Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - enduroya başlangıç için ne almalıyım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

enduroya başlangıç için ne almalıyım
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tiryaki
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 28, 2006 3:44 am    Mesaj konusu: enduroya başlangıç için ne almalıyım Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar, nisan ayında motor almaya karar verdim ama ehliyeti ancak eylül ayında alabildim. Tabii motor sezonuda kapanır gibi oldu. İşlerim dolayısıyla da pek ilgilenemedim.

motor almak için ayırdığım para 3.000-4.000 ytl arası. Başlangıç yapmak için 200 cc civarında bir şeyler bakıyorum. xl 200 e takıldım kaldım. Başka bir sey düşünemiyorum ama xl200 de nasıl bilmiyorum.

İlk motorum olacak ama kısmetse iki kişinin seyahet edebileceği bir motora terfi etmek amaç olacak gelecek için.

Acemiliğimi atmak için ne önerirsiniz. Birden ağır bir motora geçmeyeyim istiyorum ama xl200 ile kısa mesafeli iki kişilik geziler yapabilir miyim.

Artık bir motor sahibi olmak istiyorum.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tiryaki
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 12:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben bu başlığı açtım ama
sonradan baktım!
Kimbilir kaç kez sorulmuştur bu soru buralarda.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
MAQARA
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 1:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çinli al ucuz olur Wink
hatta 2. el al dahada ucuz olur. öğrenirken aynı zamnada zarar da verebilirsin rahat rahat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 7:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli binici öncelikle kendini tanımaya çalış ve ondan sonra hangi tarz motora bineceğine karar veriğin an o tarzın biniş ve sürüş tekniğinin eğitimini al.Daha uzun yaşarsın ve motosiklet üzerinde yasamın çok daha zevkli ve gizemli olur.Yoksa başlamadan bir kabusla biter. Umarım tavsiyeleri dinlersin.Hoşca kalın.
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tiryaki, senin sorduğun sorunun cevabı forumlarda çok defalar yazıldı ve okundu ama kişisel olarak benim fikrim; arkadaşlarımın dediği gibi motosikleti almaya karar vermeden önce hangi tarz motosiklet almak istediğine karar vermelisin. Tarzını belirledikten sonra bütçenin el verdiği şekilde bir motor sahibi olabilirsin. Bu konuda çinli üreticiler ülkemizi istila etmiş durumdalar zaten...

Sen XL200 istediğine göre forumlara ufaktan bir göz atmışa benziyorsun Wink bana sorarsan XL200 Honda'nın en makul ve başlangıç için ideal, aynı zamanda sağlam ve dayanıklı bir makinesidir. Tek sorun ve maalesef artık üretiminin durdurulmuş olmasıdır ancak senin bütçen bu motosikletin 2.ci elini almana rahatlıkla yeter.

Bence vakit kaybetmeden ikinci el ilanlara göz at derim. Mutlaka bulursun, temiz olmasına dikkat et (eğer bu işten anlamıyorsan) iyi bir ustaya göstererek almanı ve hatta ana sayfada yayınladığımız ipuçları bölümündeki [İkinci El Motosiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?] haberi bir kez daha okumanı tavsiye ederim...

Ayrıca sana fikir vermesi açısından Honda XL200 hakkında kullanıcı yorumlarını okumak ve bilgi almak istersen sitemizin "Motosiklet İnceleme" bölümüne bakmanı tavsiye ederim...

Honda XL 200 (2004 Model)

Kafana takılan soruları bizimle paylaş ki yardımcı olalım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar