Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW 1200 GS ile OTOBANDA KIRILAN JANTLARLA HAYATTA KALMAK

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW 1200 GS ile OTOBANDA KIRILAN JANTLARLA HAYATTA KALMAK
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
trekkermeister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Şub 24, 2009 9:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

jantların durumuna bakılırsa. sanki ölü bir köpekten çok daha sert ve köşeli bir cisme çarptığınızı düşünüyorum.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
erolkutlu
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Şub 24, 2009 10:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sn Davut Bey, size ve eşinize "Büyük Geçmiş Olsun" , gerçekten verilmiş sadakanız varmış, böyle bir çarpmanın etkisiyle motosikletinizin kontrolünü elinizden kaybetmemeniz ve soğukkanlılığınızı korumanız ciddi bir tecrübe ve beceri işidir.

Fotoğraflara bakınca "trekkermeister" kardeşimizin sorusunu sormadan edemiyorum, köpekten çok daha sert bir cisim olsa gerek! polis belki de olayı adli ve soruşturmalık bir vaka olmadan çıkartmak için ve bürokratik takip işlemlerinden kurtulmak için size böyle söylemiş olabilir!

Ancak yol koşullarından oluşabilecek darbeleri "telli jantların" daha iyi absorbe ettiği söylendiğini bir yerlere okumuştum, kaynağı şu anda hatırlamıyorum!

Sizdeki Motor Markasına da bakacak olursanız "BMW Gs1200 Adventure" versyonu daha zor şartlar için tasarlanmış ve telli jant kullanmakta, Aynı markanın HP2 endurosu da, veya tüm kross ve hard endurolar da telli jantlarla donatılmışlar, ki bu da bir bakıma fikir vermekte...

Ben gece sürüşlerine mecbur kalmadıkça çıkmıyorum, öyle bir ülkede yaşıyoruz ki ne kurallara riayet eden var ne de yollardaki en küçük engellerin bile motosiklet sürücülerine zarar verebileceğini düşünebilen bir bilinç söz konusu. Eğer sistem sizi korumuyorsa, motor sevdalısı bireyler olarak "kendimizi korumak için gerekenden 10 kat fazla" tedbir almak zorundayız.

hepinize selamlar, saygılar..
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Şub 24, 2009 12:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Davut bey büyük geçmiş olsun.Telli jant olsa bu kadar deformansyona uğramaz.Profesyonel enduro-cross kullanıcıları yarışmalarında çok yükseklerden hatta bu işin cambazlığını yapan yetenekli kişiler yaklaşık on katlı apartman yüksekliğinden sert zemine atlıyorlar (videosu var) ve bunu tel jantlı motosikletler le başarabiliyorlar asla döküm alaşım jantlarla değil.O jantların bu duruma gelmesi bencede köpek ölüsüne çarpmaktan öte bişey olmalı,demir türevi bir cisim sanırım.İnşallah ne sizin nede bizlerin başına bu durum bir daha gelmez ,karanlıkta sürüşlerimizde çok dikkatli olmalıyız.Sevgi ve selamlar.
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Şub 24, 2009 1:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet bende telli jantların daha dayanıklı ve darbe emici olduklarını düşünüyorum.bütün iş amortisörlere kalmıyor o zaman.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
okan55
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Şub 24, 2009 2:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Geçmiş olsun Davut bey... çok büyük bir kazayı en asgari zararla atlattığınız düşünüyorum... bi şeyden çok eminim ki çarptığınız nesne kesinlikle bir köpek ölüsü olmaz.... jantlarınızda çok keskin kırıklar var.. muhakkak surette bir kalas parçası veya yol kesiğine çarpmışsınız....
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
2. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar