Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 650cc Transalp'mi - V-Strom DL650'mi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

650cc Transalp'mi - V-Strom DL650'mi
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 31, 2009 1:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

1200gs lerin başka dertleri nelerdir abi açarmısın biraz. Ben onları motordaki son nokta olarak görürdüm hep.

Merhabalar

Çevremden duyduğum kadarıyla, herkesin aradığı şeyler farklı olduğu için, R1200GS'den de memnun olmayanlar var elbette!! Bunların en başında çıkıntılı silindir başlarının motorun ebatlarını arttırması ve ısınarak sıcaklığı vermesi, bir diğeri ve en önemlisi de hem alış fiyatının hem de servis fiyatının çok çok çok yüksek olması!!!

Caponun en büyük zaafiyeti ise, bence, bir kez onu görenin bir daha başka makineyi beğenememesi, bir kez binensi hiç inememesi:::Smile)) Wink
Bir de Capo hakıkındaki şu dedikodular olmasa!!!!!

Herkesin gönlünce bir motora sahip olması dileklerimle Laughing Laughing Laughing
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
sekoucdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 31, 2009 8:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoca demiş ki:
seko makınaları yarıştıralım mı

Sen beni geçersin abiiiiiii.

750 cc nere 50 cc nere Smile Shocked Shocked Very Happy Very Happy
Başa dön
mkaplan_55
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 31, 2009 11:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Abi bende sandımki genel olarak eçtıkları arızalar veya başka problemler var. Bence tek sıkıntıları fiyat ve servis ücretleri gerisi harika makineler.
Gerçi birkeresinde 1200 GS'e artçı binmiştim vites atarken motorun içinde savaş var sandım Smile Sordum nedir bukadar gürültü diye normal olduğunu genelinin böyle olduğunu söylediler. Birde boksör motor olmasından sebep yağ eksiltebiliyormuş
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 01, 2009 9:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

Abi bende sandımki genel olarak eçtıkları arızalar veya başka problemler var. Bence tek sıkıntıları fiyat ve servis ücretleri gerisi harika makineler.

Yani aslıında R1200GS'lerde genel olarak bir elektronik arızası olduğunu da duymuştum, ama öyle bir makineye hemen bok atmak anlamsız olur, bence de harika bir makina!!! En iyi kullananlar yorum yapar herhalde, ama ben CAPO'yu tek geçerim!!!!
Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Eyl 01, 2009 1:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mkaplan_55 demiş ki:

Gerçi birkeresinde 1200 GS'e artçı binmiştim vites atarken motorun içinde savaş var sandım Smile Sordum nedir bukadar gürültü diye normal olduğunu genelinin böyle olduğunu söylediler. Birde boksör motor olmasından sebep yağ eksiltebiliyormuş

BMW boxer tip motosikletlerin de vites geçişleri japonun aksine sesli,ve sert olur hidrolik kumandalı debriyajı ile bunu size sadece sesli geçişler olarak yansıtır bu normal bir durum dur,aktarımın şaftlı oluşu en büyük etkendir.

Çoğu boxer motor 1000 km de 70-100 ml yağ eksiltir ve ilave yapılır 10.000 km yağ değişimin de 1 lt yeni yağ ilavesi yapılmış olur bu özellik japonda olmaz (motoru sağlam olanlar) bu olumsuz durum boxer de normal kabül edilmeli bazı yüksek devirli kara taşıt larının da yağ eksilttiği bir gerçektir bu makul ölçüler de ise sorun sayılmaz bmw de de böyle kabül edilmeli bence.

Diğer bir japona göre olumsuz sayılabilecek özelliği ise marş süresi uzun
ve zor start almasıdır bu sıfırında da böyledir lakin çalışmam demez bu da
kabül edilebilmelidir boxer özelliğin den dolayı.

Servis ücretleri yedek parça konusuna gelince:şayet motor garanti süresi içerisin de ise kırılan dökülen parşalar garanti şartları içerisin de ise sorun olmaz, rütin bakım ise sadece kullanılan sarf parçaların meblağı ödenir bu
ödeme de kabül edilebilir seviyededir.Garantisi bitmiş motorlarda ise yedek parça ihtiyacı herkesce bilinen ebay,migsel.com,beemer shop vs gibi sitelerden çok ucuza alınabilir ve özel servis veren iyi ustalar da bu bakımlar hesaplı gerçekleştirilebilinir bu da sorun olmamalı.

Bmw boxer tip şaftlı modellerinin electronic arıza larının sık olmasa da arıza yaptığı aşikardır bu EWS sisteminin için de değerlendirilebilir bir sinyal ampülünün patlak oluşu,abs sensor arızası vs gibi arızalar varsa ekranda görülebilir ve bakımı yapılabilir full elektronik adventure touring bir makinede bu tip arızaların nadiren de olması normaldir bakımının yapılabilmesi için de illede servisine gidip pahalı bakımlar yapılması şart değildir, özel servisler de bu bakımlar hesaplı yapılabilir.

BMW de şaftlı aktarım olan modellerinde Final-Drive(defransiyel) bakımlarının tam yapılmaması yada bozulana kadar kullanılması veya
cross vari sert kullanım (atlama -zıplama) hor kullanımdan kaynaklanan
arızaların oluşması problemleri belli başlı arızaları sayılabilir .İyi ve tam bakımı yapılan, kollanan bir makine de bu masraflar çok azalır bmw için de bu böyledir.
Her güzelin bir kusuru vardır gerçeğin den hareketle bmw de bu bağlam da değerlendirilmeli,sahip olanlar keyfini çıkarmalı derim. saygılar
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar