Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Ramzey QM 200GY

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Ramzey QM 200GY
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
catma
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ksm 27, 2009 3:51 am    Mesaj konusu: Ramzey QM 200GY Alıntıyla Cevap Ver

Selam.. Uzun süredir kros motosiklet almak istiyorum.. aklımda sıfır ramzey almak var, ramzey ile ilgili yorumlar genelde olumlu başlangıç aşaması için iyi deniliyor, ayrıca plakalı olduğu için trafiktede kullanabilirim, aslında amacım trafikte kullanmak değil ama araziye gitmeden önce gideceğim yolu hesap ediyorum.. Aramızda ramzey kullanan varmı? olumlu veya olumsuz yönleri nelerdir..
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
DusenAdam
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Arl 06, 2009 1:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba,
Başka motosiklet kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım ama başlangıç için gücü tatmin edici, kontrolü zor değil ve şehir içi kullanımı rahat.. Fazla asfalt performansı beklemeyin, 80-90 km hızda bile uzun yol sürüşünde yoruyor (Azami hızı 120 km/saat civarında).
Benim en büyük sıkıntım parça ve servis ile... Burada (Edirne-Keşan) parça bulmakta sıkıntı çekiyorum ve parça fiyatları çok dengesiz (kimisi çok ucuz kimisi çok pahalı). Ankara'da parça sorunum olmaz diyorsanız ve ucuz motorun derdine katlanabilecekseniz (çok titiz bakmazsanız bazı yerleri paslanıyor mesela) alın derim.
Aldığınız anda değer kaybedeceği için, temiz 2. elini almayı düşünebilirsiniz. Çünkü ben motosikletin garantisinden pek yarar göremedim; Ramzey, motorlarına sahip çıkmıyor.
Bunun dışında, Çin motorlarında kalite standardı olmadığı için şans faktörü her zaman söz konusu. Ramzey de yıllarca sorun çıkarmayabilir veya biraz üzebilir ama alıp çöpe atanı da görmedim açıkçası.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
catma
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Arl 06, 2009 2:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DusenAdam, yanıtladığın için çok teşekkür ederim...
catma
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Arl 06, 2009 4:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

devilcerkez demiş ki:
catma, forumlarda arama yaparsanız bu motosiklet ile ilgili güzel bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://www.endurocu.com/modules.php?name=Forums&file=search&mode=results

Bu motoru çok kullanan arkadaşımız var.

teşekkürler

devilcerkez teşekkür ederim, haklısınız hemen aratıyorum...
tigerblood
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 08, 2009 7:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

başlaman gereken motorlardan biri diyebilirim 2006 senesinde sıfır aldım ve 2009 a kadar kullandım kullandığım motorlar içinde parasını sonuna kadar hak eden motor diyebilirim.. hem ucuz hem ekonomik hem çok sağlam .. servisi çok ucuz.. daha ne olsun... Very Happy
Bana yaptığı problemleri sölersem devir saati teli arızalandı ..2 kere gaz teli koptuki benim bakımsızlığımdandı.. kronik emme manifoldu çatlama yapıyor 10-15 tl arası değiştirebiliyorsun... bir kaç resim yolluyorum birkaç değişiklik yapmıştım belki ilgini çeker...Very Happy

[/img]
bu aldığım ilk gündü...
[img][/img]
bu alıştığım zamanlardı..
[img][/img]
burda arkadaşlarla dağda dolaşırken
[/img]

bu artık iyice alışmış hali nekadar zorladığımı anla diye koydum..
[img][/img]
bu tekrar revizyona sokmadan son fotosuu:D baya iyi demi..Very HappyVery Happy

[img][/img]
bu son fotoda revizyonu bitmiş bakları tamamlanmış halii bu süre içerisinde herhangi bir motor rektifiye piston segman gibi hiçbiş çok dayanıklı emin ol sadece yağını suyunu tuzunu en iyisinden al yeterli..[img][/img] yardımcı oldysam ne mutlu
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar