Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motor Koruma ve Katkı Maddeleri

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motor Koruma ve Katkı Maddeleri
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Karayel
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 29, 2006 12:53 pm    Mesaj konusu: Motor Koruma ve Katkı Maddeleri Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba,
Motorun korunması ve birtakım sesleri kesmek için motordaki boşlukları dolduran bal kıvamında 400 cl lik katkı maddeleri olduğunu öğrendim.
Bunlarla ilgili bilgiye sahip arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Marka ve özellikleri ile ilgili... Yararlı oldukları söyleniyor yararları ve dezavantajları nelerdir?
Saygılarımla.. Şimdiden teşekkürler..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
jason_anderson
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 29, 2006 1:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben böyle iddialı konularda sertifikalı servis ve ustalar dışındaki görüşlere pek rağbet etmemeli, derim. Öyle olsa periyodik bakımlarda önerilmez mi? Yine de siz bilirsiniz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
mkelleci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 29, 2006 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motosikletinize hiç bir şekilde
yağ katkısı kullanmayınız

fayda yerine sadece zarar verirsiniz
Başa dön
tenereahmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 29, 2006 5:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

o kadar emin olma arkadaşım tecrübeler çok şeylri değiştirir.Bende ısrarla kullanın diyorum.Motosiklette 25 yıllık yaşantım tecrübelerle süslü. Wink Wink
Karayel
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 29, 2006 6:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=26005&productid=otm092020

Yukarıda linkte bahsi geçen madde ve yorumları mevcut? nasıl sizce? 70 in üzerinde yorum var... 30 000 km den fazla kullanan olmuş 2005 in ocak ayından buyana kullananlar ile internet yorumlarını başka sitelerdede okudum. Double up yada o tazrz maddeler sınıfında değilmiş. Yağ katkısı olmadığı belirtilmiş. Çünkü yağ değişiminden "150 000 km" etkilenmiyormuş... Bundaki tek dezavantaj yıpranmış debriyajlarda da kaydırma yapabilecek olması olabilirmi diye düşünüyorum tek soru işaretim o...
Bilginize...

Bir soruda şöyle diyor:
Motor Silk in piyasada Tasarruf sağladığı iddia edilen ürünlerden farkı nedir ?
Bilimsel veriler Ödüller ,Uluslar arası Saygınlığı olan Bağımsız labaratuarların ve kullanan firmaların bir kısmını buraya sığdırabiliyoruz,Ülkemize Tasarruf sağladığını iddia eden Yukarı marka ve ürünler ile aramızda olan kalite , patent farkı gibi konuların size de bir fikir vereceğini tahmin edebiliyoruz.
Dünyada Motor Silk kullanan firmalar :Volvo N.Amerika -Mitsibushi Metals Mitsibushi- Heavy Industries -Marine Industries Husgvarna-Henkel-Bosch-Boeing Aerospace&Aireraft- Nortrop Grumman -Panasonic Central R &D Bartell Yachts -F18 Savaş uçakları M60 Tankları ve birçok kullanıcı Boron CLS Teknolojisini kullanmaktadır. Herguth Labaratories Inch- Micromy R&D. Ürünler ABD den ithaldir. Üretici firma Advanced Lubrication Technology Inc.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar