat bunlar...

malzeme tamamen su borusu Smile benim sponsorum "fırat" Smile

bitane T boru
ustune takabileceginiz kısa 5-6 cm lik boru
ucuna tıpa.. (yada her ne deniyosa)
matkapla delip ucuna gps tutucusununda ucunu takmak icin belli kalınlıkta (8.8 kullandm ben - tripod standart olcusu) vida..
eger takıcagınız gidon borusu kalınsa T borusunun kendisini kullanın.. inceyse benim gibi extra bi ince boyda (8-9 cmlik) boru burası icin alın..
ve kelepçe.. (gidonunuza gore)

bu arada gps aletinin kendi vantuzlu (araba icin olan) tutma aletinin ucundaki gpsi tutturdugumuz kısım lazım.. !
benim tutucunun arasında 1-2 mm lik aralık oldugu icin daha saglıklı olması acısından orayada pul koydum...

yapıcagınız sey az cok yapılmış olan ornekten belli... boruların ozelligi sudur.. uclarını ısıtıpta gecirirseniz icice.. bidaha hayata cıkmazlar.. Wink

gps imizin arkası zaten uyumlu...

bu arada kestiginiz alt parcayı (eger gidonunuza zaten tam oturuyosa) saklayın.. (tam oturmuyo hafif bol geliosa direk kelepceyle sıkınki gidonu sarsın.. alt parcayı atın gitsin Smile )

bu arada guc unitesi diye aklına soru takılanlar... buyrun Smile "marintek" yat malzemesi satan dukkandan 10 liraya aldıgım su gecirmez cakmaklık...
gpsin sarjıda buraya baglı olucak Wink taktırıcaklar ozellikle dikakt etsin.. kontak acıkken cakmaklıgınız acık olsun.. ona gore baglasınlar.. gittiginiz biyerlerde kalmayın sonra Smile

(alttan demire degiyo diye biraz yukarı almamız gerekti.. yine su borusu gordu isimi.. istedigim olcude yukselttim Smile )

ve sonuc budur... zumo alacak param yok.. tam ogrenci adam işi.. ucuzdan buldugumda almıstım.. arabaya takarım ederim diye (elektronige meraklıyım).. motora takmaya karar werincede sonuc bu oldu...

basit bi aracici gps'i motorda kullanmak ! bu arada yargmur magmur demeyin sakın Smile takarsınız en olmadı bi condom en seffafından, dandiginden Smile

**bu arada.. anlatımımda devrik cumle.. sacma sapan cumleler olabilir.. kafam bu ara vizelerden dolayı yerinde degil.. kafa dagıtmak icin arada motorla ugrasıorum zaten Smile

anlatım bozuklukları icin simdiden kusura bakmayın...
edirne - istanbul
candash83@hotmail.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
BELO
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 02, 2009 12:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Harika bir icat amam şimdi durduk yere gps masrafı çıkardın bana Twisted Evil
bakalım butçe el verecekmi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 02, 2009 7:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

güzel bi icat demokraside çareler tükenmez eline sağlık paylaşım için teşekkürler..
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Prş Nis 02, 2009 7:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

candash, eline sağlık vallahi orijinal gibi duruyor ve en önemlisi iş görmesi. Hatta bir ara (şu sınavların bitince olabilir) birde siyah sprey boya alıp tutucu ve aparaplarını boyadığın zaman daha da güzel görünecek. Şu bahsettiğin çakmaklıktan bende takmıştım müthiş iş görüyor. Sadece GPS için düşünmeyin. Uzun seyahatlerde veya arazide cep telefonunuzun şarjı bittiğinde yana yana priz aramıyorsunuz, herkese tavsiye ederim Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
hakan2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 02, 2009 9:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teknoloji gerçekten güzel eh artık kopya çekebilirim Very Happy
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar