Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - enduroya başlangıç için ne almalıyım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

enduroya başlangıç için ne almalıyım
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tiryaki
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 10:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba, cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Aylardır motorlara bakıyorum ve inceliyorum. sonunda gözüm xl 200 dışında bir şey görmez oldu. en azından başlangıç için diyorum, çünkü açıkçası çinli motorların dışında bu sınıfta gerçekten bir şey yok. Yer yer kararsız kalarak MAQARA nın dediği gibi alayım bir çinli demiyor değilim. Bir yerden başlamak adına dıkıldığımdan söylüyorum bunları. Geçenlerde bir xl 200 için görüştüm ama benim bütçem ona yetmedi. Aslında daha fazla para verebilirim ama bu sınıf için düşündüğüm miktar bu. Motoru alır almaz üst-baş alışverişi yapmam gerekecek. iyi bir kask, mont vs. için, malum kış şartları. Yağışlı havalarda kullanmasam bile sert havalar olacaktır. Motorum için otoparkı bile ayarladım, hergün soruyor otoparkçı "abi almıyor musun motoru" diye. Hatta beni araba almam için ikna etmeye çalışıyor ama nafile kanıma işledi sanıyorum artık. (İstanbulda araba işini de pek sevmiyorum doğrusu)
Acemilik günlerini geçirdikten sonra da daha uzun soluklu bir motora geçmek istiyorum aslında. Endurocu olmak var aklımda. Ancak ikinci motorum xt600 olabilir. Bu motor da kuvvetli bir motora alışma devresi olacaktır. Xt leri beğeniyorum aslında 2000 model gibi bir şey alabilirim ama sıralam yaptım kendimce xl200, xt 600 ve sonrasında iki kişilik uzun seyahatler yapabileceğimiz bir motor. Keza eşimle birlikte türkiye de geziler palanlıyoruz.

Planlar böyle ama ilk motoru alalım bakalım diyerek heyeceanlanıyorum artık. Yaz aylarında alamadık ehliyete geç yazılmam dolyısıyla. Hayırlısı diyerek bekliyorum.
Bu arada çok katılımcı olamasam da forumları takip ediyorum.
Teşekkür ederim
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cemizmir
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ksm 06, 2006 10:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ya dostu senin bitçene uygun Yamaha XT350 Yide bi düşün bence hem bu motorla 2 kişi orta menzlli gezierde çok rahat yapabilirsin...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
MarkRenton
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ksm 06, 2006 2:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim baslangıc motorum degil . . . 125 ile basladım 2 yıl bindim buna gectim ama tatmin ediyo isteklerimi karsılıyor

2 kişi biraz yorabilir uzun mesafede ama tek kişi birhayli tatminkar

uzun yolculuklara cıkanlar var ama dediğim gibi bir 650 lik makinayla kıyaslanamaz tabikide Smile
MarkRenton
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ksm 06, 2006 2:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cemizmir demiş ki:
Ya dostu senin bitçene uygun Yamaha XT350 Yide bi düşün bence hem bu motorla 2 kişi orta menzlli gezierde çok rahat yapabilirsin...

kronik sorunlu ve model olarak cok eski olan bi model bu,basinizin agrimamasi icin bundan uzak durun bence XT 350 den
seytan_h
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 06, 2006 4:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşım benim tavsiyem 200 cc lik ramzey alabilirsin hemde sıfırını..xl 200 ü aratmayacak bir araç.parça sıkıntısıda çekmezsin.üretim türkiye çünkü.ben onu kullanıyorum ve şu ana kadarda bana herhangi bir sıkıntı yaratmadı.5000km gördüm daha şu ana kadar bir şey yok.bakımını aksatmadan yaparsan hiç bir sorun çıkartmaz sana.sıfırları 3000 ytl civarında sanırım yağ ve hava soğutmalı elektronik ateşlemeli kick start yok onun için akünü düzenli kontrol etmelisin.yeni başlayacağın için iyi bir deneme olabilir.kazasız sürüşler dilerim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar