Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - SINIFIM ENDURO, AMA MAKİNAMDA YARI YARIYA KARARLIYIM, F650GS

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

SINIFIM ENDURO, AMA MAKİNAMDA YARI YARIYA KARARLIYIM, F650GS
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
asengtr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 13, 2007 8:30 pm    Mesaj konusu: SINIFIM ENDURO, AMA MAKİNAMDA YARI YARIYA KARARLIYIM, F650GS Alıntıyla Cevap Ver

2000 yılında geçirdiğim bir kaza sonucu, 7 sene kadar motordan uzak kaldım.2000 yılında cruiser sınıfında bir dragstra 1100 kullanıcıydım. Sınıfımı değiştirmek ve bir enduro sınıfı makinaya binmek adına kararlıyım ve sonrasında da değiştirmekte istemiyorum.
Çocukluğum mopedlerde geçti sonra 1999 senesinde bir KLE 500 il başladım,sonra virago 535 ve sonrası dragstar 1100.
Şimdi yaptığım araştımada önüme sadece 2 seçenek çıkıyor;
F650GS (pahalı biraz, Tek silindir oluşu beni biraz tedirgin etsede..), sonrasında, Yamaha Fazer (ki sanmıyorum ki bir enduro olsun ama azda olsa farklılıkları var) ve en sonunda V-strom.

SanırımF650 GS beni çok memnun edecek zira sınıfının en güven verici ve eşimle uzun seyahatleri planladığımız için oldukça da güvenli gibi geliyor. Özgörkeyde sorum; 2008 modelleri çıkmış,kırmızı rengi ve fiyatı 11000€.

Ne dersiniz, iyi bir seçimmi ? bence en içime sinen makina!!!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
BELO
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 13, 2007 10:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ilk evvela hoş geldin gerçektende f 650 ve fazer çok ayrı klasmandaki makinalar ama tek soyleyebileceğim bousanın eline duşme bence pek hayırlı kelimeler etmiyorlar şimdiden kazasız belasız kullanman dileğiyle
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
unforget
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 14, 2007 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben yakaşık bir yıldır f 650 gs kullanıyorum ve cok memnunum. gerek frenaj gerekse rüzgarda ve bozuk zemindeki yol tutuşu mükemmel. ben şu ana kadar tek silindir olmasının hicbir dez avantajını görmedim iki kişiyle bile ferformansı mükemel buna ragmen yakıt sarfiyatı yönünden rakipleri yanına dahi yaklaşamaz. kesinlikle f 650 derim. . .
Başa dön
faik
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 31, 2007 5:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

1,5 yıldır f 650 gs kullanıyorum, hiç bir sorun yaşamadım, 140 km/h sonrası bir vibrasyon hissi var, ancak hayatım denizlerde geçtiği için buna zaten alışığım..
Off road için tek başına seçilesi bir motor değil ancak cadde ve offroad bileşimi için yanına sadece TA yaklaşabilir, bir benzin göstergesinin ve/veya bir abs donanımının istisnasız tüm ortalama sürücüler için neler sağladığını araştırabilirsin.Türkiye için BMW nin tek bir dezavantajı var, borusan bmw kullanıcılarını belkide haklı olarak belli bir sınıf düzeyinin üstü insanlar olarak hesap ediyor ve politikası da bu yönde , aksesuar fiyatları olsun yedek parça fiyatları olsun ve işçiliğin saat hesabı olsun extrem durumlarda , bir bmw kullanıcısının motosiklet üzerine para hesabı yapmadığını farz ediyor, anadolu yakasına bir servis istasyonu bile açmıyorlar, sebebi belirlenmiş bir kaliteyi tutturamama endişesi;
servislerde bekleme uzun, yedek parça talebiniz Almanyadan 15 günde bir gelen stok desteğine bağlı.
küçük bir örnek vereyim benim tekne kazıntısı 8 yaşındaki oğlum arka grenajdaki f 650 gs stickerini tırnağı ile sökme başarısı göstermiş, yeni stickere 28 mil. ödedim
"kardeşim ben 51 yaşındayım gözüm iyi görmüyor şunu birde yapıştırın diyecek oldum"
işçilik dakikası 1,5 eurodan bana 35 euro miktar öngördüler aldım stickeri eşime havale eyledim yapıştırması için..
Ancak herşeye rağmen şu an motorsuz olsamve ne alacaksın diye sorsalar, ilk 3 yılım için gs 650 ve bilahare gs 1200 derim
kazasız ve uzun süreli sürüşler temenni ederim
selamlar
faik
Başa dön
Gurkan_SENOL41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 31, 2007 5:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

650gs yi şehirler arası kullanmayı düşünüyorsan 165 km/h az gelebilir. rüzgar vs dış etkenlerle budaha da düşüyor.120 km/h 5000 devirde görüyorsun. zaten max. 8000 devir. bu motorda gideceğin en güvenli hız 120km/h.bu durum otobanda biraz rahatsız edici olabiliyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar