Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KTM'CİNİN ALET ÇANTASI

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KTM'CİNİN ALET ÇANTASI
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
funduro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Şub 04, 2005 2:11 pm    Mesaj konusu: KTM'CİNİN ALET ÇANTASI Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar,

Hepimiz bol bol geziyoruz, aramızda benim gibi çömezler de var... Tecrübeli arkadaşlarında yardımı ile bir alet çantası listesi oluştursak diyorum. Yolda kalma ihtimaline karşılık yanımızda ne tür anahtarlar, alyanlar, v.s. olmalı? Orijinal alet çantasına ek olarak konması gereken neler vardır?

Hadi bakalım, davranın Rolling Eyes
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Şub 04, 2005 3:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

valla devamlı ekibimiz olduğundan (ki umarım artık beraber oluruz ) biz biraz olayı değiştirdik ,yani mümkün mertebe tüm civataları alyan olarak değiştirmeye gayret gösterdik ,ki fazla takım ile dolaşmıyalım diye Twisted Evil
bunun dışında benim motorla cıktığımda olmasa olmaz cantamda şunlar var :
Teler ( gaz ,deb.) ,Buji , yedek iç lastik 19 cant için çünkü hem öne hem arkaya kulanabilirsin , bakla ve zinicrkilidi, takımlar mağlum , yedek el yapımı debraj kolu Smile)) , sigorta, kablo bağlıyıcı , olmasa olmaz olan Leathermann tarzı bir alet ( her derde deva ), zincir pimlerini sökme ve çakma aleti ( bizim kendi el yapımız Twisted Evil ) ve biton ıvır zıvır daha var ama aklıma gelmiyor birgün başaltıp liste yaparım sana Twisted Evil Twisted Evil

bu arada bizim ekibde en güzel şey ne diye sorarsan :
biz uzun yola cıktığımızda herkesin aynı şeyı taşıması gerekmiyor birimizde takımlar ,birmizde sağlık işleri vs bölüşüyoruz soncta motorlar hep aynı ki bunun uzun yolda bircok faydasını gördük ve yaşadık Wink
afro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Şub 04, 2005 4:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben Karaköyden şöyle birşey aldım. Büyüklüğü bu kadar.

İçinde alyan, lokma, yıldız ve tornavida uçları var. Bu uçların her birini ister tornavida sapına ister cırcır anahtarına takabiliyorsun. Kapakta gördüğün anahtarı da ben ilave ettim. Ön teker miline uygun bir anahtar. Yanındaki poşette de yedek sigortalar var.

Buna eklemek istediğim bir de pense var. Uygunhafiflikte birtane bulursam alıcam. Leatherman falan alırım belki. Ama sordum çok pahalı, 80-100 Euro civarında.

Kutuda taşımak pek pratik değil. Kutunun kendi ağırlığı da var. Liste genişledikce sığdırmakta mümkün değil. Hepsini uygun ceplerine koyup, kıvırıp bağlayabileceğim bir kılıf diktirmeyi planlıyorum.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Şub 04, 2005 5:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir Alman KTMci sitesinde güzel bir el yapımı örenk gördüm ve yapılması cok kolay :
bildiğmiz Pimaş boruları birbirine sokrak bir alet çantası , her iki ucunada kör tapalar takıldığında alslanlar gibi oluyor ,ayrıca contaları var pimaşların ki bunlarda el yapım takım cantamızı su gecirmez yapmaktadır bence süper bir buluş Twisted Evil

NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Şub 04, 2005 5:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aaaaaa unutmadan LOCTİTE Twisted Evil Twisted Evil veya muadili Twisted Evil

Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar