Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motosiklet muayene süreleri değişti.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motosiklet muayene süreleri değişti.
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2006 11:24 am    Mesaj konusu: Motosiklet muayene süreleri değişti. Alıntıyla Cevap Ver

Önemli bir gelişme.Sevindirici bir haber.Kemal BERKER in yazısı.
Aynen aktarıyorum.

Arkadaşlar hayırlı olsun. Motosiklet muyene süreleri bildiğiniz üzere her durumda 1 yıldı. Bu sürenini 1 yıldan ilk alımda üç yıla, devamında da 2 yıla uzatılması ile ilgili bir çalışmam vardı.
Uğraşım nihayete erdi ve süreler uzatıldı.

Dün Karayolları 1. Bölge Müdürlüğündeydim.
Trafik Başmühendisi Cemil Gökçen ile konuştum. (0216 4893900 dahili:2407)

Ulaştırma Bakanlığından Bayındırlık ve İskan Bakanlığı / Karayolları Genel Müdürlüğüne genelge gelmiş. (fotokopisini aldım)
Kısaca der ki:
"Bakanlığımızca çıkarılan 23,09,2004 tarih ve 25592 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Araç Muayene İstasyonları ile ilgili yönetmeliğin
Madde 14-d) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir,

Madde 5 ) "Araçların muayeneleri :işletici veya alt işletici açılmış muayene istasyonlarında , bu istesyonlar işletmeye açılıncaya kadar ise Karayolları Genel Müdürlüğüne ait muayene istasyonlarınca yapılır"

hükmüne amirdir.

Konu ile ilgili uyuşmazlıkların ve tereddütlerin oluşmaması için tescile bağlı araçların muayeneleri , Bakanlığımızca araç muayene istasyonları açılıncaya kadar 23.09.2004 tarih ve 25592 sayılı resmi gazetede yaymlanan araç muayene istasyonlarının açılması işletilmesi ve araç muayenesi hakkında yönetmelik hükümleri gereğince yapılmalıdır.

Dolayısıyla iki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorklarının periyodik muayeneleri , ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir yapılmalıdır.

Talat Aydın.

Bakan a.

Genel Müdür.

Yani netice olarak , Karayolları bölge müdürlükleri de bu talimata istinaden , bütün muyene istasyonlarına genelge göndermişlerdir.
Artık bundan sonra yapılacak muyenelerde , yeni motosiklerde muyene süresi 3 YIL , halen kullandığınız motosikletlerde ise 2 YIL dır.

Bu genelgenin bir nüshasıda , Emniyet Genel Müdürlüğü , Trafik Tescil Şubelerine de gönderilmiştir.

İlk alımlarda ve bu günden sonra muayene yaptıracak arkadaşlar, 23.09.2004 tarihinde kjazandığımız bu hakkı artık kullanabilecektir.
Lütfen uyanık olun ve hakkınızı arayın.

Muayene yaptırmış olan arkadaşlar ise , muayene istasyonlarına giderek ,muayene sürelerini uzattırsınlar.
İtiraz eden muayene istasyonlarına ise , bu yazının altında bulunan Karayolları Gn. Md.nün yazısını göstersinler.
Yine sonuç alamıyorlarsa , muyene istasyonunun bağlı olduğu Karayolları Bölge Müdürlüğüne şahsen giderek şikayette bulunsunlar.
Yine sonuç alınamıyorsa, "bilgi edinme formu" ile , Bayındırlık ve İskan Bakanlığı /Karayolları genel müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığıo / Kara Ulaştırması Gn Md. ne şikayette bulunsunlar.
Mutlaka 1 / 1,5 ayda yanıt geliyor.
Muayene süresinin geriye dönük olarak uzatılması , yani mevcut muayene sürelerinin uzatılması (genelgede açıkça belirtilmediği için) tamamen şanşınıza kalmış bir durum. Bence deneyin derim.

Aksi halde eylül 2004 ten buyana yapılan motosiklet muayenelerini ve sadece 2006 da 1.6 milyon motosikletin trafiğe çıktığını düşünürsek, büyük patırtı kopar.

Kemal amca başka bir "iyilik" yapıverir maazallah. Bu sebeple biz bundan sonrasındaki 2 ve 3 yıl için sevinelim derim.

Hayırlısı olsun , en azından bundan sonraki muyene süreleri , olması gerektiği gibi 3 ve iki yıla uzatıldı.

İyi günler , güvenli sürüşler dilerim.
0532 4950347
berker@anet.net.tr
www.motohobi.com

Güvenli Sürüş = Eğitim = Uzun bir ömür

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
necropsy
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2006 12:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Muayene mi o da ne? Very Happy Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
MAQARA
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2006 1:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu günden itibaren mi acaba?
ben geçen ay yaptırdım
uzatmaya kalkayımmı ?
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2006 2:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vetmemo,
bende şubatın sonundaa yapmıştıım... şimdii gidip uzattırmaya çalışcaam doruu algıladım... (2007 şubatta bitiyo zati diğer durum da)

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
KORBALA
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2006 5:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben de fuar zamanı aldım motoru Şimdi 3 seneye mi çıkartacaz bunu

www.karadenizgezginleri.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar