Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F650ye O-RİNG ''SİZ'' ZİNCİR TAKMAYI DÜŞÜNÜYOM.. NE OLUR Kİ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F650ye O-RİNG ''SİZ'' ZİNCİR TAKMAYI DÜŞÜNÜYOM.. NE OLUR Kİ?
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir

MesajTarih: Prş Ekm 08, 2009 8:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

artık yetkili servislere de güven olmuyor;anlamıyoruz diye ustanın ağzının içine bakıyoruz,sonuçta suistimal ediliyoruz
fren diskinde galiba bi egilme olusmus diye mototale gittim
25 yaslarında biri karsıladı,aman degisecek,hemen degisecek balatalarda değisecek gel 400 tl
ikna olmadım melih abiye gittim(ilk kez gidiyorum,tesadufen buldum yerini) adam servise gidene kadar farkettiğim aksaklıkları ben anlatmadan sayıverdi:söyle oldumu,bu da oldumu ,su da olmustur vs
inanamadım,adam bi aletle bi dokundu(muhtemelen sihirli degnekdi:)) sorun kalmadı
inanın adama bırak 400(mototalden daha çok ikna olmustum yaptgı işe) bi bardak çay ısmarlayamadım,onu da kendi ödedi...
uzun oldu ama şimdiye kadar(7000 km)anladıgım :biraz abartı galiba ekmek kapısı olmus...
tecrubelerinizi sabırsızlıkla beklıyorum,olumlu olursa da pekala ben de kullanırım bu zincirleri
Başa dön
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
broker
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 08, 2009 8:31 pm    Mesaj konusu: Re: F650ye O-RİNG ''SİZ'' ZİNCİR TAKMAYI DÜŞÜNÜYOM.. NE OLUR Alıntıyla Cevap Ver

__face__ demiş ki:
o-ring'siz 5.20 zinciri 20 liraya kestiriyosun yaa.. ne olur ki o-ring siz olsa birazdaa fazla şakırdar sadece... 10.000km gitsin az gitsinde...

haksızmıyım? fikri olan varmı? yada deneyen?

saygılar...

ben denedim maalesef...
DR 800 vardı bende 20 liralık dediğin zincirden takmıştım izmir alanya yaptım ordan bodrum ve izmire dönerken selçukta zinciri asfaltın ortasından topladım....
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Prş Ekm 08, 2009 8:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ygr, arkadaşım biraz daa açsan mototaldan sona o ilk kez gittin adamın ne yaptığını.. motorun sıkıntısı neymiş (o şöölede oluomu, bölede oldumu dediklerin neler? ) adam ne yaptı ... yada neye benzer bişi ile ne yaptı ... açarsan biraz bizede yol gösterir belkim..

oringsiz zinciri gönül raatlıı ile tak.. ömrü acık kısa olur birazda ses yapar hepsi o... ne baazı arkadaşların abarttıı gibi hayatımızı sokakta bulmadık ne oringsiz takılırmı lara nede aaa olmaaz oring olmazsa olmaz lara inanmayın... zincir o-ring li yada o-ring siz aşınır,uzar; gerersiz gerecek yer kalmadığındada atarsın... hepsi bu.. O-RİNG konfor sağlar biraz sessiz bi yolculuk olur derler(ama benim makinamdan ben 100km hız civarlarında ses duymuyom zati) birade zincir baklaları aralarına pisliğin girmesini zorlaştırır (buda bakla araları aslında daa zor temizlenir de demek olur aslında Smile )

saygılar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Prş Ekm 08, 2009 8:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

broker, ciddi olamazsın be abi.. bendede şu an yaklaşık 10.000km dir o ringsiz zincir var ve daa yarıya kadr filan gerdim.. keyfi gayeet yerinde görünüyo... acaba o kestirdiin zincirin kalitesi biraz kötü olabilirmi acep... ben ölee sanıyom...

hatta benim kullandıım zincirin aynısı ile ankaradan bi arkadaş gene f650 ile ne çamur ne arazi ne asfalt bıraktıı haala üzerinde..

saygılar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Misafir
Misafir

MesajTarih: Prş Ekm 08, 2009 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

baslıga uymuyor diye acmak istememiştim ama madem sordun..
motorla biraz ugrasmıstım bi önceki gün,yaklasık 2000 km tecrubem vardı o günlerde.yani motoru dururken ayakta tutmakta zorlanıyordum.
korumalarının üzerine ve çime yatırmıstım tutamayıp.sanırım çimle yol arasındaki kaldırım tası degdi diske(degmesi yetermiş sonradan ogrendim)
kaldırdım(tek basıma kaldıramıyorum bile:) sitenin güvenligi geldi) baktım bişey yok.2 gün sonra (kurtkoyden) kadıkoye gidicem,ilk ez motoru calıstırıyorum ama yatmadan sonra, baktım ön fren bos!!
hemen durdum tabi,hidrolik falan aklıma geldi,o da görünmüyor siteden cıkmadan biraz kullanarak anlamaya calıstım
-ön fren sonuna kadar sıkılabiliyor ve çok yumusak
- fren tutmuyor
-hareket halinde iken ön fren kolundan nabız gibi tık tık bisey çok yumusak vuruyor,dikkat edince anladım tekerin tur sayısı ile aynı
ozaman anladım ki hidrollık falan degil diskde bişey var bi saat baktım gözle anlasılmıyor
kadıkoyde ilk mototale gittim sonucu biliyorsunuz...
fikirtepede melih ustayı buldum kazara
adam yukardaki semptomların hepsini saydı söylemeden,fren yumusak mı,tık tık atıyor mu bak o ısınmıstır simdi vs.
alet de ci çelik cetvel(valla:D),gözle görünmüyor ya egrilik onun yerini tespit için
bi de ingiliz anahtarı gibi bişey
ve fren sertlesti anında,nabız alınmaz oldu:D
olay bu minval üzeredir...
sonra bu işle ilgili çok sey ögrendim adamlar 8 olmus diskleri elektronık aletlerle duzeltıp yarıstıkları motorlara takıyorlarmıs(ibrahım usta kaan motor)
işte bööle
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sonraki
10. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar