Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - transalp alamadım ama Falcon aldım.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

transalp alamadım ama Falcon aldım.
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
seaman_laz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 23, 2006 11:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

acrobats7, teşekkür ederim. Ben genelde yaylaya çıkmak için kullanıyorum motoru asvalta pek nadir giderim. şu an bende titan var ama yetimiyo bana ufak geliyo Wink ama yinede teşekkür ederim sana k.i.b
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
transalp
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 24, 2006 12:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

ktm scx 400 ile nx4 falcon arasında dolanıyorum

sevgili seaman_laz, tercihni KTM den yana kullanman en doğrusu, 2 motorun farklılıkları oldukça fazla. özellikle dağ bayır yapacaksan KTM den şaşma derim. Hayırlısı olsun..
sevgilerimle
volkan
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
acrobats7
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 29, 2006 1:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bugün transalp e bindim cidden gücüyle ve cüssesiyle çok güzel! ama ben belki alışık olmadığımdan kendimi hazır hissetmedim' rahat manevra yapamadım, beklediğim ivmelenme olmadı!
nedenlerine gelince (kendimce tabii)
1- büyük ve ağır geldi bazen araba aralarında aniden durmam lazım geldiğinde motor yatacak gibi olduğunda gücüm falcona yetiyor (bu benim acemiliğimden bazen panikle ön freni sıkıyorum teker dönükken hala ! Sad ) , ancak bu hatam halin de , Falconu yarı devrilmişken bile rahat! kaldırabilip fırlıyorum! denedim transalp yemedi!!!! Shocked
2-Transalp falcon a göre kagıt üzerinde torku fazla da olsa falcon hemen kafa kaldırıyor ivmelenme kısa mesafede daha iyi! ama uzun mesafe hızlanmada
transalp konforlu hızlanmasıyla bayagı hoşdu Smile
3- bence şehir içinde ani kaçmalar, inceliği, kıvraklığı manevra rahatlığı ve yakıt tüketimi toplamında Falcon daha ideal! (Bu depo dolumunda da iyice asıldım , 4 lt. yaktı yoğun trafik ve 100-130 km hızda!)
Sonuçda ,Transalp benim tecrübesiz oluşumdan dolayı hakimiyetimin üstünde!
4- transalp in 2 silindirli oluşu, konforu, tamir istememesi, vs özellikleri ile Falconla kesinlikle kıyaslanmaz !
5- Ama bana şu an Falcon ideal , transalp ise bi numara büyük bana ! Smile
Bu topic i açarken Transalp alamadım diye üzülüyordum ama Her işde bir hayır var derler ya! Bu konuda bu söz , Bana cuk oturmuş , bugün anladım !
Sevgilerimle
SEVGILER
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
transalp
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Hzr 29, 2006 9:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

acrobats7, tebrik ediyorum seni, en azından kaliteyi ve güveni tanımış, kullanmışsın Wink makinalar kıyaslanırken kendi sınıflarında kıyaslanırlar genelde, transalp 600-650cc serisi ve 50hp bir makina olduğundan zaten bu özelliği ile ister istemez falcondan ayrılıyor. Bunun yanında en iyi motor senin en rahat kullanabildiğin motordur! Falcon kendi ssınıfında bence tartışmasız iyi bir makina, hele ki şehir içinde mükemmel, sende bu özelliklerine alışmış ve keyif almışsın.
Honda olsun Taştan olsun Razz

En son transalp tarafından Prş Hzr 29, 2006 6:56 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
acrobats7
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 29, 2006 1:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Volkan kardeşim, teşekkür ediyorum ilgine ve yorumlarına. 1-2 sene sonra inşallah transalp yada Africa twin kesinlikle almalıyım. Belki Falcon durur bilemiyorum maddi durumum nasıl olur, nasılsa Oğlum başladı motora, kavga ediceğimize paşa paşa bineriz değişmeli.
nedense gözüm bu kadar enduro çeşidi varken aklım sadece TA yada AT de, ne varadero ne DL650 ne KTM ler nede GS serisi vs. ! Benimki saplantımı acep Smile Exclamation Question
üretimden kalksada umurumda diil nasılsa sorunsuz makinalar.
Sevgi ve saygılarımla
SEVGILER
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sonraki
10. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar