Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - agustos un basinda bir gezi duzenleyelim..

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

agustos un basinda bir gezi duzenleyelim..
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 11:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

27 Temmuzda tekerleklerim dönecek kısmetse..
Önce sırasıyla Bodrum, Kaş, Olympos, Avanos' ta ikişer üçer gün konaklıyacağım.
Doğu Karedeniz' e de bir hafta ayırdım.
Doğu Karadeniz' i motorla gezen bir çok arkadaşımız var sitede.
Sormak istediğim sorular var, yardımcı olurlarsa sevinirim.
Motorum Honda Transalp, lastiklerim Michelin Anakee. Eşimle birlikte seyahat ediyoruz. Motor, yükümüz, kendi ağırlığımız 430 kg geliyor yaklaşık olarak.
Şimdiye kadar bu şekilde çok seyahat ettik. Şimdi;
--Karadeniz' de yayla yollarının kırıcı olduğunu biliyorum. Hedeflerimde Yukarı Kavron, Avusor, Pokut, Sal, Macahel vs bölgeler var. Bu şekil yüklü motorla bu lastiklerle bü yollarda yürümek imkansızmı, yoksa zorda olsa gidilebilirmi ?
--Kapadokya dan gelirken bölgeye Bayburt' tan girmek istiyorum, malumunuz Bayburt-Çaykara arası Soğanlı geçidi var.
Fotoğraflarını inceledim çokta zor görünmedi gözüme. Muhteşem gözüküyor, bir o kadarda ürkütücü, ama çok geçmek istiyorum buradan. Bu yol Bayburt- Çaykara arasımı, yoksa Çaykara-Bayburt arasımı daha az risklidir ?(uçurum açısından)
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 2:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu yollarda tabela var mı cenker sence. bende tedirginim aslına bakarsan, sırf bu iş için gps aldım. Turistik bölgelerin dışına çıkınca, yani tur otobüslerinin gittiği yerlerin ilerisini merak edince sıkıntı başlıyor diye tahmin ediyorum.Endurocu için risk burada başlıyo zaten. bayburt çaykara arası mesela. tek ve o kadar yüksüz olsak gerçekten sorun değil...
JAK
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 4:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Agustos 22-23 gibi bende ankaradan kontak acmayi dusunuyorum
simdilik tek motor ve iki kisiyiz. motorum xt660r. 10000 bakimini yaptirip oyle cikacam yola. birde motoasist yol yardimini da almayi dusunuyorum.
benim guzergah hemen hemen ayni.
mecburen usak canakkale ve istanbul yapacagiz.
mengen uzeri amasra ve butun sahilden kackar yukari kavrundaki yayla evlerine kadar.
daha sonra artvin ve oradan erzurum.
buradan sonra akdenize kadar olan kismi net degil.
butun akdenizden de izmire kadar
su anki planim.
20 gun kadar zamanim var.
cenker hocam tecrube ve tavsiyelerinizden yararlanmak isterim gezinizden sonra.
tesekkurler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 8:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dr_inanc_sargin demiş ki:
Bu yollarda tabela var mı cenker sence. bende tedirginim aslına bakarsan, sırf bu iş için gps aldım. Turistik bölgelerin dışına çıkınca, yani tur otobüslerinin gittiği yerlerin ilerisini merak edince sıkıntı başlıyor diye tahmin ediyorum.Endurocu için risk burada başlıyo zaten. bayburt çaykara arası mesela. tek ve o kadar yüksüz olsak gerçekten sorun değil...

İnanç, Ayder' e yakın yayla yollarında küçük tabelalar var, gezi raporlarındaki fotoğraflardan görünsede bir çoğunda olmadığını biliyorum.
Yayla yol haritaları edindim, gerçi bizim gezdiğimiz tarihlerde bölge oldukça yoğun olacağı için sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum.
GPS yerine KYSS (köylüye yol sorma sistemi Laughing ) ni kullanıyorum simdilik. Bu sistem oldukça iyi ama bazen, ilerde yol üçe, beşe ayrıldığında sıkıntı oluyor.
Yüksüz ve yolcusuz motorumu her şartta, her yolda sürebiliyorum ama dediğin gibi yük ve yolcu olunca işler değişiyor.
Sizin Doğu Karadeniz' de bulunacağınız tarihler bellimi? Telefonun var bende, mutlaka arayacağım, tarihler uyarsa birlikte gezebiliriz.
JAK demiş ki:
Agustos 22-23 gibi bende ankaradan kontak acmayi dusunuyorum
simdilik tek motor ve iki kisiyiz. motorum xt660r. 10000 bakimini yaptirip oyle cikacam yola. birde motoasist yol yardimini da almayi dusunuyorum.
benim guzergah hemen hemen ayni.
mecburen usak canakkale ve istanbul yapacagiz.
mengen uzeri amasra ve butun sahilden kackar yukari kavrundaki yayla evlerine kadar.
daha sonra artvin ve oradan erzurum.
buradan sonra akdenize kadar olan kismi net degil.
butun akdenizden de izmire kadar
su anki planim.
20 gun kadar zamanim var.
cenker hocam tecrube ve tavsiyelerinizden yararlanmak isterim gezinizden sonra.
tesekkurler

Sizede iyi yolculuklar şimdiden, döndüğümde her konuda yardımcı olurum size.
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 05, 2008 12:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cenker dostum, 1 ağustos 2008 de ankaradan yola çıkıyoruz. program halen yapım aşamasında. Ancak amasya üzerinden samsun da karadenize çıkıyoruz ve turun buradan başladığı kesin.
10 ağustos 2008 de ankarada olmamız gerek. seninle benzer yerler var programda, ancak yaylalar arası geçişlerde 2 kişi ve yüklü olmak beni rahatsız ediyor. o yüzden hafif stabilize yol dışında asfaltı bırakmayacağız. 2 motor (vstrom ve kle 500) ve 4 kişiyiz. Müsait olan yerlerde çadırda da kalacağız. günde 3 saati aşmayacak yolculuklar. bazı yaylaların üzerinde göller var, belki bir gün doğa yürüyüşü şeklinde bir keşif yapabiliriz. Anlatmak istediğim adventure bir geziden ziyade, daha soft, karadenizin yeşilini doğasını insanını tanımaya yönelik, kendimizi eşlerimizi çok yormadan tadını çıkararak, risk almayarak bir tur yapmak. denk gelirse tarihlerimiz beraber olmaktan zevk duyarız.. ne kadar planlı olursa ne kadar az sürpriz olursa o kadar keyifli oluyor bu olay. aklımda soğanlı geçidi zigana geçidi ispir doğu beyazıt bayburt vs var ancak geçiştirmiş olacağız gibi geliyor, gördük yeterden ziyade doya doya gezmek. Paylaşalım dostum.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sonraki
4. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar