Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Bulamıyorsan kendin yap tekniği

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Bulamıyorsan kendin yap tekniği
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vosvosmania
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Eyl 14, 2007 10:41 pm    Mesaj konusu: Bulamıyorsan kendin yap tekniği Alıntıyla Cevap Ver

Malum marka çantalar sadece belirli motosikletler için yan çanta demirleri üretirler. Bu durumda bazı marka sahipleri yan çantalardan mahrum kalırlar benim gibi. Mağduriyetimizi kendi bulduğumuz çözümle giderdik. MZ için çanta demirlerini motosikletimize uydurup üzerine alüminyum takım çantası taktık Smile
Aslında herşey Antalya'ya yapılacak gezi planıyla başladı. Çantalar doldu ama bir sürü açıkta kalan eşya var. Topcase ve üzerine bağlanan bir tanta, artçı yerine file ile bağlanan bir çanta daha ve depo üzerine bağlanan bir sırt çantasıyla yolu bitirdikten sonra "Ben kendime yan çanta yapayım" en iyisi dedim.

Tabi bu fotoğraftaki ben değilim. Çok sevdiğim, yıllarca motosiklet tamirciliği yapmış, şu anda nalburluk ve doğalgaz tesisatçılığı yapan bir ağabeyim. Sirkeci'den aldığım MZ demirlerini birlikte inceledik. Ölçtük ve başladık kesmeye...

Sonuçta böyle birşey çıktı ortaya. Yandaki demirleri de kapanıyor. Buna çuval bile bağlanabilir. Ben eski MZ motorumda bilgisayar kasası ve monitör taşımıştım. Taksiye verecek param yoktu ve servis çok uzaktaydı Smile

Bu çantaları yaptıktan sonra iki tane 20 kilogramlık boya taşıdım. Malum ağabey nalbur Smile Ancak görünüş itibari ile çok hoşuma gitmedi. Bunlara alüminyum çanta alalım mı diye sordu ağabey. Hemen atladım olur diye. Hemen bastırdık Bauhaus'a. Elimizde şerit metre ve bir karton. Çantaları ölcüyoruz. Sonra kartonun üzerine çiziyoruz. Şerit metre ile derinlik ölcüp motora en uygun olanı bulmaya çalışıyoruz. Sonuçta bulduk Smile

Biraz daha yakından bakalım

Bi de yandan bakalım

Gerdirme kayışlarının fazlalıklarını kesip topcase'e atıyoruz. Bunlar çok sağlam ve kopmaz. Tren yolculuklarında furgona bağlamak için iyi oluyor. Çamurda batınca kurtarmak için de öyle

Sonra 150 km'lik rüzgar testi yaptık. Gayet başarılı Smile
Çantalarımızı yükleyip kapalı garajımıza çekiyoruz. Yarın Delmece'ye gitmek için motosikletimizden ayrılıyoruz Smile

Toplam maliyet hesabı:
Demirler: 50 YTL
Çantalar: 70 YTL (çift)
Gergi kayısı: 5 YTL (çift)
Total: 125 YTL
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
BELO
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 15, 2007 12:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

harika olmuş bence siz bu işe bir el atın malum yerlisi yok bazı şeylerin ellerinize saglık
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 15, 2007 7:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yaratıcılığın sonu yok. Ellerinize sağlık çok güzel ve kullanışlı olmuş.
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Arvasi3
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 15, 2007 11:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çok güzel olmuş vede yakışmış.teşekkür ederiz verdiğiniz bilgi için
Ben yorgun bir ABHAZYALIYIM
Başa dön
cemt55
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 15, 2007 1:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Elinize emeğinize sağlık. Çok güzel olmuş.
Selamlar.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar