Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - nx4 falcon yağ eksiltme sorunu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

nx4 falcon yağ eksiltme sorunu
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
griffin
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 01, 2007 6:49 pm    Mesaj konusu: nx4 falcon yağ eksiltme sorunu Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba
2005 model 36000 km de bir nx4 falcon sahibiyim motosikleti 31500km de aldım . önce 2000km de 400-500gr yağ eksilttiğini tespit ettim ve servise gittim (15/50 yağ vardı içinde) sonra yağı fullediler ve 1000 km sonra tekrar gelmemi söylediler tekrar bakmak için (yanılmıyorsam 10-40 lık yağ koydular) bu sefer 400 km de 400 gr yağ eksiltti tekrar servise gittim motorun yağ yaktığını piston segman değişmesi gerektiği söylendi
1.soru segmanı anladım ama piston neden değişiyor?
2.soru yağın akışkanlığı bu yağ yakma meselesinde önemli mi diye sorduğumda hayır önemli değil oldu buna da aklım pek yatmadı siz ne dersiniz?

bu arada egzozdan gözle görülür bi mavı duman yok ve performansı gidişi gayet iyi

bu yağ yakıp yakmadığını anlamak için ille motoru açıp mı bakmakgerekiyor?(usta öyle söyledi) 400 km de 400 gr büyük bir rakam çünkü

neyse çok uzattım görüşlerinizi merakla bekliyorum teşekkürler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
MAQARA
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

400km de 400gram demek çok ciddi bir tehdit demektir
evet açılması şart
açmadan onlar kesin bişey demezler aslında
tahmin yürütmüşlerdir sekman piston falan
hele bi açsınlar öyle derler ne olduğunu
belki kapaktandır sorun
belki sübap keçeleri tırt olmuştur
kimbilir
hele açsınlar
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 10:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hocam maqura'ya katılıyor ve sormak istiyorum;

yağ eklediğinizden bahsettiniz, peki eski yağın durumu nasıldı? eğer yağ vizkozitesini kaybetmişse, kullanım süresi geçmişse hızlı bir şekilde eksilmesi gayet normal, ki bu durumda piston segman iyi olsa bile eksilme meydana gelir.
bir ikinci husus kullanılan yağ?, burada hem eski yağdan hem de sizin eklediğinizden bahsedecek olursak, tam sentetik veya yarı sentetik bir yağ mı kullandınız yoksa sıradan 10x40 bir yağ mı kullanıldı, sentetik olmayan yağların motosikletlerde oluşan yüksek ısıya dayanımı düşük olur ve kısa sürede yağlayıcılık özelliklerini ve evsaflarını yitirirler, dolayısı ile eksilme meydana gelir.
son değinmek istediğim nokta da ölçümden eminmisiniz? yanlış ölçmüş olmayın? 100km de 100gr yağ yakan bir motorun ciddi biçimde duman atması gerekir, egzostunuzun ağzı yoğun biçimde kurumlanır.
görüştüğünüz teknik arkadaşların deneyim ve samimiyet derecelerini bilmiyorum ancak, kesinlikle emin olmadan operasyona girişmemenizi tavsiye ederim, en azından farklı bir kaç kaynaktan, tecrübeli arkadaşların da yardımını alarak önce eğer varsa problemi tesbit edin.

Filleri kuyruğundan çekerek
Tepeleri aşırtmaktı görevim
Günler bitti filler tükenmedi
Ben elimden geleni yaptım
Gerisini siz tamamlayın.
(İsmail CEM)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 10:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

400 kmde 400 gr gerçekten ciddi bi miktar. renk değilde arkandan gelen adamın burnunu direği kırılıyor mu yanmış yağ kokusundan. dururken motorun yağ sızdırıyor mu acaba. ona bi dikkat edersen iyi olur..
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 10:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

profi66, ben de sonuna kadar katılıyorum son cümlelerine hocam. bu işin dolandırıcılığını yapan çok sahtekar var etrafta.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar