Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yamaha XT660r alicağim ancak birkaç sorum olucak

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yamaha XT660r alicağim ancak birkaç sorum olucak
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
cc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 06, 2009 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba slazer kardeşim senin gitmek istediğin yollar bunlarsa eğer tercihin doğru.
Fakat genede biraz tercube edinirsen iyi olur. En iyisi kilosu hafif olan bir motorla başlaman.
Motor sevgin hep daim olsun.
Sağlıcakla kal Cengiz. Laughing

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 06, 2009 11:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Slazer, Hoşgeldin,iyi forumlar.
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 07, 2009 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

1-600 cc lik bir motorun başlangıç motoru olup olmayacağı forumlarda çok konuşulmuştur.Kısacası genel kanı 600 luk motorun başlangıç motor olamayacağıdır.Bende aynı fikirdeyim..Ama xt600-660 ,klr650,f650 serisi motorlar agresif olmayıp kullanıcının hatalarını bir nebze olsun tolera edebilecek motorlardır,ama başlangıç olarak kullanılmak istenirse en azından iyi bir eğitim alınarak sessiz sakin yollarda aklı başında bir adam kullanabilir.Ama yine de ciddi bir risk altındadır ve kabiliyetlerini geliştirmesi bu motorlarda uzun sürer.

2-xt660 motosunu egzoslarının yeri kesinlikle arazi de hoplamaya uygun değildir,koruma demiri olmazsa olmazdır.

3-xt660 uygun lastikle mt21 tkc80 gibi,seni uzmez merak etme.

4- 5-Kross motor tarzı bir sürüş stilin ister,sert araziye girmek istersen.Daha kemikli bir motor almanı tavsiye ederim.

6-ktm640 ya da drz400 bakabilirsin.
Özellikle dr400 e bakmanı tavsiye ederim,buyuk bir depo ile uzun yol sıkıntı da gider.Dağda bayırda bu motoru kıramazsın,asfalttada performansı gayet iyidir.
Eğer deneme şansın olursa bu motorları denemeni tavsiye ederim.
x6660r sınıfının çok başarılı bir motorudur,suruş tarzı ve fren performansı çok iyidir.
Başlangıçta insan çok hevesli olur,yalnış bir karar verebilir.
Allah muhafaza ilk motoru aldıgın zaman geçereğin bir kaza,seni bu işten soğutabilir.Bu yüzden iyi düşün. Cool
2014.5 KLR650 siyah(Now)
Yamaha Super Tenere (Future)
ugurcan77 at gmail
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
hercul3367
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 07, 2009 3:38 pm    Mesaj konusu: Re: Yamaha XT660r alicağim ancak birkaç sorum olucak Alıntıyla Cevap Ver

1.ilk motoru olacak biri için xt660r fazlami gelir?
hemde nasıl, ultra fazla gelir karedeş...tecrübe ile sabittir,2 ay önceye kadar senin bu soruların aynılarını sorup duruyordum,2 önce 20 yıllık motor kullanımıma güvenerek büyük şevkle aldım 660r ımı çok büyük geldi ilk anda baya alıştım ancak tam uyum sağlayamadım için zevkinide alamıyorum.....ilk motorun olacağı için hiç düşünme,çünkü başlamadan bitirme motor zevkini bence...al bir kanuni enduro veya kros,biraz daha iyi olsun dersen ,xl200 tecrübe edin 1-2 yıl sonra istediğin motoru al derim.... Very Happy
Başa dön
Slazer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 07, 2009 6:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

herkese ilgi ve alakasindan dolayi çok ama çok teşekkür ederim
tavsiyeleriniz benim için gerçekten çok önemli
bir zaman gelipte gunduz motorumla gezip aksam burada sizlerle bunlari paylasmak ve ayni özgürlüğü seven insanlarla birlikte olmayi cok isterim Laughing

öncelikle xt660r gerçekten cok guzel bir makina hosumada gidiyor
ancak bana fazla geliceğini dusunmeye başladim sizin tavsiyelerinizden ötürü
bi arkadasimiz kanuniden bahsetmiş ancak
kanuni cross 250 yi dusundum fakat 2009 da üretimden kalkmasi 2010 un yaz başlangıcında belki diyorlar onada yeniden üretime geçilme gibi bir durumu var ve ayriyetten
bu motor 250cc ancak 12,78hp üretiyor bu beni karşilamaz kanısındayim
hayir 50 hp fazla bana ancak kendimi geliştireceğim bir motorda hiç olmassa
20 hp lik bi makina olsunki 1 yada en fazla 2 sene bana heyecan yaşatsın
bu çin mali yada ramzey yada kanuni benim kanımca fark etmiyor
saniyorumki 3-4 aydan sonra albesini kalmayacak benim için çunku cok pasif kalacak kanısındayim.

2. bir nedenim cross değilde enduro isteğim
motorumu arabanin arkasina çekici bağlayip oraya koyup 200-300km gidip indirip dağlara cikmak istemeyişim.
benim isteğim motorumla isteğim yere gideyim ve istediğim yere yine motorumla cikayim.
ve tum o yolu yine motorumun ustunde döneyim.
bunuda bana ancak bir enduro verir
özellikle amasyadan samsuna samsundan sinopa gunubirlik geziler yapmayi isterim yada yolda bi stablize yol görup oraya sapmak girmediğim doğal mekan kalmasin isterim.

13bin tl lik butçem bunu karşilaya bilir ancak dediğim gibi 4bin tl yi 3 ay için savurmak istemem cunku yaşadiğim yer amasya ve aldiğim bu ucuz çin mali crossu kesinlikle burda elden çikartmam zor olucak.

ayriyetten burada sayılı motor servisi var herhangi bir arızada motoru alipta samsuna çoruma gitmekte bana çok sıkıntı yaratir.

bilemiyorum suan baya bir kafam karişti.
2 ay sonra ehliyetim cebimde olucak ozamana kadar motoru alip garaja koymak istiyorum ehliyeti alincada binmek tabiki
Very Happy

yani önce ehliyet sonra motor değil önce motor sonra ehliyet Sad
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar