Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp için fren balatası seçenekleri

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp için fren balatası seçenekleri
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 25, 2010 12:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aslında ben de KN düşünüyorum ama orijinal egzozla olmaz diyenler de var katalitik konvertör nedeniyle. O yüzden bilemedim. Tahir'de ucuza filtre de var ama dediğim gibi kafam karışık biraz.

Bu arada TA'larda filtre değişimi anladığım kadarıyla kabus gibi bir şey... Ön panel, depo vs. ne varsa sökülüyor yani. Normalde en basit iştir ama TA'da cesaret edebilir miyim bilemedim...
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TRNSbariskan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Oca 25, 2010 1:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Daha önce KN çok kullanan var.Hepsi memnun.
Böyle bir problem duymadım.Ama araştıracağım.

Filtre değişimi evet biraz meşakkatli fakat zamanın ve yerin varsa
kendin söküp takman daha keyifli.
Motorun orasını burasını temizleyip, hem de öğrenirsin. Wink
Ben şahsen keyif alıyorum. Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 25, 2010 1:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TRNSbariskan demiş ki:
Daha önce KN çok kullanan var.Hepsi memnun.
Böyle bir problem duymadım.Ama araştıracağım.

Filtre değişimi evet biraz meşakkatli fakat zamanın ve yerin varsa
kendin söküp takman daha keyifli.
Motorun orasını burasını temizleyip, hem de öğrenirsin. Wink
Ben şahsen keyif alıyorum. Very Happy

Peki depoyu sökmek çok zor oluyor mu? Benim servis el kitabında gördüğüm kadarıyla deponun sadece iki boru bağlantısı var.

Veya özel bir alet takımı vs. gerekiyor mu tüm bu işlemler için?
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pts Oca 25, 2010 2:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostlar valla benim duyduğum filtre dediğin kağıt olur, kağıt olmayan pamuklu filtreler ise sorun yaşatır; diyorlardı eski ustalar ve işi bilenler... beyler KN hava filtresi kullanmayın... alın kağıt filtreyi (orijinal filtrenin yapıldığı materyalden yapılan filtrelerden kullanın).. yıkanıp takılıyorsa kağıt olamaz, kağıt yıkanıp takıldığında kısa sürede yıpranır derler...

Saygılar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cagriklv
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Oca 26, 2010 4:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende KN hava filtersi hakkında baya bi araştırma yaptım almadan önce. face abimin dediği gibi kağıt filtreler tek kullanımlık 2 senede bir falan değişiyor performans yönünde pek bi fark olduğunu düşünmüyorum.kağıt filtrelerin dezavantajı yıkanmıyor.biraz daha maliyetli oluyor KN lere göre orjinal filtreler zaten 80 90tl civarı KN ler110 -120tl temizleme seti 70-80tl civarı. bi önceki motoruma da KN takmıştım temizleme spreylerini falan almak gerekiyormuş temizlemek için ben onun daha iyi bi yolunu buldum.KN filtre aldığınızda üzerinde bi yağ var toz tutmayan bi yağ bu bu yağ zincir yağıyla aynı özelliğe sahip.temizliğe gelince balata temizliyecilerden sıkıyorum bi güzel üzerinde yağ toz ne varsa hepsi akıyor daha sonra zincir yağını kalın bi katman olarak değil ince bi tabaka olarak uygulayıp kurutup takıyorum 1 sene sonra aynı şekilde temizliyorum...KN den oldukça memnunum daha kalite olarak BMC Filtreler var KN den tek farkı dış plastiğinin sert oluşu buda yüksek torklu motorlarda bi avantaj sağlıyo motor torka bindikçe emilim daha çok artıyor ve hava filtresinde esneme oluyor sert plastiğe sahip olan BMC de böyle bi durum söz konusu olmuyor fakat fiyat hususu fazla tuzlu o yüzden 1 kere daha düşünmek gerekiyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
4. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar