Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Bir Caylak daha geldi araniza

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Bir Caylak daha geldi araniza
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
theOx
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2007 12:25 am    Mesaj konusu: Bir Caylak daha geldi araniza Alıntıyla Cevap Ver

Efendim, oncelikle butun Endurocu.com camiasina saygilarimi sunarim. Ayin 19'u itibari ile motor ehliyeti kursuma basliyorum. Eminim bu formlarda yuzlerce konusulmus yazilmis siz degerli buyuklerimin (belki yasca degilde tecrubece?) cevaplamaktan SIKILMIS (Turkce karekter yok bilgisayarimda)oldugunuz klasik soruyu sorucagim...
Abi hangi motoru aliyim?
Beni gunlerdir yiyip bitiren soru budur sevgili dostlarim.Bendeniz bu motorla uzun yol yapma niyetindeyim, asfaltdan mumkun oldugunca cikmamayi dusunuyorum ama gene de isterim camurda toprakta motorumu rahatca kullanmayi, boyum 1.84 kilom ise 94'dur (diet falan yapmam boyle biline).Bugun fuarda BMW f 650 yi gordum pek begendik birbirimizi, ama bir f 650'nin aski acaba bana "extra large" mi olur? Zira ilk motorum 150 cc lik cruser taklidi yapan bir Cin'liydi (ismini bile bilmiyorum) kendisi ile 3-5 aylik tesviki mesaimiz oldu ama ...
Sonracima tabi ki en cok 6000 ytl verebiliyorum, rahatima duskunum acaba cruser/chopper gibi birsey mi alsam diye dusundum ama hemen boyle birsey dusundugum icin kendimi kirbacladim allah kimseyi sapkinliga dusurmesin dimi efendim. Sozlerimi ve dertlerimi burda nihayetlendiriyorum.
Herkese kazasiz, belasiz, trafik cezasiz surusler temenni ediyorum.
Saygilarimla
TheOx
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
hakan2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2007 9:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

theox öncelikle aramıza hoş geldin bende senin gibi 200 cclik motorum var acemiligi attım motoru satıp f 650 bmw almayı düşünüyorum güzel seçim yapmışsın sanada yakışır Very Happy samsundan selamlar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2007 10:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

f650, pegaso, transalp, dl650 ve Kle500 ikinci yada belkide son motor olarak alternatifler arasında...

Fiyat yarar analizini iyi yapıp amacı belirledikten sonra çok tereddüt etmeden birine karar verilmeli bence . 6000ytl ye :
1997 -98 f650
2000 -01 Pegaso
2002 -03 Kle

alınabilirler.

Temiz olanını ve aklına yatanı kaçırmamak lazım. Teknik karşılaştırma yapılabilir. Ama bu işler birazda şans. Karşınıza avantajlı çıkanı alın derin ben.
Navihawk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2007 11:04 am    Mesaj konusu: kendi sağlığın için acele etmeden ilerlee... Alıntıyla Cevap Ver

Batıda ki ehliyet sistemlerinde kişi önce ufak hacimliden başlayarak bilgi ,beceri ve tecrübesi artttığı oranda bir üst motor sınavına başvu-
rur,yani 250 cc ye bile yıllar içinde ve daha sonraysa 400 veya 500
cc ye ulaşır.
Sana tavsiyem birdenbire 150-200 cc den 600 lük ağır makinalara
geçmemektir.OLsa olsa YBR250 veya twister 250 daha mantıklıdır.
2 sene sonraysa CBF 500 senin her türlü gezi ihtiyacını ziyadesiyle
karşılayacaktır.

Seni hiç unutamadım ELENOR
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
sekoucdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2007 11:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

okantezer demiş ki:
f650,
Fiyat yarar analizini iyi yapıp amacı belirledikten sonra çok tereddüt etmeden birine karar verilmeli bence . 6000ytl ye :
1997 -98 f650
2000 -01 Pegaso
2002 -03 Kle

alınabilirler.

arkadaşın 2002-2003 kle yi bulacağından eminmisin türkiyede Wink Wink
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar