Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE 500 alacak yeni motorcuya yardım :)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE 500 alacak yeni motorcuya yardım :)
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lordlothar
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 07, 2007 1:41 pm    Mesaj konusu: KLE 500 alacak yeni motorcuya yardım :) Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaşlar,

Bugün A tipi motor ehliyet sınavına girdim. Artık motorumu almaya geldi sıra. İlk motorum olacak. Alacağım motor kesinlikle kle500.

Motor eğitimi sırasında kapalı alanda ve trafikte kle 500 ve aprilla pegaso 650 deneme şansım oldu. Pegaso beni biraz korkuttu. Kle500 den sonra ağır (kilo olarak) ve güçlü geldi. KLE 500 üzerinde ise çok rahat olduğumu hissettim.

Bütçem 8000 ytl ve hedefim 2004 model bir KLE 500 almak. Bir kaç motor var, bakmaya gideceğim. Tabii ben anlamadığım için bir ustaya götüreceğim. Ancak ilk olarak makinayı görüp beğenmem lazım. İlk elde nelere dikkat etmem gerekir, motor sahibine neler sormam gerekir?

Teşekkürler.

Serhat
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
africadem
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 07, 2007 2:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle senin olmasa da senin güvenebileceğin birinin tanıdığı bir motoru almaya gayret göster.Lakin böylesi bir durum söz konusu değilse;motoru beğendikten sonra bilen birine baktırıp(ki bu bilen birinden kasıt en azından o motordan anlayan bir usta) sonra satın almadır.Ben şahsen bir *arkadaşımdan(en azından o zamana kadar öyleydi) bir 650 gs almıştım ve contası yanık çıktı daha ikinci kullanmamda hararet yaptı bir sürü masraf yaptım.Tek diyebileceğim ikinci elde süprizlere açık ol.Herşey olabilir.Kesinlikle sağlamlığından emin olmadan kapora bile verme!!!Unutma yediğimiz kazıkların kareköküne tecrübe denir.Saygılar Cool
lordlothar
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 07, 2007 2:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cevap için teşekkürler. evet yediğin acı tecrübelerin toplamına hayat deniyor Smile
İyi bir ustaya göstereceğim ancak götürdüğüm makina iyi çıkarsa ve içime sinmişse alacağım. Bu yüzden bir kaç aday motora kendim bakıp, içime sinmeyenleri eleyebilir miyim acaba diye yardım istedim. Binsem, herhangi bir sorunu ayrıd edecek kadar tecrübem yok toplasan 50 km yapmışımdır. Gözle, elle, dille Razz anlaşılabilecek temel sıkıntılar var mıdır?

Hoş forumlarda okduğum kadarı ile KLE 500 için kimse kötü bir şey söylememiş. Performas göreceli, kişiye göre değişebilir ama motoru için genellikle "tank gibi" yorumunu okudum. Kazaydı boyaydı bunları benim anlamam çok zor, onları usta ile halledeceğiz artık.

Bir de motor hocam motorun sahibine bak, içine sinmezse alma... demişti Smile
Başa dön
beyazkartal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 07, 2007 3:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Serhat bey merhaba kle 500 istiyorsan
Cemil arkadaşımızda 2004 model 14 000 km de çok temiz 11 000 km bakımı yaptırdığı tur camıda olan motoru bi gör derim sahibinden comda ilanıda var bak mecidiyeköy istikbal mağazasında çalışıyor telefonlarını yazayım 0212 266 98 95 cep :0533 475 06 61
8300 ytl istiyor 8000 ytl biter selamlar
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Tem 07, 2007 3:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle seçiminden dolayı seni kutluyorum.Hakikaten kullanımı çok zevkli olan
bir motor.Bilinen 2. el bir motoru almak her zaman daha iyidir.Yukarıda İsmail
arkadaşımızın tanıdığı motora bir bak derim.
Ayrıca alacağın makinanın servis bakım kitapçığını mutlaka iste.
Bu kitapçıkta makinanın düzenli bakımlarının yapılıp yapılmadığı izlenir.2004 yılı
bir makina iyi bir motor kullanıcısında 30.000 km civarındadır.
Bu makinanın tüm vergi ve harçları tam olmalı,
lastiklerin durumu,balataların durumu,zincir ve dişlilerin durumu,akünün durumu
(Sarf malzemeler),fiyatı etkileyen unsurlardır.Ayrıca aksesuarları(Top-case,koruma
demiri v.s.)fiyatta oynamalar yapabilir.
Bütün bunlardan sonra bir kawasaki yetkili servisine motoru götürüp bilgi alabilirsin.

Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar