Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 GS e devam mı ? Yoksa R 1150 GS mi ? KARARSIZ KALDIM!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 GS e devam mı ? Yoksa R 1150 GS mi ? KARARSIZ KALDIM!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Hey_Dude
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2007 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben enduro motosikletlerden pek anlamasamda İş 1150GS olunca atlamadan duramadım. Şu ana kadar gördüğüm en karakter sahibi motosikletlerden. Sınıflar üstü bir makina. Sadece enduro demek biraz hafife almak olur sanırım. Tek kelimeyle uzun yol motoru. (Kendi yolunu açar yine gider bu makina sanki Shocked )

Şehir içinde ömür törpüsü olacağını kestirmek için dahi olmaya gerek yok tabiki. Eğer bakım yakıt gibi meseleleri takmayacak ekonomik özgürlüğüm olsaydı kesinlikle bir tanesine sahip olmak isteyeceğim motosikletlerden.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
SKY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2007 9:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tüm dostlarıma;
öncelikle paylaştığınız değerli bilgileri için çok teşekkür ederim.

Kararımı verdim, elimdeki F650GS imi satınca gözüme kestirdiğim bir R1150GS ADVENTURE var, kısmetse alacağım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
SKY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2007 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

offroad demiş ki:
F650gs i satacak olursan alıcıyım.

OFFROAD DOSTUM, motorumla ilgili sahibinden com da "1551721" nolu ilanda bilgileri mevcuttur, eğer şartlar ve özellikler sizin için uygunsa neden olmasın !
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
davutgedikli
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2007 9:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

değiş sen o makineyi kardeşim geç bir üst modele
tintinopsella
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 31, 2007 11:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili arkadaşlar F650 gs in segmenti 1150 gs den "farklı" dır "aşşağı" değildir...ben geçenlerde f650gs 'imi bir f650GS-D ile değiştirdim...evet verdiğim paraya bir 1150adv yada biraz daha koyup bir 1200gs alabilirdim...

olay tamamen kullanım ile ilgili ülkemizde F650GS ler (ve 1150 gs ler)..havalı şehir motoru olarak kullanılıyor ..eh o zamanda işte buradaki gibi...biraz fazla yakar şehir içinde şööle bööle deniyor....

(bu arada sevgili sky esas TA, 1150 ile aynı klasmandadır bence) ..

F650 ciddi bir dual purpose dur... çok çok ağırdır ama ağırlık merkezi hikayesi nedeniyle 160 falan kiloluk bir motora benzer trail yeteneği vardır. kız gibi narin görünsede her türlü "abuse" afazlasıyla dayanıklıdır...düşük yakıt tüketiminin amacı bu tip motorlarda hep yapılan "extra depo ekleme" nin deponun yerinden dolayı zor olması nedeniyle (hediyesi 1500 pound civarı touratech de var...) menzilin ekstra depo eklenmiş DP lerle eşit olmasıdır...
tek silindirlidir çünki o "küt küt vuran" tork sizi çukur dibinden çıkarır "çift silindirin sesi" değil....
dolayısıyla GS ve GSA aşırı ağır ve aşırı konforlu trail bike lardır...(özellile dakar gerçekten bir arazi limuzini..)
ha bu ağırlıkla trailde manevra yapabilmesini sağlayan geometri GS is şehir içinde "mobilet" yapar...

1150 yada 1200 hani TA nın yanıda yazar ya "rallye touring" işte öyle gibi bişeydir...
"toprak yola girebilirliği olan dayanıklı touring" dir...

benim anlamadığım böyle "güneye gidelim" yada "avrupa turu yapalım" vs ci arkadaşlar neden gidip büyük gs alırlar da ne bilim(illa enduro tipli istiyolarsa) Capanord yada varadero hatta cbf1000 yada ne bilim fjr falan almazlar....onlar asfalt ve uzun yolda büyük gs lerden kat be kat rahatlar

amaç "tipini beğenmek" ise eh o zaman zaten karşılaştırmaya ne gerek var...

(bu arada bir 1150adv kesinlikle şehir içinde sınıfınddaki en becerikli motordur...)

1150 de 1200 de canavar gibi mükemmel motorlardır...gerçekten "amaçlı" üretilmiş efsanelerdir...yanlarına yaklaşabilecek bir rakipleri yoktur...

ama eğer amaç asfaltta touring ise neden biton fazla para veriyosunuz ki bir capanord bir 1200 gs e asfaltta 35 basar...bir varadero 10 basar...ve yarı fiyatı...!!!
yada bir CBF..çok daha basar... (emin olun en kötü köy yolu asfaltında bile bir "beast enduro"nun size verdiği her şeyi bir cbf verebiliyo o nedenle lütfen yok türkiyenin yolları kötü enduro lazım falan demeyin..)

lütfen GS lere yazık etmeyin ne 650 ne 1150 nede 1200e
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
4. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar