Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - merhaba, pegaso 650 mi? kle 500 mü? hangisi tercih edilmeli

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

merhaba, pegaso 650 mi? kle 500 mü? hangisi tercih edilmeli
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hocam, her nekadar ikiside enduro olarak sınıflandırılsada aralarında çoook fark olan motosikletler. Araziye giricem arasıra yoldan çıkarım diyorsan pegaso sana daha yakın olmalı. teksilindirli yüksek torklu araziye daha yakın bir motor. kle ise 50 hp güç üreten 2 silindirli motoru ile şehirler arası yollara daha uygun gibi duruyor. Endurodan çok küçük bir tourer.
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
kingOfTheExtrem
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Suzeko haklısın KLE daha çok touring motor gibi... Ama atlayısa gelior Laughing Herseyi atlatcam ya Laughing Pegasso daha enduro duruyor
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
alk22
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 11:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şimdi bende avatarımdan anlaşılacağı üzere bir şeyler söylemek isterim Smile KLE teknolojisi basit , kötü benzinden şundan bundan yolda bırakmayan bir makinadır (şahsen hiç kalmadım) bakımlarını zamanında yaptırır/yaparsan.190 km sürati görür,seri ve ataktır.Yol dışında kulanımda iş biraz sürücüde bitiyor aslında,acemi motorcunun ufak tefek hatalarını tolere eden toparlayan bir motor,vida gevşemesi filan ne duydum ne yaşadım,motorcuysan elin anahtar tutacak biraz tabii.
Pegaso ise KLE den sonra sahip olmak istediğim dayanıklı tek silindir enduro,özellikle arazi kullanımında KLE ye göre avantajı var,yoksa yol kullanımında tek silindir bir motoru çift silindir ile karşılaştırmak sanırım yanlış,pegasodaki tireşimle uzun yolda 1-1.5 saatte bir titreşim molası verirsin KLE ile depo bitene dek gidersin.
Pegasonun parça temini ile ilgili bir bilgim yok ,Ancak Z-moto da parça temini kesinlikle abartılıyor,şimdiye dek değiştirdiğim hiç bir parçada 20 gün filan beklemedim sipariş verirken ödeme yaparsın parçan 10-15 gün içinde gelir doğrudan adresine kargolanır.ben Z-moto dan memnunum mesela.
hani bir de, dostlar alınmayın ama,taşra da büyüüüüük bir " aaaa KaWaSaKi....." durumu var,başka hiç bir motorda olmayan Mr. Green
Selamlar...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Şub 01, 2007 9:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

pegasodaki tireşimle uzun yolda 1-1.5 saatte bir titreşim molası verirsin

Very Happy Hocam bir günde 1000km yol yaptım,hemde artçımla. Bana seninki varsayımmış gibi geldi:D
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tintinopsella
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Şub 01, 2007 10:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

her iki motoru da dene bir kullan... hangisi sana daha rahat gelecekse onu seç.. bu arada biraz daha karşılaştırma....

evet kingoftheextreme aslında güzel bir noktadan bahsetmiş, KLE zıplamaya hoplamaya pegassodan daha rahat gelir diye.... çok çok doğru üzerinde çok çok yumuşak arazi amortisörleri var..süspansiyonu herşeyi emer. istersen pnömatik ayarıda var.... üzerindeki amortisörler kardeşimin xt125r ından bile yumuşak...(benim GS-dakar dan daha yumuşak)..ancak bu sana asfaltta ciddi fren altında dalma olarak geri dönüyor..hatta benzerlerine nazaran çok çok fazla.. (örneğin dakar benzer amörtisör yapısına sahip olsa da sert frende dive KLE den çok çok az..) yani süspansiyon aşırı yumuşak bu sana arazide amerikan arabası konforu verebilecek bir durum olsa da asfaltta hiç hoş değil....bu arada benzer şekilde koltuğu da sınıfındaki diğerlerinden dardır (daha kolay ayağa kalkma vs için) (gerçi çok yumuşaktır ama)..bunlara bakınca insan bu motorsiklette şööle sert kütür kütür bir motor bekler ne bilim LC4 yada xr filan gibi...
ancak o da ne.. motor bu süspansiyonun tam tersine çok yumuşak ve max torkunu 7000 de falan veriyo. neredeyse dirket er-5 motoru var...(tork için detune edilmiş deselerde inanma..alakasız).hadi max tork önemli diil diyelim..ama kle nin güç/devir eğrisi bir enduro için çok dik..sen gevşek zeminde bir yeri çıkarken falan torksuzluğunu hemen hissettirir..mecburen "yardırma" taktiği gerekir...
yani "değişik" ve enteresan bir karışım dır KLE ne o, ne öbürü, ne ikisinin ortası..

pegasso eski kasa F650 dir..nerdeyse herşeyi aynıdır..hatta aynı fabrikada yapılmışlardır..(GS lerden sonra alman yapımı oldular)..sadece motor üst kapağı değişiktir..pegasso da F650 lere nazaran motor "üst devirleri daha çok sevecek" şekilde tune edilmiştir. yani f650 den otobanda felan daha konforludur. bence biraz daha az titrer....(bu arada 2003 soonası enj eklenmiştir..)
kalkışta (ya bu bilgiyi yazdığımdan dolayı utanıyorum endurocu adamın kalkışla ne alakası var...) pegasso KLE yi çok rahat geçmekte..
açıkçası pegasso bana hep çok yakın gelmiştir..(önce F650 GS ve ardndan GS-D kullanan biri olarak doğal tabii..) ve sevmişimidir..bence KLE den çok daha rahat ve yola özellikle yürür aksamı çok daha uygundur...
ancak malesef motomax hakkında herhengibir sitede bir search ettiğinde gördüklerin çok üzücü olacak....şu an en iyi yol tipi "beast enduro" olan capanord'un çok güzel bir 650 lik enduro olan pegasso xtrail'in nun mükemmel street fighter falco nun yada tuono'nun bence açık ara en şık sport touring olan futura nın bir türlü malesef satılmamasının sebebi bu...yada motoguzzi fanatiği olan bir adamın guzzi tişörtü ile honda ya binmesinin sebebi malesef motomax hakkında yapılan tonla yorum...açılan dava yok şasi kırığı yok gelecek diye söylenip insanların aylarca bekletilip sipariş verilmediğinin çıkması, yok bilmemne yok yetkili servisinin mahkemelere göre internette bir kapanıp bir açılması vs vs vs .
benim pegasso kullanan arkadaşlarım "ellerinden iyi iş geldiği" ve bulup buluşturup uydurabilme becerisinde olduğu için çok mutlular.(biride hurda bir 2. pegasso satın aldı ondan mutlu..)...çünki pegasso nun yedek parçası borusanla ~ aynı fiyata ...ama oraya zealsun bilmemnesi şuraya kanuni bilmemnesi felan uydurarak idare ediyor. ha hepsi farkında internette olan olaylar belki birgün başlarına gelebilir ama eh sonuçta bu nedenle bu "risk satınalması" nedeniyle 2004 pegasso 1998 bmw ile aynı para..

ama sonuçta bence tekrar söylüyorum ikisini de kullan karar ver... benim KLE sine aşık başka motora hiç bakmayan arkadaşım da var
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar