Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE 500 yüksek hızda sallanma...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE 500 yüksek hızda sallanma...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lordlothar
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 16, 2007 8:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yelken_786
Afedersin ama 176 nın nesi var. Kısa mı kalırım uzun mu kalırım diye mi soruyorsun Smile
2007 ler 7000 eu. Yeni modeller Şubatta gelecekmiş galiba...

"Ben bir silah hayaliyim ama içimdeki kurşun gerçek"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 17, 2007 3:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2006 modelini (lacivert) 6 aydır kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Daha önce 200 cc lik Çin süpermotosu (Asya Motor-Zongshen- AS 200GY-2) kullanıyordum.

Benim de boyum ayakkabısız 176 cm. Genel olarak; dururken iki ayağımı yana sarkıttığımda ayaklarım yere yarım basabiliyorum. Daha doğrusu biraz parmak ucundan daha hallice. Tek ayak da yapabilirim ama iki ayak daha güven veriyor. Artçı olduğunda biraz arka çöktüğünden ayaklarım daha iyi yere basıyor.

Fakat ben yine de serviste ön çatalı 3 cm aşağı indirttim. Birazcık farketti. Park yerinde iterken kollarım biraz kas yaptı. Eh ağır sayılır. (181 kg.; benzini de katarsan sen tahmin et)

Arkada çanta var. Yanlarda henüz yok.

Hararet ve yağ ışığı var. Bence yeterli.

Çukurları tümsekleri hiç dert etmiyorum. Hafif asfalt krosu yapmış gibi oluyorum. Yarıp geçiyorum. Smile Yalnız yüksek bir kaldırımdan inerken iyi ölçüp biçin. Alüminyum alt korumayı kaldırımın kenarına vurabilirsiniz.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
yelken_786
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 17, 2007 5:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Verdiğin bilgiler için tşk ederim bence gösterge olsa daha iyi olurdu helede yakıt ve heraret saati!Benim motorda da depo göstergesi yok hep aklında benzin ne kadar var gibi düşünceler oluyor helede uzun yolda.Sanırım bende de aynı boy sorunu olacak diye düşünüyorum.Dediğim gibi ben 2007 modeline bu sene olmazsada 2008 modelini almaya niyetliyim.3500 km yol yaptım tamamı da bilmediğim yollardı diyebilirim.250cc ekonomik olmasına karşılık uzun yol performansı o kadar olumsuz değil(supershadow için)ama bagaj ve artçı ile beraber yorucu oluyor arka koltugun dar olmasından dolayı.Uzun zamandır cruiser kullanan birisi olarak şu anda enduro bir motor bana daha uygun geleceğini düşündüm.
Kle500 fiyat olarak bana en yakın motor bunun içinde bu motor izerinde yogunlaşmaya başladım.
hoca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 17, 2007 7:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın arkadaşlarım bende 92 yılında sıfır bır kle 500 almıştım o gunlerde ön granaj köpek balığı gıbıydı çok severek aldım.Aradan 3,5 bın km geçtı motordan rolantıde ses yapmaya başladı sonra ustaya gıttım yağ değiştı fılıtre değiştı motoru almaya gıttığımde usta çalıştır bakalım dedı ve ben motoru çalıştırdığımda ses yok olmuştu
sonradan öğrendım kı egzantrık zıncırı yağ basıncına bağlıymış daha sonra japon abılerımız bu konuyu ele alarak hallettıler bundan sonra bu gune dek 4 adet kle 500 daha aldım sattım derken lafı fazla uzatmadan yazayım kle uzmanı oluverdım bır kezde volandakı yapıştırma mıknatıslar dağıldı bunun dışında bır problem yaşanmadı gelelım senın problemıne lastıklerındekı ek yerlerınden yapa bılır sallamayı.KLE 500 200 KM yapan bır makınadır.En güzel tarafı çok zarıftır iğne deliğinden geçer ama ıkı kışı bınıpte hoplayıp zıplarsanız zıncır muhafazasını unutmayın sakın.Bırde arka çamurluk sallanmasa ıyı olur. Ben arka çamurluğu sökerek kullandım bıraz çamur atar ama çok ıyı bır göruntu oluşturur. Arka bagaj cıvatalarını ara sıra sıkmayı unutmayın.Eğer çamura gireceksenız ön çamurluğu hemen sökün.KLE 500 olsun çamurdan olsun derım.92 yılından berı aynı makına üç değişik kategorıde savaş verıyor.TEK TUTARIM.
Başa dön
yelken_786
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 17, 2007 9:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Verdiğiniz bilgiler için tşk ederim''HOCA'' benim de niyetimde olan bir motor dediğim gibi.Bazı endişelerim var yukarıda söylediklerim gibi şu an hala araştırma aşamasındayım mekanik aksamında öyle büyük sorunlar yaşayan arıza açacak bir motor gibi görünmüyor yedek parça ve servis sıkıntısından son zamanlarda bahseden yok ki ve ben o kadar motoru zorlayacak biri değilim yani bir enduro için.
Biraz sıkıntılı borçlu harçlı alacak olmamdan dolayıda ilerde uzun süre kullanabileceğim hem her ihtiyaca karşılık verebilecek hem ekomonik sağlam bir motor olmasını istiyorum.Fiyat olarak şu anda uygun bir motor oldugunu düşünüyorum ki şu anda 7000euro 2007 model bir kle.Bu zamana kadar cruiser kullandığım için durduğumda ayaklarımın her ikiside yere degerse o zaman kendimi güvende hissediyorum.Diger türlü motoru tutamayacakmışım hissi oluyor hele bir de eşim biraz panik olunda dururken düşmek kötü bir durum olacaktır kabul ederseniz.
Yukarıda söylediğim gibi göstergeler konusu(heraret ve yakıt göstergesi)dışında;
Bazı arkadaşlar uzun yolda kotugun dar olmasında ve arkadakinin öne dogru kaydıgından bahsetmiş.
İki kişi kullanımda sizde belirtmişsiniz zincir muhafazasının sorun yarattığını.(bu sorunu tam anlayamadım)
Uzun yolculuklarda yüksek oldugunda rüzgardan fazla etkilendiğinden.
Birinci vitesten ikinci vitese atarken bazen geçmediğini.
İkinci viteste normal devirlerde motordan ses geldiğinden.(kranajlardan geldiğini yorumları yapılıyor bu sesin)
Bir kaç arkadaş 'yakıt konusunda biraz fazla yakıyor' gibi yorumlarından.
Bahsettiklerini okudum bu konular hakkında yardımcı olacak bir arkadaşımız cevap verirse memnun olurum.
Birde bu ve bunun gibi sorunlar acaba 2007 modeldede varmı.Bu model sanırım 2005 model kle ile aynı kasa görünüm olarak.Hepinize kazasız belasız günler dilerim
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
4. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar