Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 1997 f650 aldım, hiç birşey bilmiyorum.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

1997 f650 aldım, hiç birşey bilmiyorum.
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Metoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 06, 2007 8:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadas motorun hayirli olsun,ancak tanimadigin motor ile bu kadar yola cikiyorsun ve birde 165 leri goruyorsun sendeki cesaret yaniii
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
aymer19
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 07, 2007 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben 38 yaşındayım, yani tabi çok iddialı konuşmamak gerek ama, bilen bilir, uzun yol şehir içinden çok daha kolaydır. şehir dışında tek yönlü çift şeritli boş yolda eğer motora güveniyorsanız basabilirsiniz. ben 12 yaşında pejo (peugeot) ile başladım babamdada zamanında pejo vardı. jawa o zamanların en büyük motoru. bmw ler sadece polislerde var. jawa ya hiç geçmedi babam, araba aldı sonra. dediğim gibi güvendi bana, sonrasında bir pejo aldı. hem çorum hem çok az trafik var o zamanlar. her neyse, aralıklı olarak motor kullandım.pejodan sonra r 26 lar, mz 301 ler r 51-3 (avatarımdaki) ler özellikle mz le 2 sene sürekli ankarada işe gidip geldim günlük 60 km. tabi birde yaklaşık 15 yıldır ( aslında ehliyet 20 yaşında ) seri olarak araba, panelvan kamyonet etc. kullanmış olmanında verdiği yol tecrübesi de var. motor topladım 2 kere anlarım yani yeterince. dolayısıyla trafikten sadece çekinirim. ödüm patlamaz tabiri caizse. tutunurum direksiyona tatlı sert, kaskım montum çizmelerim tamam, cesaretim de tamam.
size daha korkunç birşey söyleyeyim; bu yaz antalyaya gidip bursaya kadar yol yapmayı planlıyorum. yapanlar var. bizde yaparız belki. tavsiyem sizde çok korkmayın, yol boşsa basın, değilse yavaş gidin, karşıdan araba geliyorsa sollamayın, gelmiyorsa sollayın. devam edeyimmi?

Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
aymer19
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 07, 2007 12:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kaan çok teşekkürler...aldık motoru bir yağmurdur gidiyor, bu aralar en çok girdiğim sayfa meteorolojinin sayfası. bi açsaydı hava. bir sileyim diyorum, soğukta içimden gelmiyor. bekliyoruz.
Başa dön
cemt55
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 07, 2007 1:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayırlı olsun hoşgeldin.
Yukarıda Bahonun darbeden kastı sanırım yüksek sıcaklığın motora vermesi olası hasardır.(Piston,gömlek,conta vs) Fiziksel darbeyi kastetmemiş olsa gerek.
Samsun'dan selamlar.
Başa dön
comodorus
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 07, 2007 3:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayırlı olsun dostum,
ilk yapacağın sey selenin altında bulunan konjektöre bak eğer hala orda bi konjektör varsa, bi elektrikçiye yada bir ustaya onu eksozun ters simetriği olan yere yani motorun dışına aldır. Fazla ısınmaktan yanıyor, daha sonra aküyü kaynatıyor, sigortaları attırıyor, ateşlemeyi tekletiyor.ve stop ediyor. Elektrik sistemi iptal yani.Benimki yandı ve gittim orjinal taktırdım 180 ytlye mal olmuştu bana:(Meğersem yan sanayileride varmış.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar