Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - WR 400 motoru sky team şasesine oturtmak

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

WR 400 motoru sky team şasesine oturtmak
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Arvasi3
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 15, 2007 4:19 pm    Mesaj konusu: WR 400 motoru sky team şasesine oturtmak Alıntıyla Cevap Ver

--------------------------------------------------------------------------------

sevgili arkadaşlar baştan yazayım lütfen bu topiğe gereksiz konu dışı saçma yazılar yazmadan tamamen teknik olarak fayda sağlayacak görüş ve önereilerinizle desteklerinizi bekliyorum.gelelim konuya elimde bir adet WR 400 yamaha motor var ve ben bu motoru sky team st200 hepinizinb malum kullanmakta olduğum enduro motoruma takmak istiyorum.Allah nasip edersede takacağım.fakat bir çok arkadaş aman abi napıyorsun bu makinanın şasesi bu motoru kaldırmaz kırılır gibi hiç bir teknik veriye dayalı olmayan sadece kulaktan dolma nasihatlere maruz kaldım.sağolsun AKÇAKOCA dan sevgili DOLAPÇI Ali dostumuz Hasan abi sen hiç merak etme bal gibi olur yaparaız hallederiz diyerek yüreğime su serpti.Allahın izni ilede bunu başaracağız.sizin ne gibi öneri ve katkılarınız olabilir görüşlerinizi bekliyorum selam ve saygılarımla.Allaha emanet kalınız.
Diasporalıyım.
Ben aykırıyım Ben kırgınım.
Ben yorgun bir ABHAZYALIYIM
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Sahinoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 15, 2007 4:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Motorun şasi kırma gibi birşeyle ilgisi yok, sadece montajda sorun olabilir onu da atölyede halledebilirsiniz hani eğer 400'lük motorun şekli veya dış hacmi farklı ise ona göre uyarlarsınız mümkünse.. Onun dışında büyük ihtimal dişlileri değişmen gerekir optimum tork-hız oranını yakalamak için. Ağırlık merkezi ufacık da olsa bir kayma yaşayabilir, normalde hissedilmez bile, sadece söylemek için söylüyorum.

Şasi motorun 400cc olmasından veya güçlü olmasından dolayı kırılmaz ama eğer WR400 kadar sağlam değilse o motorun vereceği gücü kullanıp fazla uçarsan falan şasi zarar görebilir, ama sağlamlığı hakkında hiçbir fikrim yok sadece varsayımlar üzerine konuşuyorum.

Genel olarak benim bilgim böyle. Kick-start kullanacaksan elektrik bağlantısı da yok. Motoru oturtacaksın, manifoldları bağlayacaksın, belki bilmediğim birkaç ufak detayla uğraşacaksın, sonra dişlileri değişeceksin, belki lastiği de değişmek istersin bilmiyorum. Vites kutusu oranları farklılık gösterecektir ama sorun olur mu bilmiyorum, umarım dişlileri değiştiğinde vites aralıkları gariplik çıkarmaz.

Motor(şasiye oturtma, manifoldların bağlanması vs.)-vites kutusu-arka dişli ve lastik çapı seni ilgilendiren şeyler. Bana sanki vites aralıkları kısa kalacak ve kötü olacak gibi geldi, çünkü 200cc motor güçsüz olduğu için hep yüksek devirde tutulmalı ki hızlanabilsin, ama 400cc special gayet güçlü ve daha geniş aralıklarda rahatça çalışabilecek bir motor, zırt bırt gereksiz yere vites atman gerekecek. Bana sanki vites kutusunu değişmek farz gibi geliyor. Ama bu sefer de yeni motor almış gibi olacaksın o da saçma olacak. Kolay gelsin büyük bir işe giriyorsun.. Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Arvasi3
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 16, 2007 11:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çok teşekkür ederim dostum.umuyorumki çok güzel olacak.fikirleriniz benim için çok değerli selam ve saygılar
Ben yorgun bir ABHAZYALIYIM
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
silves07
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 16, 2007 12:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşım hiç merak etme olur eğer onu yerleştirecek usta iyise harika olur aslında banada lazım bir motor elinde fazladan varsa bende isterim
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
yzglcXR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 16, 2007 1:21 pm    Mesaj konusu: Re: WR 400 motoru sky team şasesine oturtmak Alıntıyla Cevap Ver

Arvasi3 demiş ki:

--------------------------------------------------------------------------------

sevgili arkadaşlar baştan yazayım lütfen bu topiğe gereksiz konu dışı saçma yazılar yazmadan tamamen teknik olarak fayda sağlayacak görüş ve önereilerinizle desteklerinizi bekliyorum.gelelim konuya elimde bir adet WR 400 yamaha motor var ve ben bu motoru sky team st200 hepinizinb malum kullanmakta olduğum enduro motoruma takmak istiyorum.Allah nasip edersede takacağım.fakat bir çok arkadaş aman abi napıyorsun bu makinanın şasesi bu motoru kaldırmaz kırılır gibi hiç bir teknik veriye dayalı olmayan sadece kulaktan dolma nasihatlere maruz kaldım.sağolsun AKÇAKOCA dan sevgili DOLAPÇI Ali dostumuz Hasan abi sen hiç merak etme bal gibi olur yaparaız hallederiz diyerek yüreğime su serpti.Allahın izni ilede bunu başaracağız.sizin ne gibi öneri ve katkılarınız olabilir görüşlerinizi bekliyorum selam ve saygılarımla.Allaha emanet kalınız.

Hasan hocam kolay gelsin diyeyim, daha önce rastladığım servis manueli gibi bir link geldi aklıma, belki bir faydası olur diye vereyim dedim, merak etme olmayacak diye birşey olmaz, yeterki motorun şaseye uyumu sağlansın, anladığım kadarıyla sky-team'in şasesini gözden çıkardın, satmak için eski motoru takmak zorunda kalacağını biliyorsundur, hangi usta ile yapacaksan iyice ölçüp sonra biçin, çünkü şaseye kaynak yapmak veya kesmek gerekebilir, çok oynamak gerekirse başka bir şase bulmaya bak derim, motor bağlantı civataları için yerlerini kontrol edin, egsoz çıkışı uyumu, radyatörün yerleşimi, sizi zorlayabilir, gazteli, debreyaj sizi uğraştırabilir, onların da uyumu önemli, gaz kolunu da değişmek gerekebilir, ama bunlar halledilebilecek şeyler diyeyim, artık buradan gelişmeleri paylaşırsın bizlerle, allah kolaylık versin,
başarılar..

http://216.37.204.203/Yamaha_OEM/YamahaDB.asp?Type=12&A=235

Year< Model
1999 WR 400F
Sections
ENGINE

listedeki her satırı tıkladığında karşına ilgili sayfa gelecektir, açık şema halinde detaylar mevcut..
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar