Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 2008 F 650 GS

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

2008 F 650 GS
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Jester
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 03, 2008 12:02 am    Mesaj konusu: 2008 F 650 GS Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaslar

Motosiklet konusunda cok yeniyim. Hatta ehliyetimi yeni aldim diyebilirim. Onceden motosiklet deneyimim olmamisti sadece ehliyet kursundaki egitim ama orada kullandigim scooter sonucunda baya tatminkar sonuclar almistim. Hatta ilk defa scootera bindigime bir turlu inandiramamistim egitmeni Smile

Neyse isin sakasi, onumuzdeki birkac ay icinde motosiklet almayi planliyorum. Bu sure zarfinda birkac guvenli surus egitimine gidip bu celik atlari dizginlemek ve deneyim kazanmak icin birikim yapacagim. Hep icimde bir chopper sevdasi olmustur ama kullanim amaclarimi(sehir ici ulasim-off road geziler) dusundugumde bunun cokta mantikli bir secim olmadigini gordum.

Ardindan BMW Motorrad'in bir iki seminerine gittim. Orada 2008 F 650GS ile tanisma firsati yakaladim ve ne denir asik oldum. Ama deneyimsiz biri icin 800cclik bir motor ciddi bir sorun yaratabilir diye dusundum/duydum.

Denge konusunda hic problemim olmadi, bisiklet ve roller blade yaptim. Bu yuzden biraz kendimi avantajli sayiyorum ama tabi butun kafamdaki sorularin cevaplarinin bir cogunu guvenli surus egitiminde alacagimi dusunuyorum, o yuzden egitimi bekliyorum simdilik

Deneyimli suruculerden birkac ricam olacak. Kullanim amaclarimi siraladigimda sanirim tavsiyeleriniz icin guzel bir altyapi olusturmus olacagim.

-Sehir ici ulasim(Istanbul Anadolu-Avrupa)
-Kisa turlar(Anadolu yakasinda oldugum icin Polonezkoy, sile vb)
-Uzun yolculuklar
-Motoruma sarilmak onunla ozdeslesmek
-Artcili surus(esimle beraber bu gezilere cikmak tabi)
-Boyum 172, ama 790 sele yuksekliginde kendimi guvenli hissedecegim kadar ayaklarim yere degmisti denedigimde

Tabi bunlarin zamanla olacaginin farkindayim, sadece amaclarimi ozetlemek istedim. Lutfen bunlari goz onune alarak degerlendirin.

Bu motor baslangic icin ne kadar ideal olabilir? 150cc-250cc sorunsalina oldukca asikarim ki her yeni baslayan forumu mottosudur. Ama benim buradaki amacim bu motoru almak(isin acikcasi hediye olacak bana ve uzun sureler kullanabilecegim bir alet olsun istiyorum:D)

Eski modellerinden okuduklarim bu aletin dual purpose sinifi icin en iyilerinden biri oldugu gorunuyor zaten ama yeni modelinde cok ciddi gelismeler ve farkliliklar var, bu yuzden eski incelemeleri okudugumda bircok konu havada kaliyor.

Evet arkadaslar, simdiden tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ediyorum, umarim birkac ay icinde araniza katilir ve ufuklara yol acariz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cemt55
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 03, 2008 8:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba, hoşgeldiniz. Sorunuzun cevabının da yazınızın içinde saklı olduğunu düşünüyorum. Amaçlarınız için ideal bir seçim. Bence şimdiden hayırlı olsun. Ancak 2. elde lütfen azami dikkat. Referanslı ve bilindik bir motor almanızı öneririm.
Saygıyla,
Başa dön
aythakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 03, 2008 10:34 am    Mesaj konusu: Re: 2008 F 650 GS Alıntıyla Cevap Ver

Jester demiş ki:

-Sehir ici ulasim(Istanbul Anadolu-Avrupa)
-Kisa turlar(Anadolu yakasinda oldugum icin Polonezkoy, sile vb)
-Uzun yolculuklar
-Motoruma sarilmak onunla ozdeslesmek
-Artcili surus(esimle beraber bu gezilere cikmak tabi)
-Boyum 172, ama 790 sele yuksekliginde kendimi guvenli hissedecegim kadar ayaklarim yere degmisti denedigimde

Bu anlattıkların DL 650 V-Stromu tarif ediyor.
Jester
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 03, 2008 12:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tesekkurler arkadaslar
oncelikle sifir almayi dusunuyorum, ikinci eli yeni modelinin dusmemistir sanirim piyasaya daha
bir de v-storm biraz heybetli benim icin:( boy sorunundan oturu. ama okudugum kadari ile hakikatli bir aletmis
malesef boyda problem olunca yeni baslayan biri once sele yuksekligine bakiyor, ayaklarin yere basmasinin onemli oldugunu dusunuyorum cunku.
ama birazdan cikip kiziltopraka gidecegim orada bakacagim. Kawasaki ern6 da seceneklerim arasinda ama oncelik tabiki bmwde(her ne kadar ikisi farkli kategori motosikletler olsa da ikisi de cok iyi motorlar)
Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 03, 2008 5:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aldığınız motoru bilerek alacağınız kesin, kullanım seçenekleri arasında hafta sonu günübirlik yol dışı yada köy yolları yokmu peki ?
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar