Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 1997 f650 aldım, hiç birşey bilmiyorum.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

1997 f650 aldım, hiç birşey bilmiyorum.
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
afro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 15, 2007 11:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aymer19 demiş ki:
arkadaşlar motor bir yerden sonra beyaz duman da atmaya başladı, yani tehlikeli çanlar ancak çok şükür sorunu hallediyoruz;
üst kapak contasını yakmışım, biraz deforme olmuş, pistona su giriyor anlayacağınız. geri kalan sağlam,
motor cidden güvenimi kazandı. o haliyle bile yolda bırakmadı. 60 km hararet ışığı yanarak gittim. su koyma yerini bulamamıştım. bulsam conta da yanmazdı.
80 ytl ye orjinal contası geliyor, yarına takılacak.

Hocam mesajlarını baştan beri okuyorum, iyimserliğine hayran kaldım. "60 km. hararet lambası yanarak gittim" diyorsun. Neredeyse motoru yakacakmışsın. Daha ne olsun. Neredeyse "Motor kol cıkardı ama önemli değil, tekerler hala dönüyor" falan diyeceksin.

Acık söyleyeyim bu motor sana biraz masraf ettirir.

F650'lerin sistemini tam olarak bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla o arkadaki su kabı genleşme kabıdır. Yani radyetörden genleşen su dışarı atmaz, bu kaba gider ve su seviyesi düştüğünde radyetöre geri döner. Bu sisteme rağmen radyetör suyu eksikse, F650'lerin kronik hastalıklarında biri vuku bulmuş olabilir. Su devirdaim pompasının milinin oradan motor bloğu içerisine kaçıyor olabilir. Bunu anlamanın yolu motor yağının renğine bakmaktır. Motor yağı su ile karışıp köpürünce sütlü kahve rengini alır. Tabii senin silindir kapak contası da ayvayı yemiş olduğu için buradan da motor yağına su karışıyor artık. Motor yağı zaten sütlü kahve rengi olmuştur. Ancak deviraim pompasının durumu hakkında bir fikir vermez.

Bence sen motoru kurcalattırmışken buraya da bir baktır. İçin rahat etsin. Sonra birdaha bu yüzden başın ağrımasın.

Marş arada bir sıyırıyorsa. Ruble sizlere ömür. O da bir süre sonra hiç kavramamaya başlar. Kickstart da yok. İttirerek veya yokuş aşşağı motor çalıştırmaya başlarsın. Bence onu da hallet.

Kolay gelsin
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
ceren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 16, 2007 3:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motorun hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler.1 yıldır bende 96 mod. F 650 kullanıyorum.üst kapak contasının yanık olduğunu bende motorumu aldıktan 1 ay sonra hararetinin giderek yükselmeye başalamasıyla fark ettim.anlayacağın bu F 650 lerin sanki kronik problemi gibi.Birde düşük devirlerde motorun vibrasyonlu ve sesli çalıştığından bahsettmişsin.F 650 motorların çalışma karakteristiği bu şekilde,3000 devrin altına düşmemek gerekiyor.motorunun sağlıklı çalışmasında rölanti ayarınıda çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim,özellikle kış günlerinde motor çalışmakta zorlanırken biraz yüksek tutmak lazım.
Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 16, 2007 9:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Afronun yazdıklarına bencede baktır hazır açılmışken ilerde için rahat eder
aymer19
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 17, 2007 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi inanmıyorum size, çoğunuz şu internet motorcusu denilen oturduğu yerden sallayan tiplermişsiniz meğer. yok motor bitikmiş yok tecrübe konuşuyormuş. ne hasarı ne darbesi satan adamda çok beyefendiydi. ankaradaki servisindede baktırdık. ankarada bilinen borusandan ayrılma bir arkadaş üstelik çorumdaki bir arkadaşın referansıyla. ya neyse. herşey sizin görmek istediğiniz gibi değil. motor şu an yapıldı, pıtır pıtır, şimdi ahkam kesin bakalım yok bozulacak, yok sen ne biçim adamsın, niye aldın diye. allah allah yahu. nerden girmişiz bu siteye. kimsenin motoru conta yakmadımı? kimse mekanik bir problem yaşamadımı? herkes olacak arızaları hep önceden bilebiliyormu? bende rav4 var sungurluda yolda kaldı 2004model 50.000 de -bunada bazılarınız hadi lan diyebilir- çorumdan kurtarıcı götürdük gecenin bir yarısı. dostlar insan bile mükemmel değil ki hastalanıp ölüyor. kaldıki motor.
bakın biz türkler , özelliklede çorum gibi küçük yerleşim yerlerinde hep şu zihniyete sahibiz; alana "pahalı almışsın", satana da "ucuza satmışsın" deyince çok mutlu oluruz. oysa amerika bu arada marsa gitmenin yollarını araştırıyordur.
dostlar keyfimi bozamazsınız. ben hurda motor ya da enayi alıcı forumlarına bir bakayım (umarım bu laflarım hoşunuza gitmiştir, gidiyorsa devam edebilirim; ben enayiyim, motorum hurda, siz baştan demiştiniz ben bir hiçim, bana motoru kakaladılar). rica ediyorum birileri bu topiği kilitlesin.

kalın sağlıcakla.
Başa dön
baho
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 17, 2007 4:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lan çorumlu -armutçu yazdıklarına dikkat et.bir dahada bu siteye girme.biz sana bildiğimiz şeyleri söyledik. oda doğru cıkmış. sadece senın gibi çorumlu hararet lambası yanarak 60km gider. sevin tarihe geçtin. bundan sonra senın ismin terbiyesiz motorcu olsun. karaktersiz adam. sonradan motorcu.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar