Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kick Start Sorunsalı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kick Start Sorunsalı

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
chaoticnoise
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Mar 01, 2005 3:35 am    Mesaj konusu: Kick Start Sorunsalı Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar ,
Yeni motorumla aram çok iyi iken , şuan ( 3:00 am ) eve taxiyle geldim ve aramız biraz açık.Şimdi şirketen çıktım jigleyi çektim,dekomp. kolunu çekip bir kez kickstarta bastım.Dekomp. kolunu kapatıp yavaşca kickstartı yine aşağıya kadar basıp bıraktım ardından da hızlıca bastım ve motor çalıştı.Galiba jigleyi kapamada erken davrandım ve motor stop etti.Tekrar çalıştırdım hatta daha fazla bekledim ısınsın diye (hava baya soğuktu) jigleyi kapadım ve yine stop etti.Ardından 40dk. kickstartla bpğuşmama vurdurmaya çalışmama rağmen motor nuh dedi peygamber demedi ve taksiyle geldim eve.Acaba gaza mı boğdum 10-15 dk. bekleyip deneseydim çalışırmıydı?Yada daha ince bir kickstart tekniğimi mi vardır???Gerçi çoğunuzda e-start var ama bnm gibi kickstart a mahkum varsa öneri fikir eleştiri bekliyorum....
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 03, 2005 11:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kick tekniği şöyledir;

Kicke bir yada bir kaç kez sertleşinceye kadar basarsın. Sertleşmesi pistonun Üst Ölü Noktada olduğunu, yani artık benzini alıp patlatmaya hazır olduğunu gösterir.

Dekompresyon kolunu çok hafif sıkarak egzos sübabını açarsın, ki içerdeki basınç eğer yenleş basarsan kick'i geri teptirip bacağını kırmasın. İşte kick bacak kırar efsanesi de budur bu arada.Smile

Kicke hafif basıp basıncı egzos sübabından atar ve sağlam bir tepikle basarsın ve Normal şartlarda motor çalışır.

Çalışmazsa en baştan tekrarlarsın prosedürü.

Burda sanırım senin problemin ya motoru yeterince ısıtmamış olmak, ya karbüratör/jigle/rölanti ayarının doğru olmaması yada komik ama gerçek motorunun rezerve geçip depo musluğunun ON seviyesinde kalmış olması.

Eğer full benzin vardı diyorsan (madem motor çalışıyor ama istop ediyor) ya yeterince ısınmadı yada karbüratör/jigle/rölanti ayarı.. "abi iki dakkadır jiglede" diyosan son ihtimal karbüratör/jigle/rölanti ayarı

Bujiden olsa hiç çalışmaz, Hava filtrenle ilgili bir problem varsa (yerine oturmamış olabilir, fazla hava alıyor olabilir) çalışıp istop edebilir.

karbüratör/jigle/rölanti ayarı doğru değil teşhisi koydum valla..Smile önce rölantini bi yükselt bakalım.. gene yaparsa hava ayarını kontrol ettir..

e görmeden duymadan bukadar valla...Smile
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar