Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Köpeklerle Baş Etme Teknikleri

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Köpeklerle Baş Etme Teknikleri
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Teknikleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
gemici
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 08, 2007 11:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar,
Yamanlar'ın dağlarında ve Buca'nın arka taraflarında hep köpekler tarafından kovalandım. Benim motorun eksozuna doğru havlıyorlardı. Hızımı sabitleyince beni geçmiyorlar, ama bölgelerini terk edince peşimi bırakıyorlardı. Altın kural köpek sizi kovalıyorsa hiçbir şekilde ona bakmayın, panikleyip düşebilirsiniz.
ufuk.aksu@msc.com.tr
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
xr650r
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 09, 2007 11:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yıllardır dağlarda köyl yollarında heryerde motorla gezerim, belki yüzlerce kez köpekler saldırdı, hiçbirinde ısırmayı başaramadılar. Nasıl yaptığımı bilmiyorum ama her defasında ya hızlanıp ya yavaşlayarak, ya da başka şekilde ısırılmaktan kurtuluyorum, daha doğrusu artık köpekleri hiç iplemiyorum, bildiğim gibi gidiyorum.
Asıl ilginç olan ise 1-2 yıl önce tek başıma arazide giderken bir inek sürüsünün yakınından geçiyordum ve oradaki 15-20 inek koşarak bana doğru gelmeye başladı, nasıl kaçtığımı ben bilirim. Daha da beteri biraz gittikten sonra geçecek yer olmadığı için geri dönüp o ineklerin yanından tekrar geçmek zorunda kaldım. Köpekden çok daha beter, bir dokunsalar yerdesin. Bir de içlerinde boğa varsa ve kızana gelmişse.
Sonuç olarak, ineklere de dikkat edin derim.
Alfa
------------------------
------------------------

MesajTarih: Çrş May 09, 2007 11:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba,

Arkadaşlar size bu son yazımla veda ediyorum. Bende bu yazma işi bağımlılık yapmaya başladı. Ben ise bağımlılık yaptı diye sigarayı bırakmış özgür ruhlu bir motorcu olarak bu durumdan rahatsız oldum.

Yazılarıma ilgi gösteren tüm arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı yolluyorum ve eğer herhangi bir şekilde bir kırgınlık varsa affediniz diyorum.

Zaten yazda geldi(şaka).

Hoşçakalın.
Alpaslan.

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
kapadokya
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 09, 2007 4:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Alpaslan bey,
Karşılıklı yüz yüze tanışmamış olsak da,kilometrelerce uzaktan sizin motosiklet kültürüne vermiş olduğunuz omuz desteğini rahatlıkla görebilenlerden olduğumu düşünüyorum. Smile Dolayısıyla;

Türkiye gibi,motosiklet kültür oluşum evresinin henüz çok başında olan bir ülkede ,zaten sınırlı sayıda eli kalem tutan bireylerin mevcut olduğunu görmek bile tarafımı fazlasıyla memnun ediyordu.Ancak;
Sizin gibi bu işi kendine misyon edinerek bu işe gönül ,zaman ve emek verip biz okurların taktirini toplayan insanların, sürpriz bir şekilde "Ben artık yokum" demesi bizleri çok fazla üzmektedir. Sad

Bu ülkenin motosiklet geleceği için,lütfen kararınızı en azından "BİR SÜRE ARA VERME" yönünde yumuşatınız. Smile
Elbette son karar sizindir.. Wink

Sağlıcakla kalınız..
e_erdun
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 09, 2007 8:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sizde haklısınız hocam ,,, ama unutmayınki tercümelerinizle tüm motosiklet kullanıcılarına bilinenleri, bilinmeyenleri sizin açtığınız topikler sayesinde öğrendik veya gözden geçirdik, motosiklet kullanıcıları için gece ve gündüz tercümelerle uğraştınız,,emeğinize ve elinize sağlık ;size nekadar teşekkür etsek azdır...ama ben şuna inanıyorumki ,,, faydalı bir yazı gözünüze iliştiğinde gene tercüme yaparak tüm sitelerde motosiklet kullanıcılarını yeni yazılarınızdan mahrum etmeyeceksiniz..sağ olun var olun hocam...sağlıcakla kalın;
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Teknikleri Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar