Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - xt660 sorunu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

xt660 sorunu
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
motoral
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ağu 11, 2006 9:20 am    Mesaj konusu: xt660 sorunu Alıntıyla Cevap Ver

selam arkadaşlar 4 aydan beri xt660 kullanıyorum benim sorunum motorun durup dururken stop etmesi yani kalkış yaparken aniden stop ediyor yada yolda gideken üçten ikiye indirme yaparkende stop ediyor yani her gazlamada stop ediiyor servise götürdüm 6 defa ama sorunuma çözüm bulamadım iki sefer rolanti dengeleyicisi değişti yüksek rolantidede kullandım ama çözüm bulamadım.genede stop ediyor bu kanuda bana yardımcı olursanız sevinirim daha önce kullnmış veya tecrubesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ........başınızdan kaskınız altınızdan motorunuz eksik olmasın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Ağu 11, 2006 1:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar.
Kısa süre de olsa 660R kullandım. Bu konuda sana Faris arkadaşımız daha ii yardımcı olur ancak bildiğim kadarı ile birkaç ayarlama yapman gerekiyor.

Öncelikle sorun ani gaz açmada ve rolanti düştüğünde motorun cıuııııvvvvv ( Laughing Laughing ) diye stop etmesi değilmi?
Bunun çözümünü CO1 modunu yükselterek çözmüştüm.
Bunun için yapman gereken rolantiyi az da olsa yüksek tutman
Ana ekrandan Diag Mode dan CO1 modu bulman
CO1 modunu ortalama 6 - 8 değer yükseltmen. Benin C01= 3 idi 11 yaptım .
Ayrıca ve en önemlisi deponun önünden baktığında mavi bir soket göreceksin. Onu sökmen gerekiyor. söküp güzelce korunaklı bir şekilde bantla. Bak göreceksin motorunun ruhu değişecek. Bizzat denendi çünki.

Eğer ingilizcen var ise www.xt660.com diye bir site var orada modifiye kısmını oku. Genelde aynı problemle tüm motor kullanıcıları karşılaşıyor. Bu site sana çok yardımcı olur. Hatta ben oradan kullanım kılavuzu bile satın aldım ama şimdi nerelerde o cd bilemiyorum. Bulursam sanada bir copya yaparım yollarım
ok

Kendine ii bak
Dediğim modifiyenin tamamı istediğin an geri dönülebilir bir işlem olduğundan istediğin zaman düzeltebilirsin. Denemende fayda var.

Saygılar

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
motoral
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 16, 2006 11:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkür ederim rolantiyi yükselttim değeride servise yükseltirdim şuanda kullanıyorum bir sorun yok siteden yardım aldım biradet mavi kartuş sipariş ettim bu sorunu çözcekmişiz hadi hayırlısıbakalım ilgine tekrar teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
hoca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 16, 2006 9:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

rolantiyi çok hafif yükselt
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
cenapt
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 29, 2006 8:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Rolantiyi yükseltmen bir miktar azaltır ama yinede motorun enjeksiyonlu olmasından mı bilmiyorum ani gaz açmaktan kaçın gaz seviyesini belirli devirde tutmaya çalışırsan stop etmesine karşı bir önlem almış olursun bende xt660x kullanıyorumdum (şimdi askerim) ancak böyle bir çözüm buldum.
Kaan abinin söylediği sitede iyi eğer ingilicen iyi ise mutlaka bak!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar