Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp 650 düşünüyorum, bilgiye ihtiyacım var

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp 650 düşünüyorum, bilgiye ihtiyacım var
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2010 4:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar yeni TA'mı almış bulunuyorum. Very Happy

Kafama takılanları yanıtlama konusunda bana yardımcı olan ve benimle deneyimlerini paylaşan, bana yol gösteren sizlere çok teşekkür etmek istiyorum.

Motoru alma hikayeme gelince...

Belki bahsetmişimdir, daha önce sadece scooter deneyimim vardı. Hemen hiç vitesli motosiklet kullanmışlığım yoktu (kurstaki bir iki saati saymazsak). Bu yüzden biraz tedirgindim.

Motoru İstinye'deki Pazarbaşı Honda'dan satın aldım. Pazarbaşı Motor'un sahiplerinden Engin Bey gerçekten çok yardımcı oldu. İlk defa bir satıcının bir motorun önce hatalarını gösterdiğine şahit oldum! Kendisi satışın tüm aşamalarında her kanaldan (telefon, SMS, faks Smile) bana ulaşarak durumu bildirdi. Daha önce rastlamadığım bir yaklaşım olduğu için sizinle paylaşayım istedim... İşlerini ciddiyetle yapıyorlar.

Motor güzeldi ama benim bir tecrübem yoktu. Kendisi "illa eğitim alman lazım" diye ısrar etti. (Yoksa motoru İstinye'den Kadıköy tarafına getiremeyecektim.)

Şöyle bir çözüm bulduk: Yine Engin Bey aracılığıyla Honda Güvenli Sürüş okulu kurucularından Murat Denizhan hocayla irtibat kurduk. Motoru Murat Hocam getirdi, sonra da Pendik'te kendi mekanında dört saat çok yoğun ve yorucu ama çok verimli bir eğitim aldım.

Daha önce vitesli motor kullanmamış olan ben, dört saatin sonunda yaptığım manevralara inanamadım! Hatta bazen aynadan yerin açısına bakıp "bu kadar yatmış" olamam diye şaştığım çok oldu. Murat Denizhan hoca gerçekten mükemmel bir eğitmen. Eğitim, ama adamakıllı bir eğitim şartmış. Bunu anladım. Hocam "sen kullanırsın Transalp'i, içim rahat" deyince ben de biraz rahatladım.

Sonuçta site içinde bir yarım saat dur kalk falan derken TA'ya da bayağı alıştım ve dün ne olduğunu anlayamadan şehir içinde bir 30 km yol yapmışım! (Bu arada E-5'te, Hasanpaşa-Göztepe arası km'lerce mazot döküntüsü vardı. Umarım kimseye bir şey olmamıştır. Ben arka tekeri kaptırıyordum az daha. Evil or Very Mad )

Motorum 2007 model siyah bir afet! Very Happy Arkada ve yanlarda Givi çantaları, orta sehpası, Givi tur camı var. Yani aşağı yukarı isteyebileceğim her şey var.

Bu yaz köy yollarında buluşmak dileğiyle...

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cosfisk
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2010 5:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yeni motorun hayırlı olsun,güle güle kullan..
ulas
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2010 5:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili emrello, benim konumda "depoyu yeniden doldurduğumda bakarım" dediğinde dalga geçiyorsun zannetmiştim ama hakikaten henüz bir depo bitirmemişsin.Smile
Motorun hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.
Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2010 6:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cosfisk demiş ki:
yeni motorun hayırlı olsun,güle güle kullan..

Teşekkürler Smile
Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 10, 2010 6:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ulas demiş ki:
Sevgili emrello, benim konumda "depoyu yeniden doldurduğumda bakarım" dediğinde dalga geçiyorsun zannetmiştim ama hakikaten henüz bir depo bitirmemişsin.Smile
Motorun hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

Evet, daha toplamda 30-35 km ancak kullandım. Ruhsat henüz çıkmadığı için uzun yola cesaret edemedim.

Darısı senin başına artık... Cool
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Sonraki
13. sayfa (Toplam 15 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar