Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW RT1100R Senkron Ayarı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW RT1100R Senkron Ayarı
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Profi
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 01, 2008 10:04 pm    Mesaj konusu: BMW RT1100R Senkron Ayarı Alıntıyla Cevap Ver

Bir dostumun Ankara'ya iş seyahati sırasında göz kulak olmam için (emanet???) bıraktığı 96 RT1100R'ın çalışmasından memnun kalmayınca motoru kaptığım gibi soluğu başka bir dostumun yanında aldım, sonra birlikte sıvadık kolları bakalım bu motor neden böyle sıkıntılı çalışıyormuş?

Ciğerlerine inebilmek için bu küheylanın derisini yüzmek oldukça uzun vaktimizi aldı,

derken!!! hava ayar memelerine ulaşabildik!!!

Neyle karşılaşacağımız konusunda dostum beni uyarmıştı ama bu kadarını beklemiyordum doğrusu, enjektörlülerin kaçınılamaz sorunuymuş bu kurumlanma.

diğer tarafın memesinin de aşağı kalır bir yanı yok.

ardından ikinci operasyonu bujiler üzerine düzenliyoruz, bunların da pek iç açıcı bir görüntü sergilemediği ortada.

Temizlik işleminden sonra memelerimiz yerlerine takılabilir kıvama geliyorlar.

Bunlar da temizlenmiş, 4 tırmaklı özel bujilerimiz.

Ve söküm sırasının tersine montaj başladı, önce bujiler ve buji pipoları yerlerine,

Şimdi hava ayar memelerini de takalım,

Sıra senkron saatini bağlamaya geldi, önce saati bağlayacağımız emiş kanallarının tapalarını çıkartalım ve saatin hortumunu bu kanallara yerleştirelim

Henuz ayar yapmadan motoru çalıştırarak verileri değerlendirdiğimizde bir tarafın diğerine oranla %50 daha fazla emiş yaptığını gözlemliyoruz, tabiiki motor bunun sonucu olarak dengesiz bir ritim sergiliyor,

Biraz parmak mahareti ve istenen sonuç sağlanıyor,

Bir kez tecrübe kazandıktan sonra artık kralı tekrar giydirmek zor gelmiyor, tabii başarılı bir şekilde operasyonu sonuçlandırmanın verdiği haz hat seviyede, kim hisseder zorluğuSmile

Biliyorum, uzun süre oldu görüşemeyeli, endurocu eski dostlara bu vesile ile tekrar selamlar.

En son Profi tarafından Sal Nis 01, 2008 10:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Profi
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 01, 2008 10:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

devilcerkez demiş ki:
Profi, kral hastalanmasa görüşeceğimiz yok gibi Smile

Resimlerde yakın nesneleri bulanık gördüm.Bu sorunu yaşamamak için fotoğraf makinesinde çiçek resmi olur.Adı da Macro dur.Bu modu etkinleştirerek çekim yaparsan bulanık görüntü olayını çözmüş olursun.

Tekrar selam hocam, mecburı hızmet mısalı koptuk bır ara bu dıyardan, bundan sonra sıkça görüşürüz inşallah.

Hocam fotoğrafları çekerken dikkatimden kaçmış, makine arka plandaki nesnelere odaklandığı için yakındakiler bulanık çıkmış ancak eve gelip fotoları yüklediğimde farkettim, telafisi mümkün olamadı maalesef Smile
Söz bi daha olmayacak SmileSmileSmile
Başa dön
devasa
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 02, 2008 10:16 am    Mesaj konusu: teşekkürler.. Alıntıyla Cevap Ver

sevgili dostum,üstadı azam,profi kardeşim..herşey için teşekkürler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
hoca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 02, 2008 2:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MEHMET HOCAM yıne döktürmüşsün.Herkesin yapacağı işler değil bunlar. Wink
Başa dön
Profi
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 02, 2008 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoca demiş ki:
MEHMET HOCAM yıne döktürmüşsün.Herkesin yapacağı işler değil bunlar. Wink

Ünal hocam selamlar, bu arada seni yakalamışken; telefon mumaran mı değişti? sana vodafon hattından ulaşamıyorum!
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar