Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - LASTİK SEÇİMİ İÇİN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

LASTİK SEÇİMİ İÇİN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM...
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
savas17
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 6:22 pm    Mesaj konusu: LASTİK SEÇİMİ İÇİN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM... Alıntıyla Cevap Ver

Herkese selamlar sevgili HONDA grubu ve özellikle TRANSALP sahibi arkadaşlar.
09/05/2006 doğumlu şuanda 4800 km.de olan motorumun üstünde orjinal ekipman
olarak Bridgestone Trail Wing lastikleri var.
Fakat lastiklerin stabilize yol-patika yol tutuşunu hiç beğenmiyorum,
onlarda bu yolları beğenmiyorlarki üzerlerinde küçük kopmalar olmaya başladı.
İlk defada Yenice Festivalinde toprak parkurda lastikleri baya bir zorladım, festivalde Light Parkur gezisine katıldım,
burada motoruma tamamen ısındıktan sonra toprak/kum gibi yumuşak zeminli parkurlar çok daha
zevkli gelmeye başladı. Şimdi %50 Asvalt %50 Off-road kullanmaya çalışıyorum.
Hergün 70.Km asvalt kullanımım kaçınılmaz (evim-işyerim arası) var,
toprağa sadece off-road gezi amaçlı giriyorum.
Fakat acilen lastiklerimi değiştirmem lazım gibi geliyor.

Tecrübelerinize dayanarak MARKA ve DESEN KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZİ ESİRGEMEZSENİZ SEVİNİRİM.

4800 km.de %80 asvalt %20 stabilize yol şartlarında kullanılmış lastiklerimin son durumu ;

Savaş DURSUN
Lastik Kralı
(Michelin Yetkili Bayii)

ismet_oto@hotmail.com
0286 3161839 - 05425865767

34 YK 4625 - Honda TRANSALP

"Ne Mutlu ENDURO cuyum Diyene"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
transalp
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili savas17, 4800 km de Bridgestone Trail Wing lastikler bu hale nasıl geldi ben anlamadım açıkçası!! resimdeki lastik yorgun ve yatmış lastik tipi.. lastikleri alırken mutlaka fabrika üretim tarihine bakmak gerekiyor. bu tarih ara noktaları olmadan genelde yazıyor lastiklerde 72006-102005 gibi.. motorunuz yeni bile olsa lastikler motordan eski de olabiliyor nadiren olsada. ben %80 asvalt %20 lastiği öneriyorum transalp için %50 ler de kaymalar ve kenar kopmaları daha çok oluyor, virajlarda tedirginlik yaratıyor. sanrım desen olarak en uygunu balık sırtı, ben oldukça memnunum. şimdiki lastiklerim macar, ani frenlerde kaymalar yapabiliyor, zaten kaymayan da yok denecek kadar az, sadece yol tutuş lastiği olması ve virajlardaki güvenilirliği sanırım en önemlisi..
sevgiler
volkan
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
oktayoktem
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 29, 2006 10:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2006 transalp kullanıyorum. orjinal lastiklerimde herhangi bir çatlama yok. transalpine arasıra binen bir arkadaşımın aynı km yi (4000 km) yapmış olmasına rağmen (sanırım 2002 model) beklemeye bağlı lastiklerinde çatlamalar oluştu (fotoğraftaki gibi)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
nejgun
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 11, 2006 12:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

peki orijinal lastiği 110 genişliğinde; bunu 120 ya da 130 la değiştirilebilir mi, jant buna müsait mi...??
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pts Eyl 11, 2006 1:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

transalp, efeet bencedee ddiin gibii hiiiç 4800 km gibi durmuo sanki 20.000 yapmış gibi...

ben şu an CONTİ taktım gayette memnunum, CONTİ ESCAPE... hatta istenirse bu markada iskontolu fiyatlarda bunlabiliriz...

saygılar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar