Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Honda sürüs kursu 3- enduro motosiklet- ve kask

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Honda sürüs kursu 3- enduro motosiklet- ve kask
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
acrobats7
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 1:06 am    Mesaj konusu: Honda sürüs kursu 3- enduro motosiklet- ve kask Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaslar öncelikle sunu belirtmeliyim, Hondanın eğitimine ve hocalarına asla sözüm yok yanlış anlaşılmasın yazdıklarım!

Ben sadece naçizane fikirlerimi paylaşmak istedim.
Eğitimde verilen motosikletlerle (cbf 500) ve abartılı koruma demirleri ile yatıp peglere kadar sürterek dar alanlarda döndük durduk!
virajı dıştan alıp içten çıkma daima bir sonraki gideceğimiz noktaya bakarak kafayı çevirme ve son noktaya kadar yatma!
debriyaj ve frenleri asla kullanmadan hızı sadece gazdan ayarlama uyarıları aldık bol bol (bu kısım ters geldi bana ama uydum)?!
Malum naked motorlarda lastikler enduroya göre geniş, motorlar alçak 17 ön arka jantlar, asvalt özel ve temiz, Bu kadarı na kadar mükemmel , !

Mesele şu Smile Ben enduro motosikletle başladım ve hala kullanıyorum ancak 2 gün toplam 17-18 saat başka tip motor kullandıktan sonra
enduro motosikletime bindiğim gece iş dönüşü 90 derece olan virajı eğitimdeki gibi almaya kalkışınca (1. vites yani hızlı filan değildim)
yani Falcon NX4ü cbf500 gibi yatırıp yatınca yere yapışip sürüklendim ve gedikpaşanın biçimsiz, keskin ve şekilsiz kaldırımlarına çarptım, çarptığımda yüzümün sağı yere çarptı! bir an bilincim ve yön tayinim kayboldu hemen fırladım motoru engine stop tan kapattım eldivenlerimi ve kaskımı çıkardım. kendimi bakışlarımı dengemi kontrol ettim. iyi gibiydim ama sağ gözüm yüzüm sızlıyordu.
Tabii tam korumalı turtle ceketim , korumalı bot, dizlik eldiven herşeyim tamamdı.
Ama kask seçimim beni mahvetti ( shoe )! yüzümün sağını yere çarpmamla suratıma tekme yemiş kick box cu gibiydim, ve aynen knock out oldum... burnum kanadı ve sağ gözüm morardı!
Mesele şu seçtiğim kaskın çene kısmı (modeli) oldukça dardı ve bu yüzden bana darbeyi gayet iyi iletti !!!!!
Oğlumun nolan N61 kaskı, bazı schubert ve suomy kasklara bakınca onların çene - yanak kısımlarının oldukça geniş (dıştan) olduğunu gördüm.....

Arkadaşlar benim anladığım, kullandığınız seçtiğiniz motosiklet türü ile alacağınız eğitim birbirine uygun olmalı.
Eğitim alanındaki temiz asvalt ın sokakta olmadığını ve ışık faktörünü (zifiri karanlıktı) ben unuttum siz unutmayın!
Kask alırken çene kısmının da geniş (dış yüzeyinin) olmasına dikkat edin!
Sevgilerimle.
SEVGILER
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 9:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
En doğrusu bence kendi motorunuz ile bu tür eğitimlere katılmanız. Eğer buna izin verilmiyorsa bu konuda ısrar etmemiz gerekir diye düşünüyorum. En azından tarz benzerliği olmalı . Ne bilim ben hayatta cruser ile böyle bir eğitime giremem , aynı şekilde bir neked bike ilede problem yaşarım. Benin motorumun lastiği, yatma açısı her şeyi farklı. Orada kursun motoru ile aldığım cesaret ve gazı kendi motorumda denemem sıkıntı yaratabilir. Lakin Acrobats7 arkadaşımız aynı problemi yaşamış . Kurs yetkililerinin bu konuda hassasiyet göstermeleri gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla Wink

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ruler
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 11:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geçmiş olsun sana bir sey olmadı ona seviniyorum bir iki morluk boşver
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
WeaponX
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 2:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hondanın kursunun aralıklı verilmesi fikri bana pek mantıklı gelmiyor

enduro kursu için sanki BMW daha mantıklı gibi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger
HalitKoc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 26, 2006 2:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Honda motosiklet eğitiminde temel kavramlar öğretiliyor. Temel teknikleri öğrenmek için de zemin ve motosikletler son derece uygun. İsteyen kendi motoru ile de katılabiliyor fakat tavsiye edilmiyor. Geçen sene 2. eğitimi aldım, ben de Falcon kullanıyordum. Bu sene de 3. eğitimi aldım ve TA kullanıyorum. Eğitimin çok faydasını gördüm. Pratik yaparak öğrenmiş ve iyi kullanan kişilerin bile, bazı temel kuralları yanlış uygulayabileceklerini düşünüyorum. Bu nedenle mümkünse motosiklete binmeye eğitim alarak başlamanın, tartışmasız çok yararlı olacağını düşünüyorum. Honda da bu konuda iyi. BMW eğitimleri o fiyatlara çok pahalı bence.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar